Reklam şirketi için bilgisayar toplama

DenizG101

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, amcam reklam şirketi açtı neredeyse her şey tamam şu an idare eden bir dizüstü kullanıyor ama render işlemi yapılamıyor bu bilgisayardan haliyle. Bize render yaparken herhangi bir sorun çıkarmayacak düzgün bir bilgisayar lazım ama maalesef çok uçuk fiyatlara kaçamıyoruz :), kullanacağı programlar; AutoCAD, coreldraw, 3DS Max Vb. programlar. Ben şu an için ekte vereceğim bilgisayarı topladım kaba taslak olarak, sizce bu bilgisayar yeterli midir? Render işlerinde üzer mi? Değiştirmemiz veya eklememiz gereken bir parça var mıdır? Ya da ondan kıs bunu artır dediğiniz bir parça. Bu arada alacağımız ürünlerin hepsinin aynı mağazadan olması zorunlu, parçanın birini İtopya birini Vatan yapma şansımız yok. Bu arada unutmadan sistemde kasa kullanmayacağız açıkta duracak aynı test sistemleri gibi, seçtiğim bilgisayar parçaları;

Not: Unuttuğum herhangi bir parça var mı bilmiyorum :D eksiklerimi tamamlarsanız çok iyi olur.

Oyun oynamayacak değil mi?
Render işleri için kullanacak önerilerinize açığız, internet üzerinden araştırma yaptım render işlemleri için Ryzen 7 3xxx serisi öneriliyor. Dediğim gibi kafadan hızlı toplanan bir sistem şuan bu.

Ha bir bu threadripper serisi var ama uygun fiyatlı modellerini TR'de bulamadık, aslında hiçbiri TR'de yok :D.

Attığınız sistemde ki bütçeye göre ayarladım. Bütçe arttırılabiliyorsa daha güzel yapılabilir. Fiyat: 8568,07 TL.

Not: HDD N11'den daha ucuza var ancak N11'e güvenemedim.

@Xeon işlemci 8500 TL civarı.
Attığınız sistemde ki bütçeye göre ayarladım. Bütçe arttırılabiliyorsa daha güzel yapılabilir. Fiyat: 8568,07 TL.

Not: HDD N11'den daha ucuza var ancak N11'e güvenemedim.
Hocam öneriniz için teşekkürler hepsini not aldım ama şöyle bir şey var anakart b450m değilde b450 olmalı bir ram en azından 4000 MHz değere sahip olmalı artı SSD 500 GB min zorunlu ileride sisteme HDD eklenecek ekstra olarak. Son olarak render ekran kartı için sizce AMD mi Nvdia mı daha iyi? unutmadan bize kasa lazım değil onu kendimiz ayarlayacağız, bu görselde ki gibi;

Hocam öneriniz için teşekkürler hepsini not aldım ama şöyle bir şey var anakart b450m değilde b450 olmalı bir ram en azından 4000 MHz değere sahip olmalı artı SSD 500 GB min zorunlu ileride sisteme HDD eklenecek ekstra olarak. Son olarak render ekran kartı için sizce AMD mi Nvdia mı daha iyi? unutmadan bize kasa lazım değil onu kendimiz ayarlayacağız, bu görselde ki gibi;

Genel olarak Nvidia daha kalitelidir. AMD'den bazen sorun çıkabiliyor. Teknoloji şans işidir. Kasa istemiyorsanız anladım.

O zaman şöyle olabilir gibi. Fiyat :8453,05

8300 TL RX 570 R9 3900X ve 32 RAM.

X4.

@Alo ben Emre abin neden ne var sistemde?

Geri
Yukarı