Redragon K552 vs royal kludge 87

Bütçe
1000

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hangisini almalıyım, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Özellikle kullanmış olan ya da yakından inceleyebilmiş, deneyimleyebilmiş olanlar yardımcı olursa sevinirim. Araştırdım biraz ama çok bir inceleme bulamadım ne forum olarak ne de video olarak. RGB olmasından dolayı Redragon'a daha yakındım ama onun da tuşlarından yay sesi geldiği ve rk 87'nin daha iyi Switch'lere sahip olduğunu duydum. TKL klavye arıyorum daha kaliteli önerileriniz varsa onlara da bakabilirim. Bütçe 1000 TL ama çok da para harcamak istemiyorum çünkü halihazırda sapasağlam ROG STRIX flare sahibiyim ama TKL kullanmak istiyorum artık minimalistliğinden dolayı. Bu konusunu açtığım ikili beni 2-3 sene götürecekse bunlardan birini almam yeterli. Yazdıklarım çerçevesinde yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Redragon K552-R kullanıyorum. Söylediğiniz gibi sessiz ortamda yay sesi rahatsız ediyor. Benim kullandığım modelde numpad yok. Alışabilirim diye düşündüm ama eksikliği çoğu yerde hissediliyor. İlk kırmızı anahtar deneyimim olduğu için alışamadım ve kaliteli bir membran klavyeye geçmeyi düşünüyorum. Aklımda Corsair K55 PRO modeli var.

Ben dediğim gibi TKL arıyorum ama Steelseries Apex 3 bulmuştum, o fiyata mekanik varken membrane almayın felan yorumları okuduum o yüzden F/P mekanik + tkl olan klavye arıyorum.

Ben sizin yerinizde olsam 500 tl daha biriktirip anne pro 2 alırdım yada gamakay lk87 ama sizin tercihinize kalmış.

Kumara RGB değil, Rainbow. Her tuşa istediğiniz rengi atayamazsınız. Switch kalitesi olarak G87 kat kat daha iyi. RGB ve TKL arıyorsanız benimde kullandığım CK530 V2 TKL´yi öneririm:

Kumara RGB değil, Rainbow. Her tuşa istediğiniz rengi atayamazsınız. Switch kalitesi olarak G87 kat kat daha iyi. RGB ve TKL arıyorsanız benimde kullandığım CK530 V2 TKL´yi öneririm:

Her tuşa istediğin rengi ataman için "Per Key RGB" olması lazım değil mi ? Yani RGB demek renkli olması anlamına geliyor diye biliyorum ama. Evet bu da önerildi ve çok şık gözüküyor ama işte hali hazırda zaten klavyem olduğu ve ihtiyacım olmadığı için bu kadar para vermek istemiyordum açıkçası ama düşünebilirim illa kafama dank ederse. Teşekkürler öneriniz için.

Her tuşa istediğin rengi ataman için "Per Key RGB" olması lazım değil mi ? Yani RGB demek renkli olması anlamına geliyor diye biliyorum ama. Evet bu da önerildi ve çok şık gözüküyor ama işte hali hazırda zaten klavyem olduğu ve ihtiyacım olmadığı için bu kadar para vermek istemiyordum açıkçası ama düşünebilirim illa kafama dank ederse. Teşekkürler öneriniz için.
Rica ederim. RGB olması yeterli. Satıcılar pek dikkat etmiyor, kafalarına göre yazanlar var. G87 Single Light, Kumara ise Rainbow. Bu CK530 V2 TKL modelini kullanıyorum, RGB kendisi.

Rica ederim. RGB olması yeterli. Satıcılar pek dikkat etmiyor, kafalarına göre yazanlar var. G87 Single Light, Kumara ise Rainbow. Bu CK530 V2 TKL modelini kullanıyorum, RGB kendisi.
Anladığım kadarıyla RK87'de de Cooler Masterla aynı swtichler kullanılıyor. Ben çok RGB olsun tarafında değilim kaldı ki arada 500 TL fark var, hali hazırda biraz zevk için alacağım için de o kadar para bayılmak istemiyorum. Tekrardan teşekkür ederim yorumların için muhtemelen alırsam RK alacağım.

Anladığım kadarıyla RK87'de de Cooler Masterla aynı swtichler kullanılıyor. Ben çok RGB olsun tarafında değilim kaldı ki arada 500 TL fark var, hali hazırda biraz zevk için alacağım için de o kadar para bayılmak istemiyorum. Tekrardan teşekkür ederim yorumların için muhtemelen alırsam RK alacağım.
Şöyle izah edeyim; G87 RK Switch kullanıyor ve bu Switchleri TTC firması üretiyor. CK530 V2 TKL ise direkt TTC Switch kullanıyor. Çok fark olacağını düşünmüyorum.

Şöyle izah edeyim; G87 RK Switch kullanıyor ve bu Switchleri TTC firması üretiyor. CK530 V2 TKL ise direkt TTC Switch kullanıyor. Çok fark olacağını düşünmüyorum.
Sağolasın tekrardan dostum muhtemelen çok fazla zorlamayıp RK alacağım ve işimi yeterince görecek diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı