Reeder A10iX Air tablete A8i Quad ROM'u yükledikten sonra çeşitli hatalar

Yazılımcı0

Decapat
Reeder A10iX Air (Android 5.0) tabletime stock ROM'daki sorunlardan dolayı Reeder A8i Quad tabletin Android 5.1 ROM'unu kurdum fakat ROM'da aşağıdaki sorunlar var. Tabletler Intel işlemcili ve ekranları hariç bütün özellikleri aynı. Tabletin stock ROM ve A8i Quad ROM'daki system.img ve boot.img dosyaları. Bu sorunları ROM'daki hangi dosyaları değiştirerek çözebilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

A8i Quad ROM'daki sorunlar;
1) Dokunmatik düzgün çalışmıyor.
2) Ekran dönmüyor.
3) Ekran kapalıyken ekran sürekli yanıp sönerek titriyor.
4) Mikrofon ve hoparlör çalışmıyor.
5) Pil göstergesinde şarj çok hızlı düşüyor ve pil tasarrufunu açınca şarj birden %0'a düşüyor.
6) Kamera uygulamasında ön kameraya geçme tuşu ve ön kamera ayarları da yok.
Güncelleme:

@364809 hocam system.img'deki build.prop'tan DPI 300 yaptım ve ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat droidboot.img dosyası flashlanırken hata çıktı. Konuda yazdığım sorunlar için usr klasörünü ve audio yazan dosyaları Android 5.0 ROM'dakiler ile değiştirdim fakat yine hata çıktı.
MeizuM6T hocam Technopat Sosyal'de bu konuda başka yardım eden yok o yüzden sizi etiketledim.

Dosya Ekleri

• A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    A8i Quad Android 5.1 ROM system.img dosyaları.PNG
    28,7 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
System. İmg'yi düzenlemeden önce orijinal boot. İmg çalışıyordu yani tablet boot ediyordu.

O zaman sistem dosyasında sıkıntı oldu.
Dediğiniz gibi ise tablet sistemini hiç boot etmiyor demektir.

DPI değiştermek boot sıkıntısı yaratacak bir proglem değil, belki repack işlemi boot.img dosyasının tanıyacağı şekilde olmamıştır.

Cihazın kaynakları yoksa bile TWRP derlenebilir, bizzat denedim sorun çıkmıyor. Fakat işler ROM derleme konusuna geldi mi sıkıntılar başlar :D Onda da derleme yerine başka cihazdan port denenebilir.

Cihazın kaynakları yoksa bile TWRP derlenebilir, bizzat denedim sorun çıkmıyor. Fakat işler ROM derleme konusuna geldi mi sıkıntılar başlar :D Onda da derleme yerine başka cihazdan port denenebilir.

Evet, ROM derlemek, portlamaya göre çok zor. Acaba A8i Quad ROM için TWRP derleyebilir misiniz? A10ix Air tabletimin Android 5.0 ROM'daki dosyaları ile A8i Quad Android 5.1 ROM'daki sorunları çözmeye çalışıyorum yani ROM portlamaya çalışıyorum.

Ha bir de şunu belirteyim bahsi geçen cihazda X86_64 işlemci var. Bu işlemci Windows bile çalıştırabilir teknik sıkıntılar aşıldığı müddetçe. Bu sebeple ROM portlama konusunda daha fazla şansınız var dediğim gibi Windows bile çalıştıracak bir potansiyeli var o işlemcinin.

Ha bir de şunu belirteyim bahsi geçen cihazda X86_64 işlemci var. Bu işlemci Windows bile çalıştırabilir teknik sıkıntılar aşıldığı müddetçe. Bu sebeple ROM portlama konusunda daha fazla şansınız var dediğim gibi Windows bile çalıştıracak bir potansiyeli var o işlemcinin.

Bulabildiğiniz bir TWRP kaynağı var var mı? Port yapmak kolay ama kaynak bulamadım ben.

Evet, ROM derlemek, portlamaya göre çok zor. Acaba A8i Quad ROM için TWRP derleyebilir misiniz? A10ix Air tabletimin Android 5.0 ROM'daki dosyaları ile A8i Quad Android 5.1 ROM'daki sorunları çözmeye çalışıyorum yani ROM portlamaya çalışıyorum.
Emin olun şu an ROM, TWRP işleriyle uğraşacak bir vaktim yok neredeyse fakat yapmayı düşünüyorsanız yardımcı olmaya çalışırım. Standart bir derlemeden farklı olmalı TWRP derlemesi X86 mimarisi ile yapılacak işlemciden ötürü.
Bulabildiğiniz bir TWRP kaynağı var var mı? Port yapmak kolay ama kaynak bulamadım ben.
X86 için TWRP portunu ben de net bilmiyorum şu an. TWRP derleme için bir kaynağa ihtiyacınız yok, elinizde boot.img bulunması yeterli :)

Evet, Windows 10 kurmuştum fakat bence tabletlerde Android daha kullanışlı oluyor.
Emin olun şu an ROM, TWRP işleriyle uğraşacak bir vaktim yok neredeyse fakat yapmayı düşünüyorsanız yardımcı olmaya çalışırım. Standart bir derlemeden farklı olmalı TWRP derlemesi X86 mimarisi ile yapılacak işlemciden ötürü.

X86 için TWRP portunu ben de net bilmiyorum şu an. TWRP derleme için bir kaynağa ihtiyacınız yok, elinizde boot.img bulunması yeterli :)

Teşekkür ederim. Bende bu konuyu açtığımdan beri araştırıyorum ama Android x86 mimarisi için kaynak çok az ve birçok kaynak yabancı dil olduğu için sorunları çözmek zorlaşıyor.

Son düzenleme:
Evet, Windows 10 kurmuştum fakat bence tabletlerde Android daha kullanışlı oluyor.

Teşekkür ederim. Bende bu konuyu açtığımdan beri araştırıyorum ama Android x86 mimarisi için kaynak çok az ve birçok kaynak yabancı dil olduğu için sorunları çözmek zorlaşıyor.

Android-x86 için TWRP derlemesi anlatılmış belki faydası dokunabilir.

Ya da normal Android cihazlar için olan TWRP derleme adımlarını X86 derleyicisi ile değiştirerek denemek düşünülebilir.

Android-x86 için TWRP derlemesi anlatılmış belki faydası dokunabilir.
Teşekür ederim, paylaştığınız linke bakacağım hocam.

Geri
Yukarı