Rehber matematik 49 günde TYT kampını yapamıyorum

glen01

Hectopat
Arkadaşlar selam, şimdi ben 49 günde TYT matematik kampını izlemeye başladım ve aynı zamanda kamp için gerekli kaynakları aldım ancak ne zaman konu anlatım videolarını bitirsem kitabı açınca soruların hiçbirini çözemiyorum. Özellikle yeni nesil sorulardan hiçbir şey anlamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Kamp mı değiştireyim yoksa aynı kamptan devam etsem ilerledikçe bu sorun çözülür mü? Şimdiden teşekkür ederim.

Farklı hocaların kamplarını deneyimleyerek kendinizi onların konularından sonraki çözeceğiniz sorularda deneyebilirsiniz.

Baktınız sorun çözülmedi ve hala soruları yapamıyorsunuz o zaman farklı bir yol izlemeniz gerekiyordur.Ben bu tarz kampların sorularının çözümlerini dikkatlice ve 2-3 defa dinliyordum ve oldukça işe yarar bir yöntem olduğunu söylemeliyim eğer sorun kampta değilse sizin tekniğinizdeyse dediğim şeyi bir düşünebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim.

Arkadaşlar selam, şimdi ben 49 günde TYT matematik kampını izlemeye başladım ve aynı zamanda kamp için gerekli kaynakları aldım ancak ne zaman konu anlatım videolarını bitirsem kitabı açınca soruların hiçbirini çözemiyorum. Özellikle yeni nesil sorulardan hiçbir şey anlamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim? Kamp mı değiştireyim yoksa aynı kamptan devam etsem ilerledikçe bu sorun çözülür mü? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, bende 2. kez mezuna kalmış birisi olarak rehber matematik kanalını izliyordum. Videoları izlerken soruları hocadan sonra kendiniz çözmeye çalışın. Eğer yine bir şey anlamazsanız farklı kanallara yönelebilirsiniz(matematiğin güler yüzü, mert hoca, vb.).

Aldığınız kitaplar hangi yayından? Zamanında bende izledim o kampı temel için yeterli zorluktaydı o kadar zor değil.

Rehber matematiğin 49 günde kampı kendi özel kaynakları var onları aldım konu anlatımına paralel giden kaynaklar.

Farklı hocaların kamplarını deneyimleyerek kendinizi onların konularından sonraki çözeceğiniz sorularda deneyebilirsiniz.

Baktınız sorun çözülmedi ve hala soruları yapamıyorsunuz o zaman farklı bir yol izlemeniz gerekiyordur. Ben bu tarz kampların sorularının çözümlerini dikkatlice ve 2-3 defa dinliyordum ve oldukça işe yarar bir yöntem olduğunu söylemeliyim eğer sorun kampta değilse sizin tekniğinizdeyse dediğim şeyi bir düşünebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim.

Teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim.

Konuyu 2-3 kez izle, temel kavramlar bence en zor konu, ileride anlaman sorulardaki doğrun artar.

Anladım hocam ben de temel kavramlardayım gerçekten de zor. Dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım.

Klasik Rehber Matematik etkisi. Rehber Matematik sana baya temel sorular çözdürür sonra sen kendi başına soru çözmeye kalkınca çözemezsin çünkü hoca sana sadece basit soruları gösteriyor.
Tavsiyem hoca değiştirmeniz, Bıyıklı Matematiği öneririm. Ayrıca lütfen Youtuber hocaların kitaplarını almayın çoğu kalitesiz oluyor. Piyasada olan bilindik yayınların kendi seviyenize uygun olan bir tane kitabını alın.

Klasik Rehber Matematik etkisi. Rehber Matematik sana baya temel sorular çözdürür sonra sen kendi başına soru çözmeye kalkınca çözemezsin çünkü hoca sana sadece basit soruları gösteriyor.
Tavsiyem hoca değiştirmeniz, Bıyıklı Matematiği öneririm. Ayrıca lütfen Youtuber hocaların kitaplarını almayın çoğu kalitesiz oluyor. Piyasada olan bilindik yayınların kendi seviyenize uygun olan bir tane kitabını alın.
hocam benim temelim şimdi zayıf daha önce hiç tyt matematik çözmedim ve rehber matematikte temelden anlattığını iddia ettiği için ondan başlamıştım, diğer kamplarda ve konularda pek sıkıntım yok ama tyt matematik olunca zorlanıyorum bıyıklı matematiğin 55 günde tyt kampında temelden mi anlatıyor yoksa ileri seviyede mi?

Hocam benim temelim şimdi zayıf daha önce hiç TYT matematik çözmedim ve rehber matematikte temelden anlattığını iddia ettiği için ondan başlamıştım, diğer kamplarda ve konularda pek sıkıntım yok ama TYT matematik olunca zorlanıyorum bıyıklı matematiğin 55 günde TYT kampında temelden mi anlatıyor yoksa ileri seviyede mi?

Ne yaptın?

Yeni konular

Geri
Yukarı