Redragon K580 Vata nasıldır?

Sahibinden'de buldum bir tane xpg 1100'e satıyor itopyada aralık ayında 1000'e satılmış herhalde. Biraz araştırdım kötü yorum da var iyi yorum da. MX de bile basmama sorunundan bahsetmişler kimi yerlerde. Mekanik klavye biraz da şans işi herhalde. En azından yay sesi olmaz herhalde cherry mx 'de. Bilek desteği güzel duruyor ama herkesin neredeyse soyulmuş bozulmuş falan :)

VATA'nın tipi benim de hoşuma gitti. O tarz klavyeleri seviyorum ben de :D

Aslında amazondan şunu alacaktım ama bakmadan yazıyor olsak da " ve <> karakterleri zorluk çıkartacak bana. Zaten acaba alsam mı diye düşünürken stok da bitti :D aslında tam istediğim gibi bir klavye tipiydi. uzun klasik klavye tasarımı yok, hem numpad var hem ufak boylu. Mis gibi ya. Logitech k360 gibi mekanik klavye bulsam alacağım vallahi. Mekaniği de ışıkdan dolayı istiyorum. Kablosuz ışıklı mebran olsa onu da alırım. Loş ortamda pc kullandığım için ışık şart, ama gökkuşağı tarzı tek led aydınlatmadan da nefret ediyorum :D
Aslında Cherry MX vs hepsinde yay sesi oluyor olmuyor değil, lube, spring, foam mode vs uğraşıp didiniyor seveni. Ayrıca para verince duymamazlıktan gelmeye çalışıyor insan Cherry switch alınca yakıştıramıyor malına :) Ya mekanik istiyorsan herhangi bir teknoloji mağazasına gidip dene öncelikle hangi switch senin için ses olarak uygun. Sonra hangi amaçla kullanacaksın gaming, typing, mixed vs ona göre bir modellere, switchlere bak. Mutlaka bir tane hoşuna giden çıkar, böyle tavsiye ile pek bir fikir oluşmaz bence. Hissiyatı zaten güzel membrandan bana göre. Sonra 2.el fiyatlarına bakıp sıfır almaya değermi karar verirsin. Ben Vata'da aradığım herşey vardı, fiyatı çok ucuzdu aldım, zaten ne aldığımı kalite olarak biliyordum yani sürpriz olmadı bana. Ama sıfır fiyatını verirmiydim vermezdim, zaten bir sürü benzer çıkıyor 2.el uygun fiyatlı garantili. Senin baktığın modelde (K628) iyiyimiş Free Mod HotSwapmış en güzeli :)

Aslında Cherry MX vs hepsinde yay sesi oluyor olmuyor değil, lube, spring, foam mode vs uğraşıp didiniyor seveni. Ayrıca para verince duymamazlıktan gelmeye çalışıyor insan Cherry switch alınca yakıştıramıyor malına :) Ya mekanik istiyorsan herhangi bir teknoloji mağazasına gidip dene öncelikle hangi switch senin için ses olarak uygun. Sonra hangi amaçla kullanacaksın gaming, typing, mixed vs ona göre bir modellere, switchlere bak. Mutlaka bir tane hoşuna giden çıkar, böyle tavsiye ile pek bir fikir oluşmaz bence. Hissiyatı zaten güzel membrandan bana göre. Sonra 2.el fiyatlarına bakıp sıfır almaya değermi karar verirsin. Ben Vata'da aradığım herşey vardı, fiyatı çok ucuzdu aldım, zaten ne aldığımı kalite olarak biliyordum yani sürpriz olmadı bana. Ama sıfır fiyatını verirmiydim vermezdim, zaten bir sürü benzer çıkıyor 2.el uygun fiyatlı garantili. Senin baktığın modelde (K628) iyiyimiş Free Mod HotSwapmış en güzeli :)

Vallahi kafama hep rahatsız olur muyum sorusu takılıp duruyor :D Geçi bozulana kadar logitech k360 kullanıyordum, efsane güzel klavyedir ama sesliydi takır tukur :D Red switch kadar sesi vardı :D

Peki msi gk50 low profile klavye hakkında düşüncen nedir ? Hoşuma gidiyor ama medya tuşları yok bunda da. N11 de kuponum var 1180 civarına alabiliyorum yapıştırıp geçsem mi acaba ? İlerinde bunun switchlerini ya da tuşlarını bulabilir miyim problem olursa ?

edit ekleme;

aaa sanırım keycapsler beyaz ve üstüne siyah boya yapılmış gibi :/ ileride soyulur mu acaba ?

1678722801169.png

Ses yüksek ama hissiyatını ben fazlasıyla beğeniyordum. Kırmızı anahtar klavye düşünürseniz Monster K3 Pro kullanıyorum şu an, neredeyse aynı diyebileceğimiz türden klavyeler. Hatta ekstra olarak bilek desteği ve fazladan macro tuşları mevcut.
k580 sizde varsa yay sesi sizde de geliyor mu acaba?

Geri
Yukarı