Rekabetçi oyunlar için monitör önerisi

Bütçe
10000-15000
AAA dediğimiz yeni nesil oyunlarda 60-120FPS arası alırsınız. Rekabetçi oyunlarda ise işlemciniz önemli 5600 olduğunu tahmin ediyorum öyle ise 240Hz i tamamen kullanırsınız.

Bu üründe gayet güzel alınabilir.

Evet hocam 5600 kullanıyorum tercihimi çok yüksek ihtimalle 2K monitörden yana kullanacağım.

Yukarıda gösterdiğiniz FHD monitör ve benim gösterdiğim FHD monitör arasından terchiniz hangisi olur. Daha sonrasında araştıracak olan arkadaşlar içinde en azından bir bilgi bırakmış oluruz.

Merak edenler için Dell G2524h kötü bir monitör değil fakat renkleri Gigabyte G24-F ile karşılaştırıldığında sönük kaldığını düşünüyorum ve yazılar bir garip gözüküyordu tabii ekran ayarlarından sharpness ayarıyla yazılar hafiften düzeltiliyor benim beklentilerimi karşılamadı maalesef.

Yukarıda gösterdiğiniz FHD monitör ve benim gösterdiğim FHD monitör arasından terchiniz hangisi olur. Daha sonrasında araştıracak olan arkadaşlar içinde en azından bir bilgi bırakmış oluruz.

ROG STRIX olanı tercih ederdim ben Type-C girişe ve pivot özelliğine sahip olduğu için ama bunlar sizler için gereksiz ise panelde bir fark göremedim TUF olan alınabilir 1K cebinizde kalır.

Merhaba dostlar, üstte gördüğünüz monitörü almayı düşünüyorum bu fiyatlarda daha iyi bir monitör var mı veyahut 1440p 240Hz bir monitör mü almalıyım kararsız kaldım.
Bütçeyi biraz aşabilirim biraz, düşebilirim önemli değil, siz önerilerinizi yaparsanız ben aralarından seçerim, şimdiden teşekkür ederim.

FPS oyunları ağırlıklı olacaksa BenQ Zowie en iyisi 144Hz veya 240Hz modellerinden birini alabilirsiniz.

Zowie güzel monitör hocam ama maalesef çok pahalı ve üstüne taksitle alınacağını düşünürsek daha da kötü maalesef.

XL2546k modeli için bütçeniz hemen hemen yetiyor aslında :) bir de renk kalitesini atayım size monitörün gamer 2'de olmasına rağmen bu kadar canlı, gamer 1E alınca daha da canlı görüntü oluyor.

20240325_172840.jpg

20240325_173017.jpg

20240325_172915.jpg

2.resimde de ayarları var bu monitörün kendi kumandasından yapılıyor ayar ama monitör üzerindende yapılıyor yuvarlak olan kumandası.

XL2546k modeli için bütçeniz hemen hemen yetiyor aslında :) bir de renk kalitesini atayım size monitörün gamer 2'de olmasına rağmen bu kadar canlı, gamer 1E alınca daha da canlı görüntü oluyor.

Eki Görüntüle 2172369

Eki Görüntüle 2172371

Eki Görüntüle 2172370

2.resimde de ayarları var bu monitörün kendi kumandasından yapılıyor ayar ama monitör üzerindende yapılıyor yuvarlak olan kumandası.

İsmini çok duyduğum bir monitör taksitle aynı fiyata gelen siteler de varmış eğer olur da daha sonradan konuya bakacak arkadaşlar olursa aralarında bilinen ve en profesyonel olan monitör bu olur. Belki fikrimi değiştirip bunu tercih edebilirim ama şu anlık aklımda ASUS'lardan birisini almak var tabii.

İsmini çok duyduğum bir monitör taksitle aynı fiyata gelen siteler de varmış eğer olur da daha sonradan konuya bakacak arkadaşlar olursa aralarında bilinen ve en profesyonel olan monitör bu olur. Belki fikrimi değiştirip bunu tercih edebilirim ama şu anlık aklımda ASUS'lardan birisini almak var tabii.

Amacınız dediğim gibi FPS oyunları ise BenQ Zowie'den iyisi yok xantares bile BenQ Zowie kullanıyor ama onun dışında başka oyunlar içinse başka monitörlerede bakılabilir.

Merak edenler olursa arkadaşlar 1 2 gün daha deneyip iadesine karar verdim her türlü ayarı denemişimdir ama baş ağrımı gideremedim aynı fiyatta başka monitörler varsa önce onlara bakmalarını öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı