Çözüldü Reeder A8i Quad ROM'u Reeder A10iX Air'e yüklenebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Reeder A8i Quad ve Reeder A10ix Air tabletlerin işlemci modeli, RAM, dahili hafıza ve kameraları aynı sadece ekran boyutu farklı. Reeder A8i Quad'ın Android 5.1 ROM'unu Reeder A10ix Air Android 5.0 tablete yükleyebilir miyim?
Reeder A10ix Air tabletin stock Android sürümü 4.4.4. Android 5.0'ı XDA sitesinden yükledim.
@364809 @mburaktekin @NooName

Son düzenleme:
Çözüm
Aynen öyle hocam, zaten boot dosyasını denemiştik onda sıkıntımız yok ama sistem dosyası sıkıntı çıkarıyor bize.

A8i Quad ROM'u sonunda bugün A10ix Air tabletime başarıyla yükledim. A8i Quad ROM'u yüklemek için önce Windows kurulumundan dahili hafızadaki bütün bölümleri sildim sonrada Intel Platform Flash Tools ile çok ilginç bir şekilde A8i Quad ROM'daki hiçbir dosyayı değiştirmeden sadece flash.xml dosyasını seçtim ve tableti laptoptaki USB 2.0 girişine bağlayıp yüklemeyi başlattım ve 15-20 dk sonra A8i Quad ROM yüklendi.

A10ix Air ekranı A8i Quad tabletin ekranından büyük, çözünürlüğü yüksek ve DPI farklı olduğu için ekranda dokunduğum yerler tam algılanmıyor, simge ve yazılar küçük ve alttaki bazı sanal tuşlar görünmüyor. Bu sorunlar ROM'daki DPI ile alakalı değil mi? Pil göstergesi sorunu da var. Yani mesela pil tasarrufunu açtım şarj birden %78'den %0'a düştü. Tabletin ekranıda dönmüyor. Tabletin açılışındaki boot ekranı da küçük.
A8i Quad fastboot üzerinden hocam.

"fastboot oem unlock" komutunu yazdım ve tablette "device state - unlocked" yazısı çıktı. A8i Quad ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat hâlâ aynı hata çıkıyor.
@364809 tablette de A8i Quad ROM yüklenirken görseldeki yeşil yazı çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 20220205_154702.jpg
    20220205_154702.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
"Fastboot OEM unlock" komutunu yazdım ve tablette "device state - unlocked" yazısı çıktı. A8i Quad ROM'u tekrar yüklemeyi denedim fakat hâlâ aynı hata çıkıyor.
@364809 tablette de a8i Quad ROM yüklenirken görseldeki yeşil yazı çıkıyor.

Hocam tek tek flashlamak deneyin dosyaları.

Boot ve sistem dosyasını fastboot A10X Air fastboot üzerinden flashlamak deneyin.

Hocam tek tek flashlamak deneyin dosyaları.

Boot ve sistem dosyasını fastboot A10X Air fastboot üzerinden flashlamak deneyin.

A10ix Air fastbootunda iken Boot.img dosyasını "fastboot flash boot boot.img" komutu ile flashladım. Tablette "flash complete" CMD'de de "finished" yazısı çıktı. Sonrada system.img dosyasını "fastboot flash system system.img" komutu ile flashladım fakat yine "FAILED (remote: 'flash_cmds error!')" hatası çıktı. Flash tool'da ilk önce droidboot.img flashlanıyordu. Bu yüzden ADB'den de ilk önce droidboot.img dosyasını mı flashlamalıyım?

Son düzenleme:
Boot. İmg dosyasını "fastboot flash boot boot. İmg" komutu ile flashladım. Tablette "flash Complete" CMD'de de "finished" yazısı çıktı. Sonrada System. İmg dosyasını "fastboot flash System System. İmg" komutu ile flashladım fakat yine "faıled (remote: 'flash_cmds error!')" hatası çıktı. Flash Tool'da ilk önce droidboot. İmg flashlanıyordu. Bu yüzden ilk önce droidboot. İmg dosyasını mı flashlamalıyım?

Droidboot. İmg standart boot. İmg dosyası olarak geçeceğinden şüpheliyim.

Şöyle bir deneyin isterseniz.

Fastboot flash droidboot droitboot.img

Droidboot. İmg standart boot. İmg dosyası olarak geçeceğinden şüpheliyim.

Şöyle bir deneyin isterseniz.

Fastboot flash droidboot droitboot.img
Droidboot.img flashlarken de "FAILED (remote: 'flash_cmds error!')" hatası çıktı.
@364809 ROM dosyalarını update.zip ile yüklersem çalışır mı?
@364809 Android 5.0 ROM'u yüklerken kullandığım flash_tool.bat ile A8i Quad ROM'u yükledim fakat tablet yeniden başladı ve çok kısa bir süre Reeder logosu çıktı ve sonra görseldeki yazılar çıktı.

Dosya Ekleri

• A8i Quad Droidboot.img flash failed.PNG
    A8i Quad Droidboot.img flash failed.PNG
    3,9 KB · Görüntüleme: 35
  • 20220205_185650.jpg
    20220205_185650.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Ses arttırma tuşuna bastığınız zaman Android sistemini boot etmiyor mu?

Hayır, ses arttırma tuşuna basınca siyah ekranda kalıyor. Sanırım system.img veya boot.img dosyaları yüklenirken hata verdiği için siyah ekranda kaldı.
@364809 boot.img'deki kernel dosyalarını değiştirip yüklemeyi denersem çalışır mı?

Son düzenleme:
Hayır, ses arttırma tuşuna basınca siyah ekranda kalıyor. Sanırım System. İmg veya boot. İmg dosyaları yüklenirken hata verdiği için siyah ekranda kaldı.
@364809 boot. İmg'deki kernel dosyalarını değiştirip yüklemeyi denersem çalışır mı?

Sistem dosyasını atmak önemli olan.

Diğer ROM dosyalarının System. İmg ile ilgili bağlantısı yok mu? Yani boot. İmg veya droidboot. İmg gibi dosyalar yüklenmeden sadece System. İmg yüklenirse çalışır mı?

System ve boot dosyasının büyük bağlantısı var, yeni Android sürümelrinde vendorda buna dahil.

ROM portlanırken System ve boot alınır diğerleri olmadan çalışmaz ama diğerleri diğer cihazlardada mevcut. Biz burada bu sistem ve boot dosyasını o cihazın dosyaları ile uyarlamaya çalışırız.

Sadece sistem değil sistem ve ardından o sistemi başlatabilecek bir boot dosyası gerekli ama biz sistem dosyasını atamıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı