Reelde olan insanlarla irtibatı kesmeli miyim?

Makaleler
44
Tamam, benim suçum. İnsanları çok konuşarak bıktırdım. Hiç mi hiç açmıyorlar. Mesaja sadece görüldü atıyorlar.

Dediğim gibi bu benim suçum ancak defalarca "Benden sıkıyor musun?" sorusunu defalarca sordum. Ama bir kişi bile "Senden rahatsız değilim. Beni istediğin zaman ara. Benim için hiçbir zararı yok." şeklinde devam etti. Ondan sonra telefonlarımı asla ama asla açmadılar. Arkadaş, madem istemiyorsun o zaman rahatsız oluyorum de.

"Ben rahatsız değilim." diye söyledikleri konusu sıkıntılı. Ben de insanlardan uzaklaşmak istiyorum. 800 sayfalı kitap aldım kütüphaneden. Stephen King kitabını aldım. Bizim buralarda 3 tane büyük park var. Oralara gidip kitap okumuşluğum var. Bir daha da yapabilirim.

Abim bana kızıyor; "Sürekli insanlarla konuşma. Milletin bir derdi sen değilsin." dedi. Ben birisi bir şey demeden yardımcı olabilir miyim lafını söylüyorum. Ki abimden yine azar yiyorum. "Sanane başkasının sorunundan." dedi. Haklı da. Salak gibi yardımcı olayım mı diye söylüyorum.

Abimin dediği gibi bende sorunlarım var. "İnsanın işi gücü sen değilsin." dediği anda benim kafama dank etti. Ben de çok konuştuğum kişileri aradım ve açmadı. Ben de çoğu kişiden uzaklaşmaya başladım. Ama tamamen kesemedim.

Ben ararım cevap yok, diğer kişi arar anında açarım. Saçmalık yapıyorum.

Bir de işe başlasam daha iyi olacak. Alnının teriyle para kazanmak çok güzel. Bakalım nasibim nereden çıkacak...

Kaç yaşındasın okuyor musun ne yapıyorsun bir günün nasıl geçiyor?
Yaş 20. Açık öğretim lisesinde okuyordum. Açık öğretim alan yok bölümden kazandım. Bitirdikten sonra derse mizacım olmadığı için bırakmak zorundayım kaldım. Bir günüm dışarıda dolaşmak ve yorulup uyumak. Arada sırada da kitap okumak.

Yaş 20. Açık öğretim lisesinde okuyordum. Açık öğretim alan yok bölümden kazandım. Bitirdikten sonra derse mizacım olmadığı için bırakmak zorundayım kaldım. Bir günüm dışarıda dolaşmak ve yorulup uyumak. Arada sırada da kitap okumak.
En kötü gireceğin bir iş için bile lise mezunu olman gerekli. Hatta mezun olduktan sonra YKS'ye bile girmelisin iki senelik bölümlere bakabilirsin eğer teknoloji ile ilgili isen ''Bilgisayar Programcılığı, İnternet ve Ağ Teknolojileri'' gibi birsürü bu sektör ile alakalı her puana göre bölümler var. Sevdiğin mesleği yapmak en iyisi kafa dağıtma yöntemi bence.

Maalesef hayat çoğu zaman doğru insanları karşımıza çıkarmıyor sırf yalnız kalmamak için insanın kötü kişilikler ile birlikte olduğu oluyor. En iyisi kendine yatırım yapmak.

Hocam bir noktadan sonra insanları bıktırabilir. Karşı taraftan olumlu dönüş olmadıkça ilgilenmeyin.
Sizi iplemeyini iplemeyin.

Konuştuğun insanlar sana göre değil çoğu insan kitaplardan daha değersizdir bunu unutmayın buna göre kendi düşünce tarzınızı kurun şahsen konuştığım birkaç insan var yetyor ha olmasaydı nolrdu bu sefer kendi tarzımı değiştirirdim bunun için yoğun araştırma gerekiyor.

İnsanlarla ne çok samimi ol ne de çok uzak dur. Dünyanın güneşle arasındaki mesafe gibi düşün ne çok yakın ne çok uzak. Bir de insanları gereksiz ve boş sorularla darlama.

Yeni konular

Geri
Yukarı