Reeder A10iX Air tablete A8i Quad ROM'u yükledikten sonra çeşitli hatalar

Yazılımcı0

Decapat
Reeder A10iX Air (Android 5.0) tabletime stock ROM'daki sorunlardan dolayı Reeder A8i Quad tabletin Android 5.1 ROM'unu kurdum fakat ROM'da aşağıdaki sorunlar var. Tabletler Intel işlemcili ve ekranları hariç bütün özellikleri aynı. Tabletin stock ROM ve A8i Quad ROM'daki system.img ve boot.img dosyaları. Bu sorunları ROM'daki hangi dosyaları değiştirerek çözebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

A8i Quad ROM'daki sorunlar;
1) Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
2) Ekran dönmüyor.
3) Ekran kapalıyken ekran sürekli yanıp sönerek titriyor.
4) Mikrofon ve hoparlör çalışmıyor.
5) Pil göstergesinde şarj çok hızlı düşüyor ve pil tasarrufunu açınca şarj birden %0'a düşüyor.
6) Kamera uygulamasında ön kameraya geçme tuşu ve ön kamera ayarları da yok.
Güncelleme:

@364809 hocam system.img'deki build.prop'tan DPI 300 yaptım ve ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat droidboot.img dosyası flashlanırken hata çıktı. Konuda yazdığım sorunlar için usr klasörünü ve audio yazan dosyaları Android 5.0 ROM'dakiler ile değiştirdim fakat yine hata çıktı.
MeizuM6T hocam Technopat Sosyal'de bu konuda başka yardım eden yok o yüzden sizi etiketledim.

Dosya Ekleri

• A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    28,7 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
O sorunu "sudo chmod 777 -r (dosya yolu)" komutuyla çözdüm ve sadece Build. Prop'tan DPI değiştirdim fakat tablet Reeder logosunda kaldı yani tablet açılmadı.

Sistem bölümüne erişim yapmamız gerekiyor. TWRP'miz bulunmuyor, Linux ile de erişimimiz düzgün değil.

Önceki konunuzda cwm recovery bulduğunuzu söylemiştiniz.
Onu çalıştırabilirseniz aroma file Manager ile deneyin bir de hocam.

Sistem bölümüne erişim yapmamız gerekiyor. TWRP'miz bulunmuyor, Linux ile de erişimimiz düzgün değil.

Önceki konunuzda cwm recovery bulduğunuzu söylemiştiniz.
Onu çalıştırabilirseniz aroma file Manager ile deneyin bir de hocam.

Maalesef A8i Quad ROM'da CWM recovery açamadım hocam. Bence system.img'yi değiştirince ROM'u flashlarken çıkan hatayı çözmem gerekiyor.

Maalesef a8i Quad ROM'da cwm recovery açamadım hocam. Bence System. İmg'yi değiştirince ROM'u flashlarken çıkan hatayı çözmem gerekiyor.

O hatanın imza doğrulaması yüzünden oldunu düşünüyorum.

1645273490247.png

Droidboot dosyasını değiştirmiştiniz ve bu değişiklik hataya sebebiyet verdi.
Command type: Fastboot çözümü içinde güncel tool kullanılması gerekiyormuş ama siz zaten güncel olan versiyonu kullanmaktasıız.

Yanlışım yoksa önceki konunuzda Bootloader kilidi gibi bir şey olabilir demiştik.
Kontrol ettiğinizde geliştirici seçenekler üzerinde OEM kilit açma seçeneği mevcut muydu?

O hatanın imza doğrulaması yüzünden oldunu düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1309703

Droidboot dosyasını değiştirmiştiniz ve bu değişiklik hataya sebebiyet verdi.
Command type: Fastboot çözümü içinde güncel tool kullanılması gerekiyormuş ama siz zaten güncel olan versiyonu kullanmaktasıız.

Yanlışım yoksa önceki konunuzda Bootloader kilidi gibi bir şey olabilir demiştik.
Kontrol ettiğinizde geliştirici seçenekler üzerinde OEM kilit açma seçeneği mevcut muydu?

Evet, güncel Intel Platform Flash Tools ile ROM yüklemeyi deniyorum. Geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açma seçeneği yok ve ADB'den "fastboot oem unlock" komutu ile bootloader kilidini açmıştık fakat Intel Platform Flash Tools'ta ROM yüklenirken kilidi geri kapatıyor ve tablette "device state - verify" yazıyor. Bu yüzden bu hatalar çıkıyor olabilir mi?

Evet, güncel Intel platform flash Tools ile ROM yüklemeyi deniyorum. Geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açma seçeneği yok ve ADB'den "fastboot OEM unlock" komutu ile Bootloader kilidini açmıştık fakat Intel platform flash Tools'ta ROM yüklenirken kilidi geri kapatıyor ve tablette "device state - verify" yazıyor. Bu yüzden bu hatalar çıkıyor olabilir mi?

Blnin geri kapaması için bütün dosyaların orijinal olması gerekiyor.
Muhtemel sebebi bu ayarları bir kurcalayın bakalım bir şey çıkacak mı?

Bootloader geri kapaması için bütün dosyaların orijinal olması gerekiyor.
Muhtemel sebebi bu ayarları bir kurcalayın bakalım bir şey çıkacak mı?

Intel Platform Flash Tool ayarlarından mı bahsediyorsunuz hocam?
@364809 Intel Platform Tool'da bu ayarlar var hocam.

Dosya Ekleri

• Intel Platform Flash Tool xFSTK Downloader Ayarları.PNG
    Intel Platform Flash Tool xFSTK Downloader Ayarları.PNG
    32,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Intel Platform Flash Tool Log Ayarları.PNG
    Intel Platform Flash Tool Log Ayarları.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Intel Platform Flash Tool Harici Araçlar Ayarları.PNG
    Intel Platform Flash Tool Harici Araçlar Ayarları.PNG
    21,6 KB · Görüntüleme: 26
  • Intel Platform Flash Tool Genel Ayarlar.PNG
    Intel Platform Flash Tool Genel Ayarlar.PNG
    23,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Intel Platform Flash Tool Gelişmiş Ayarlar.PNG
    Intel Platform Flash Tool Gelişmiş Ayarlar.PNG
    26,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Burdanda bir şey çıkmadı anlaşılan.

Eki Görüntüle 1309765

Config üzerinde ek seçenekler mevcut mu?

Bende de configuration seçeneği pasif yani default'u değiştiremiyorum.
@364809 system.img'yi MTK Extractor ile düzenliyorum ve programdaki unpack bölümünde Android 4.x yazıyor acaba A8i Quad ROM Android 5.1 olduğu için system.img'yi düzenleyince hata çıkıyor olabilir mi? Birde programda "size" yazan kısmı değiştirmek gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• Intel Platform Flash Tool.PNG
    Intel Platform Flash Tool.PNG
    64,4 KB · Görüntüleme: 14
  • MTK IMG Extractor v2.6.3.PNG
    MTK IMG Extractor v2.6.3.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı