Redmi/POCO telefonlar alınır mı?

Kimse size kullandığınız cihazdan memnun olup olmadığınızı sormadı.
Ben başta da bahsettiğim gibi modele bakmak gerekir siz direkt herkese laf edip saçma sapan deliller sundunuz.
X3 Pro ile X3 NFC'nin arasındaki farkı açıklamama gerek yok sanırım?
Eğer varsa çünkü daha fazla rezil olmadan konudan ayrılın bence.

X3 NFC de MIUI büyük bir sıkıntı değil diye her cihazda öyle olacak diye bir şey yok.
Size gelen MIUI ile Note 9S'e gelen MIUI aynı değil. Öyle olsa herkes Redmi Note 9S önerirdi inanın.
9S'de çoğu zaman telefondan tiksinderecek kadar sorunlu bir MIUI var mesela, birçok cihazda da böyle.
X3 Pro'nun ekranı bir IPS LCD ekrana göre bile kötü. Kamerası Allah'a emanet. Fiyatına göre iyi işlemci sunuyor olması onu herkese önereceğimiz anlamına, yazılımının kötü olmasını göz ardı edeceğimiz anlamına gelmez.

Ayrıca dediğim gibi 1 haftalık yorumların olmasını kafaya takmıyorum ben. Adam A21s övüyor, neden?
Çünkü o fiyatta daha iyi telefonların olduğunu bilmiyor. Bilgisiz bilgisiz insanların sırf kendisi aldı diye övdüğünü görüyoruz orada.
Arkadaşım anlamıyor musun? Genel konuşmanın ne kadar saçma olduğundan bahsediyorum zaten ve genelleme yapanlar sizsiniz. Her kullanıcının arz talep doğrultusu var. Kimisi ekranı, kimisi işlemciyi, kimisi kamerayı önemser. "Abi Poco alınmaz ye, Xiaomi moruk kasıyo" modunda mesaj atanlar sizlersiniz.
IMG_20210313_080239.jpg

Bak benim önceliğim kamera ve ekrandı. 3000 liraya bana daha iyi bir kamerası olan ve 120hz ekrana sahip bir cihaz önerebilir misin? Saçma bir şekilde kafanda bir kullanıcı uydurup bunu bana gerçekmiş gibi dayatma. Gören de sanacak ki koca web siteleri arasında bi Trendyol, Hepsiburada üzerinden telefon yorumları okuyoruz. Yeterince saçmaladığızı düşünüyorum.
Kimse size kullandığınız cihazdan memnun olup olmadığınızı sormadı.
Konu başlığını oku çocuk adam 🤙🏼

Arkadaşım anlamıyor musun? Genel konuşmanın ne kadar saçma olduğundan bahsediyorum zaten ve genelleme yapanlar sizsiniz. Her kullanıcının arz talep doğrultusu var. Kimisi ekranı, kimisi işlemciyi, kimisi kamerayı önemser. "abi POCO alınmaz ye, Xiaomi moruk kasıyor" modunda mesaj atanlar sizlersiniz. Eki Görüntüle 1065461
Bak benim önceliğim kamera ve ekrandı. 3000 liraya bana daha iyi bir kamerası olan ve 120Hz ekrana sahip bir cihaz önerebilir misin? Saçma bir şekilde kafanda bir kullanıcı uydurup bunu bana gerçekmiş gibi dayatma. Gören de sanacak ki koca web siteleri arasında bir Trendyol, Hepsiburada üzerinden telefon yorumları okuyoruz. Yeterince saçmaladığızı düşünüyorum.

Redmi'de alınır POCO'da alınır hocam.
Yazılımsal sıkıntıları ikisinin de var evet ama modelden modele değişir. Oyun odaklı telefon arayan birisi sırf yazılımsal sıkıntı var diye X3 Pro'dan vazgeçmesi çok saçma olur mesela.

Markaya değil modele bakmalısınız yani.

Okumadan insanlara laf attığınız için, kullanıcı adımı size vermek istiyorum.
Hocam evet çok iyi biliyorum.
MIUI bende de çok fazla harcıyor ama Redmi Note 10 Pro 3500 TL iken rahatça önerebilirdim mesela.
X3 Pro'yu çok fazla öneriyorum çünkü her ne kadar yazılımsal anlamda genelde çöp olsalarda (9s mesela) donanımsal anlamda bazen o açığı kapatıyorlar.
X3 NFC, Note 8 Pro, X3 Pro, Redmi Note 10'da çok fazla sorun yaşanmıyor mesela.
ROM atılırsa tadından yenmeyecek cihazlar çoğu.

Hocam bütün forum birbirine girmeden bence siz bütçenizi ve önceliklerinizi belirtin :D

Yazılımsal sıkıntıları var demek istiyorum ama bu dediğimde her model için geçerli değil.
X3 NFC kullanıcıları çok memnun mesela.
Hocam sizin dediğiniz olayı biliyorum.
Harcadığı RAM'den çok % kaç oranında kullandığına bakmalısınız diyorsunuz.
Benim anlatmak istediğim 4 GB RAM'e göre bile çok fazla harcıyor, ona rağmen stabil değil ve bellekte hiçbir şey tutamıyor.
Bende bu arada sizin dediğiniz şeyler yok.
Bir de ne kadar RAM tüketirse o kadar kötüdür. Sizin demek istediğiniz şey normalde çok fazla kullanıp, yüksek RAM isteyen bir uygulamaya gelince arka plandan kısması ve o uygulamaya yüklenmesi.
Sizde bu durum var ancak dediğim gibi bende bu durum yok.
Yüksek RAM isteyen bir uygulamaya girdiğimde evet arka plan işlemleri kısıtlanıyor ancak yene de çok az bir RAM miktarı kalıyor. Diğer telefonlarda böyle değil.

Hocam Xiaomi bilinmedik bir marka mı?
Uzun ömürlü olmasında işlemcinin çok büyük bir önemi var ve genelde çok ucuza çok iyi işlemcileri (düşük bütçeler için konuşuyorum) koyuyorlar.

Hocam bu şekilde bakmamak lazım bence.

X3 Pro'nun ekranı, kamerası ve diğer birçok özelliği kötü olabilir ama oyun odaklı telefon arayan birisi bunları önemsemeyerek alıyor genelde zaten.
120 Hz ekran ve 860 var.
X3 Pro zaten her özelliği ile ben oyuncu telefonuyum diyor. Oyun odaklı telefon arayan birisi sırf süper AMOLED olacak diye 720G'ye sahip telefon niye alsın?
Gören de sanacak ki koca web siteleri arasında bir Trendyol, Hepsiburada üzerinden telefon yorumları okuyoruz. Yeterince saçmaladığızı düşünüyorum.

Hocam dediğim şey hala geçerli.
Örneğin epey sitesi.
Sırf ben kullanıyorum diye öven kullanıcılarla dolu ya da daha iyi cihazların olup olmadığını bilmeden konuşan.
Ben X3 NFC'ye laf etmiyorum zaten ama siz çok üstün bir insan olduğunuzdan okumadığınız halde konuşabilirsiniz.
Bak benim önceliğim kamera ve ekrandı. 3000 liraya bana daha iyi bir kamerası olan ve 120Hz ekrana sahip bir cihaz önerebilir misin?

Kullanıcıya önce önceliklerini sorarım. Siz 120Hz ekran istiyorsanız X3 NFC öneririm ama başka birine yazılımdan dolayı Realme 7 öneririm.

Son düzenleme:
@NipponChemiConKYCap @HaWlI KuLlANIcI hocalarım, bu zatlar kendi telefonunu en iyi gördüğü, kötü olduğunu yediremediği için MIUI'den sapıp işi kameraya, tasarıma getiriyor. Bir kere ucuz etin yahnisi olmaz, ben kullanıyorum da söylüyorum. Sizin kendi sorununu olduğunu belirttiğiniz cihazı neden konu sahibine tavsiye ediyorsunuz? Bir kere siz bu hataya düştünüz, neden konu sahibi düşsün?

Tartışma falan bir yana da, @HaWlI KuLlANIcI Pp'yi görünce internetim kesildi zannettim 😀.

Mi Note 10 serisi Redmi'nin mi yoksa POCO'nun mu? Konuyla alakasını anlayamadım da.
Siz bu telefonlar hakkında az çok bilgiye sahipsiniz.
ROM atılmadan kullanılması eziyet, konu sahibi garantinin gitmemesini isterse 2 yıl eziyet mi çekecek?
Şarj sorunu da yaşamışsınız, RAM kullanımının yarıda olduğunu da görmüşsünüz. Daha neyi savunuyorsunuz, telefonda sorun çıkamamasını mı? 🤣
Ayrıca, bende Redmi Note 9 Pro 128/6 modeli var, biliyorum da konuşuyorum.
RAM'inizin yarısını nereye kullandığını biliyor musunuz peki sayın @M e l i s s a?
Benim Windows 10 Pro 21H1 bilgisayarım boşta 1.5GB RAM kullanıyor. MIUI hemen hemen ağır olan Windows 10 Pro'yu ikiye katlıyor, neresini savunuyorsunuz?
Lütfen hocam, siz aldınız sorun çıkmadı diye önermeyin, insanlar parasıyla rezil olmasın.

Ayrıca attığım alıntıyı okuyun mümkünse.

İllaki bir süre sonra yavaşlayacaktır ve sorun çıkaracaktır hocam MIUI, sadece ROM atılarak kullanılabilir ki sanırım Redmi/Poco telefonların en büyük sorunu bu.

Yazımı dikkatli okumadığınız o kadar belli ki :) RN6 Pro'dan ve Samsung C5 Pro'dan bahsettiğimi, yaşanılan şarj sorununun bu ikisinde olduğunu söyledim. (şu anki mi ile karşılaştırma yaptım, şarj olayı da markayla alakalı değil benimle alakaliydi) ön yargı yaparak okursanız anlamamış olmanız normaldir.
Savunma falan yok, ne yaşadım ne deneyimledim onu yazdım sadece.
MIUI arayüzü evet maalesef sıkıntılı. Gereksiz uygulamalar ADB yoluyla kaldırılabilir, pil kullanımıyla alakalı değişiklikler yapılabilir/düzenlenebilir.
Birçok yol yöntem var. Xiaomi alayım hiçbir şey ile uğraşmadan kullanayım, demek gibi bir lüks yok, az veya çok uğraşılacak. Şahsen uğraşmak ve öğrenmek için aldım. MIUI olur da kasarsa yine de kullanmaktan vazgeçmem.

Aklınıza takılan veya yanlış anladığınız başka nokta varsa sorabilirsiniz? 🤗

Yazımı dikkatli okumadığınız o kadar belli ki :) RN6 Pro'dan ve Samsung C5 Pro'dan bahsettiğimi, yaşanılan şarj sorununun bu ikisinde olduğunu söyledim. (şu anki mi ile karşılaştırma yaptım, şarj olayı da markayla alakalı değil benimle alakaliydi) ön yargı yaparak okursanız anlamamış olmanız normaldir.
MIUI arayüzü evet maalesef sıkıntılı. Gereksiz uygulamalar ADB yoluyla kaldırılabilir, pil kullanımıyla alakalı değişiklikler yapılabilir/düzenlenebilir.
Birçok yol yöntem var. Xiaomi alayım hiçbir şey ile uğraşmadan kullanayım, demek gibi bir lüks yok, az veya çok uğraşılacak. Şahsen uğraşmak ve öğrenmek için aldım. MIUI olur da kasarsa yine de kullanmaktan vazgeçmem.

Haklısın hem de Xiaomi sistem uygulamalarını ciddi şekilde azalttı MIUI 12.5 ile.

@NipponChemiConKYCap @HaWlI KuLlANIcI hocalarım, bu zatlar kendi telefonunu en iyi gördüğü, kötü olduğunu yediremediği için MIUI'den sapıp işi kameraya, tasarıma getiriyor. Bir kere ucuz etin yahnisi olmaz, ben kullanıyorum da söylüyorum. Sizin kendi sorununu olduğunu belirttiğiniz cihazı neden konu sahibine tavsiye ediyorsunuz? Bir kere siz bu hataya düştünüz, neden konu sahibi düşsün?

Tartışma falan bir yana da, @HaWlI KuLlANIcI Pp'yi görünce internetim kesildi zannettim 😀.
Hocam telefonu değerlendirirken her açıdan bakmak gerekir ki, doğru sonuca varabilelim. Haklısınız MIUI gerçekten kanser bir arayüz. Bu bir eksidir. Lakin dediğim gibi arz talep doğrultusunda insanlara öneri veriyoruz. Ben bu telefonu öneriyorum. Artıları ve eksilerine göre de alacaklı olan kişi değerlendirir, alır veya almaz. Bu fan boyluk değil. Şu an telefonum param parça olsa, yine gider bu telefonu alırım. Asıl fan boylar, bu telefona "her şeyiyle mükemmel telefon" diyen veya "bu telefon çöp" diyen tiplerdir, net.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Şarj sorunları modellere bağlı olabilir, konumuz o değil.
Ayrıca ön yargı yapmıyorum, siz beni anlamak istiyorsunuz sanırım.
Siz ne olursa olsun gerekirse dünyanın sonu olsun MIUI kullanırım demişsiniz, kendi tercihiniz.
Düzenleme yaparım, katlanırım demişsiniz. Sizin tercihiniz.
Amma velakin, konu sahibi ROM atmayı, ADB ile uğraşmayı bilmiyorsa/uğraşmak istemiyorsa ne yapacak hocam?
Aklınıza takılan veya yanlış anladığınız başka nokta varsa sorabilirsiniz. 🤗

Hocam telefonu değerlendirirken her açıdan bakmak gerekir ki, doğru sonuca varabilelim. Haklısınız MIUI gerçekten kanser bir arayüz. Bu bir eksidir. Lakin dediğim gibi arz talep doğrultusunda insanlara öneri veriyoruz. Ben bu telefonu öneriyorum. Artıları ve eksilerine göre de alacaklı olan kişi değerlendirir, alır veya almaz. Bu fan boyluk değil. Şu an telefonum param parça olsa, yine gider bu telefonu alırım. Asıl fan boylar, bu telefona "her şeyiyle mükemmel telefon" diyen veya "bu telefon çöp" diyen tiplerdir, net.

Hocam size teşekkür ederim, en azından MIUI'nin berbat olduğunu kabul ettiniz.
Ama size şunu söyleyeyim, bu telefonun alınmasını savunmak ve önermek, ne olursa olsun kullanmak fanboyluk değil midir?

Hocam size teşekkür ederim, en azından MIUI'nin berbat olduğunu kabul ettiniz.
Rica ederim. Konunun başından beri söylemiştim bunu.
Ama size şunu söyleyeyim, bu telefonun alınmasını savunmak ve önermek, ne olursa olsun kullanmak fanboyluk değil midir?
Hayır tabii. Bu telefonu tavsiye eden biri, kamerasının fiyatına göre iyi olmasından, 35W hızlı şarj özelliğinden, 120 Hz ekrana sahip olmasından, 732G gibi fiyatına göre iyi bir işlemciye sahip olmasından, neredeyse sadece amiral gemisi dediğimiz telefonlarda bulunan stereo hoparlöründen dolayı tavsiye edebilir. Eğer bir telefona 3500 liradan fazla verme şansım olsaydı, tabii ki bu telefonu almazdım ve daha iyi cihaz tavsiyesinde bulunabilirdim. (MIUI konusunda çok fazla şikayetin geldiğini de biliyorum. Arayüzün kasma problemi bu telefonda da var. Telefona reset atmak gerekiyor. Fakat bu problemi ben henüz yaşamadım. Yani MIUI konusunda henüz ciddi bir problemim olmadı. Kasma olayını yaşayanların azınlık olduğunu düşünüyorum çünkü telegram grubunda çok az insan dile getirdi şu anlık. İleride 12.5 güncellemesi ile tamamen çözüleceğini düşünüyorum.)

Geri
Yukarı