Elektronik Redragon Dyaus K509 549,00 TL

Kaliteli marka falan değil ortalama bir ürünlerinde Outemu Switch veya jixian Switch kullanıyor veya hiç Switch markası belirtmiyor ortalama fiyat performans bir klavye bu klavyeyi övmek çok saçma.

Zaten attığın linkteki videolarda cheap good olarak geçiyor vasatın üstü bir klavye markası.

Ayrıca insanları kandırmıyorum gerçekleri söylüyoruz sponsor falan mısınız Redragon firmasına.

Ne bu savunuculuk?
K553'ün incelemesini ilk yapan benim. Ben yaptığım zamanda Türkiye'de Logitech, SS, Corsair VS. dışında mekanik klavye markası yoktu. Amazon falan da yoktu. Yani yurt dışı ürünler çok azdı.

O zamanlar aynı fiyatta ancak Rampage falan vardı, Logitech falan en az 2 katıydı. Dolayısıyla fazlasıyla F/P idi ve çok önerdik. Kaliteli demedim. Fiyatındaki rakiplerine oranla kaliteli dedim. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Şu zamanlarda çok fazla seçenek var, uygun fiyata yurt dışı pek çok klavye mevcut. Dolayısıyla mekanik Redragon önermiyorum.
Membrane Çin markası klavye bunun yerine gider Logitech alırım.
Ama işte bu saçmalık. Logitech'in dandirik membranı bu konudaki klavyenin 2 katı fiyat olarak. 500TL'lik klavye bakan adam bir anda cebinden bir 500 daha çıkaramıyor. Ve en ucuz alınabilir mekanikler de 900TL. Neye yönelecek bu adam? Klavyesiz mi kalacak?

Kaldı ki kaliteli diyerek saydığınız markaların tamamı Çin'de üretim yapıyor. Üstelik bunlardan çok daha kaliteli custom tip klavyelerin neredeyse hepsi Çin'li.

Bilmeden yazıyorsunuz.

K553'ün incelemesini ilk yapan benim. Ben yaptığım zamanda Türkiye'de Logitech, SS, Corsair VS. dışında mekanik klavye markası yoktu. Amazon falan da yoktu. Yani yurt dışı ürünler çok azdı.

O zamanlar aynı fiyatta ancak Rampage falan vardı, Logitech falan en az 2 katıydı. Dolayısıyla fazlasıyla F/P idi ve çok önerdik. Kaliteli demedim. Fiyatındaki rakiplerine oranla kaliteli dedim. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Şu zamanlarda çok fazla seçenek var, uygun fiyata yurt dışı pek çok klavye mevcut. Dolayısıyla mekanik Redragon önermiyorum.

Ama işte bu saçmalık. Logitech'in dandik membranı bu konudaki klavyenin 2 katı fiyat olarak. 500TL'lik klavye bakan adam bir anda cebinden bir 500 daha çıkaramıyor. Ve en ucuz alınabilir mekanikler de 900TL. Neye yönelecek bu adam? Klavyesiz mi kalacak?

Kaldı ki kaliteli diyerek saydığınız markaların tamamı Çin'de üretim yapıyor. Üstelik bunlardan çok daha kaliteli Custom tip klavyelerin neredeyse hepsi Çinli.

Bilmeden yazıyorsunuz.

Logitech'in membrane klavyesi kalitesiz diyorsunda G213 ile kıyaslıyorsun. A4Tech gibi markalar bulunuyor. Ayrıca membrane klavye bu Red Dragon markasına 550TL para vermek akıl mantık işi değil T60 ziyoulang bile alınabiir bu paraya. ( ne kadar ekmek o kadar köfte.)

Anlatmak istediğim bu membrane klavye kötü diyorum onun yerine Logitech olmasa bile A4Tech gibi membrane klavye alınır. + 200TL'si cepte kalır.

Ayrıca hepsi Çinli diyorsunda anlatmak istediğim onlar en azından toplu alıp marka basıp satmıyorlar üretim yerlerleri Çin ucuz iş gücü olduğu için.

Uzun lafın kısası teneke Red Dragon alınmaz.

İşte bak bilmeden atıp tutuyorsun. Halbuki Redragon da marka basmıyor. Kendi üretiyor.

Bu model kötü olabilir. Aksini iddia etmedim. Bilmiyorum bu modeli. Ama diğer yazdıkların yanlış.

Başlıkta ki klavyeyi şahsen kullanıyorum en iyi membran klavye ile kapışır

Geçen hafta K512 aldım, kullanması vs. zevkli. Tavsiye ederim, bu fiyata alınır. Sadece soldaki tuşlara alışması biraz zaman alıyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yukarıdaki tartışmaları okuyunca acaba dandik birşeymi aldık diye tereddüt ettim. Eğer gerçekten kötü ise kutuyu açmadan iade edecektim. Paramızın çöp olduğu bir dönemde yabancılar için ufak bir meblağ olsada bizim için büyük bir rakam maalesef.

İşte bak bilmeden atıp tutuyorsun. Halbuki Redragon da marka basmıyor. Kendi üretiyor.

Bu model kötü olabilir. Aksini iddia etmedim. Bilmiyorum bu modeli. Ama diğer yazdıkların yanlış.

Bu ürün alınmaz T60 varken saçma konu sponsor falansın herhalde guardlıyorsun firmayı. Adamlar daha Switch markası belirtmeye korkuyorlar bu markayı iyi bir şey sanıyorsunuz uyduruk fiyat performans ürünleri var ama bu klavyesi fiyat performans bir ürün değil.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yukarıdaki tartışmaları okuyunca acaba dandik bir şey mi aldık diye tereddüt ettim. Eğer gerçekten kötü ise kutuyu açmadan iade edecektim. Paramızın çöp olduğu bir dönemde yabancılar için ufak bir meblağ olsa da bizim için büyük bir rakam maalesef.

Yok hocam dandik değil, kayma yapmıyor, RGB parlaklığı yeterli ve tuşlar sessiz. Büyük boy ve fazladan makro tuşları olan klavyeler pahalıydı, indirimi görünce alayım dedim 😄. Beklentiniz nedir bilmiyorum ama sonuçtan memnunum.

Yok hocam dandik değil, kayma yapmıyor, RGB parlaklığı yeterli ve tuşlar sessiz. Büyük boy ve fazladan makro tuşları olan klavyeler pahalıydı, indirimi görünce alayım dedim 😄. Beklentiniz nedir bilmiyorum ama sonuçtan memnunum.

Fazla oyun oyanayan biri değilim. Makro tuşlar beni rahatsız etmez çünkü on parmak kullanıyorum (ya da etmeyeceğini tahmin ediyorum). Ellerim tuşlar üzerinde nerede ne var ezberledi artık. Yarın kargo gelir zaten açar deneyimlerim ve ilk etapta olan izlenimlerimi paylaşırım. Açıkcası yıllardır hep logitech kullandım ama mevcut ekonomik durumumuz göz önünde bulundurulunca logitech artık lüx oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı