Reeder A8IW 32GB'a Windows kurmak

USB belleği FAT32 olarak biçimlendirin. Ve Rufus ile Windows imaj dosyasını yazdırın. Tablet kapalıyken USB belleği bağlayın ve öyle deneyin.

Ancak yedek almayı unutmayın geri dönüşü olmayabilir.

USB belleği FAT32 olarak biçimlendirin. Ve Rufus ile Windows imaj dosyasını yazdırın. Tablet kapalıyken USB belleği bağlayın ve öyle deneyin.

Ancak yedek almayı unutmayın geri dönüşü olmayabilir.
Dediklerinizi yaptım. Flash Belleki de taktım. Fakat tableti açmayı deneyince normal açıldığı gibi açılıyor. Ne yapmalıyım? Kurulum yerini nasıl açabilirim?

Klavye bağlayıp F2 tuşu ile BİOS ayarlarına girmeyi deneyin ve USB belleğin FAT32 olduğundan emin olun. Ayrıca tam emin olmamak koşulu ile teknik servisler Windows kurulumunu para karşılığında yapıyorlardı.

Klavye bağlayıp F2 tuşu ile BİOS ayarlarına girmeyi deneyin ve USB belleğin FAT32 olduğundan emin olun. Ayrıca tam emin olmamak koşulu ile teknik servisler Windows kurulumunu para karşılığında yapıyorlardı.
1508579649731.jpg
Del tuşuyla girmeyi başardım. Burda ne yapmam gerekiyor. Burdaki BİOS bilgisayardakinden biraz farklı.

Tamam. Bir şekilde USB'yi "Boot Option #1"'e aldım. Ama yeniden başlatınca normal şekilde açılıyor.

Secure boot ile ilgili bir seçenek var mı? Tablete teorik olarak yüklenmesi mümkün ancak yazılımsal engellemeler olabilir.

Piranha 8001 ile aynı bios ekranı :). USB bellek ve klavye bağlı şekilde iken boot option kısmında usb belleği seçip enter tuşuna basın. En azından diğer tablet için işe yarıyordu.

Ayrıca İmaj dosyası usb belleğe GPT ve FAT 32 şeklinde yazdırılmalı.

Tamam. Bir şekilde USB'yi "Boot Option #1"'e aldım. Ama yeniden başlatınca normal şekilde açılıyor.
Mehmet kardeşim noldu sonuç?
Çok uzun uğraşlar harcadım ama tablete Windows kurmayı beceremedim ben. Aynı modelli tablet bende de mevcut ve Android ile İntel'in eski işlemcilerinin çalışma uyumu rezalet ötesi. Tablete Windows yüklemek için Reeder servisi 80 100TL arası para istiyor, kısacası iyi yere kapat atmış firma.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı