Regedit ayarları sonrası sistem açılmıyor

Cozeff

Femtopat
Daha fazla  
Win 8.1 Single Language işletim sistemi olan bilgisayarı Türkçe yapmak istiyordum, internetten araştırdım ve https://www.bilgiuzmanlari.com/blog/soruncozum/windows-8-1-single-language-dil-degistirme.html buldum. PowerShell'den HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages konumundan İngilizce dili vardı sadece bende. Sildikten sonra gelir herhalde diyerek sildim ve yeniden başlattım. Ve bir daha açılmadı. 0x0000012a hatası veriyor ve önyükleme değiştirip format atmaya çalıştığımda "disk error please any Key to restart" diyor. Hiçbir şekilde bir şey yapamıyorum. Asıl sıkıntı bu benim bilgisayarım değil, başkasının bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte şu an dil önemli değil bilgisayar açılsın yeter, böyle kullansın amcamın oğlu. Yeter ki açılsın

Windows 10 Setup yüklü herhandi bir USB, CD varsa bilgisayara takıp kurtarabilirsin, internette tonla rehber mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Deneme-yanılma usulüyle gideceğim:

Bir şekilde gelişmiş başlangıç menüsüne ulaşmaya bakın.
Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak bu menüye ulaşmaya çalışın.

20210210_182429.jpg

Sorun Gider'i seçin.

20210210_182439.jpg

Yol 1: "Bilgisayarınızı yenileyin" kısmını seçip dosyalarınızı muhafaza edecek şekilde ayarları ve sistemi sıfırlamayı seçebilirsiniz.

20210210_182448.jpg

Veya
Gelişmiş seçeneklerden,
Yol 2: Sistem geri yüklemeyle eski bir zamana yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Yol 3: Komut İstemi'ni seçip sfc /scannow komutunu çalıştırabilirsiniz.
Yol 4: Başlangıç onarmayı deneyebilirsiniz.

Windows 10 setup yüklü herhandi bir USB, CD varsa bilgisayara takıp kurtarabilirsin, internette tonla rehber mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk mesajdada yazdığım gibi "disk error please any Key to restart" bu hatayı veriyor.

Deneme-yanılma usulüyle gideceğim:

Bir şekilde gelişmiş başlangıç menüsüne ulaşmaya bakın.
Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak bu menüye ulaşmaya çalışın.

Eki Görüntüle 873866

Sorun Gider'i seçin.

Eki Görüntüle 873869
Yol 1: "bilgisayarınızı yenileyin" kısmını seçip dosyalarınızı muhafaza edecek şekilde ayarları ve sistemi sıfırlamayı seçebilirsiniz.

Eki Görüntüle 873876
Veya.
Gelişmiş seçeneklerden,
Yol 2: Sistem geri yüklemeyle eski bir zamana yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Yol 3: Komut ıstemi'ni seçip sfc /scannow komutunu çalıştırabilirsiniz.
Yol 4: Başlangıç onarmayı deneyebilirsiniz.

Hocam o ekranlara gelemiyorum bir türlü maalesef.

BIOS ekranından Boot aygıtını USB olarak seçmen lazım, USB bu iş için gerekli.

Evet USB olarak seçiyorum fakat olmuyor USB'yi 50 liraya daha yeni aldım sırf bu çözülsün diye ama olmadı, gittim DVD aldım oradan ISO dosyasını DVD'ye yazdırıp önyüklemeyi DVD'ye getirdim ama olmuyor söylediğim hatayı veriyor.
Yardım edebilecek birisi yok mu :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı