Reklam engelleyiciler güvenilir mi?

Üçüncü taraf eklentiler güvenli değildir. Kimse de %100 kefil olamaz. Uzun yıllar önce bir reklam engelleyici kurduktan kısa süre sonra yaptığım alışverişte kredi kartı bilgilerim çalındı. Üniversite öğrencisi olduğum için limit çok azdı ve harcama itirazı ile geri döndü.

Sırf dışarıdan eklenti kurmamak için zamanında Opera'ya geçtim. İçindeki reklam engelleyici iş görüyordu. Ayrıca kurduğum tek eklenti de sanırım IDM. Onu bile işim olmadığı zaman devre dışı bırakırım. Alışverişte muhakkak sanal kart numarası kullanırım. Sana da bunları öneririm.

Son düzenleme:
Anladım teşekkürler. 2 farklı tarayıcı kullanmayı düşünüyorum. Mailler, Alışveriş, Banka için eklentisiz Chrome.
Forumlar, Netflix ve film dizi izlemek, YouTube, internette dolaşmak için uBlock Origin ile Firefox düşünüyorum.

Reklam engelleyici olmadan forumlardan tut her siteden reklam çıkıyor, kötü oluyor böyle ama bu dediğin mantıklı geldi. Forum, YouTube, Netflix ve nette film izleme sitelerini reklam engelleyici ile Chrome ile kullansam ve mailler, alışveriş ve bankacılık için eklentisiz Firefox kullansam nasıl olur? Veya tam tersi de olabilir yani mailler, alışveriş ve bankacılık için Chrome, diğerleri için Firefox?

Bu şekilde kullanmak daha sağlıklı. Bilgisayara harici bir uygulama yüklenilmediği takdirde Chrome içindeki eklenti Firefox gibi diğer tarayıcılardaki verileri izleyemiyor. Chrome'da eklenti varken gündelik kullanım için kullanılırken Edge Firefox gibi diğer tarayıcılarda bankacılık işlemleri sağlıklı şekilde yapılabilir.

Bu şekilde kullanmak daha sağlıklı. Bilgisayara harici bir uygulama yüklenilmediği takdirde Chrome içindeki eklenti Firefox gibi diğer tarayıcılardaki verileri izleyemiyor. Chrome'da eklenti varken gündelik kullanım için kullanılırken Edge Firefox gibi diğer tarayıcılarda bankacılık işlemleri sağlıklı şekilde yapılabilir.
Ücretli bir antivirüs programı alacağım forumda adları çok geçenlerden birini seçeceğim araştırıyorum, bunların bazıları tarayıcılarda eklenti kurmasan bile yine tarayıcıyı koruyor galiba. Bunlardan sıkıntı çıkmaz değil mi? Bir de bazılarında bankacılık için özel bir tarayıcı gibi bir özellik var ama bunu sevemedim, eklentisiz normal tarayıcı kullanmak daha iyi gibi geldi.

Ücretli bir antivirüs programı alacağım forumda adları çok geçenlerden birini seçeceğim araştırıyorum, bunların bazıları tarayıcılarda eklenti kurmasan bile yine tarayıcıyı koruyor galiba. Bunlardan sıkıntı çıkmaz değil mi? Bir de bazılarında bankacılık için özel bir tarayıcı gibi bir özellik var ama bunu sevemedim, eklentisiz normal tarayıcı kullanmak daha iyi gibi geldi.

Eklentisiz tarayıcıyı bankacılık işlerinde kullanmak daha makul. Antivirüs programlarınada bel bağlamayın. Lisansız ya da crackli oyun uygulama kullanmayın bilgisayarınızda. Antivirüs programlarını aşmak gerçekten çok basit. Microsoft'un bir dünya encryption metodu var Visual Studio kütüphanelerinde. Ben bile 5 dk içinde klavye tuşlarını algılayan ve kart bilgilerini girebileceğiniz sitelerden birinde gezindiğinizde HTML input verilerini toplayan bir program yazabiliyorum ve antivirüs programı bu tanıma taramayı kendisine tanımlanan bellek adres bloklarında görmediği sürece bunu virüs olarak algılamıyor. Bankacılık ve ödeme işlemleri yaptığınız bilgisayarınızda sisteminizi temiz tutun (Crackli ya da Microsoft tarafından doğrulanmamış üçüncü parti tanınmayan-bilinmeyen yazılımlar kullanmayın). Sisteminizin temiz olması bir antivirüsün çalışmasından 10 kat daha fazla önem arz eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı