Reklam şirketi için bilgisayar toplama

8300 TL RX 570 R9 3900X ve 32 RAM.

X4.

@Alo ben Emre abin neden ne var sistemde?
A320M? Kasa istemiyor. SSD minimum 500 GB olacakmış.

Merhaba arkadaşlar, amcam reklam şirketi açtı neredeyse her şey tamam şu an idare eden bir dizüstü kullanıyor ama render işlemi yapılamıyor bu bilgisayardan haliyle. Bize render yaparken herhangi bir sorun çıkarmayacak düzgün bir bilgisayar lazım ama maalesef çok uçuk fiyatlara kaçamıyoruz :), kullanacağı programlar; AutoCAD, coreldraw, 3DS Max Vb. programlar. Ben şu an için ekte vereceğim bilgisayarı topladım kaba taslak olarak, sizce bu bilgisayar yeterli midir? Render işlerinde üzer mi? Değiştirmemiz veya eklememiz gereken bir parça var mıdır? Ya da ondan kıs bunu artır dediğiniz bir parça. Bu arada alacağımız ürünlerin hepsinin aynı mağazadan olması zorunlu, parçanın birini İtopya birini Vatan yapma şansımız yok. Bu arada unutmadan sistemde kasa kullanmayacağız açıkta duracak aynı test sistemleri gibi, seçtiğim bilgisayar parçaları;

Not: Unuttuğum herhangi bir parça var mı bilmiyorum :D eksiklerimi tamamlarsanız çok iyi olur.
4000MHz RAM gereksiz olmuş. O fiyata ya da 100-200TL üstüne 32GB 3200MHz CL 16 RAM alınabilir. Render işleri için 16GB yetersiz kalabiliyor. Emin ol sistemde 32GB RAM olması o aradaki 800MHz farktan çok daha önemli olacaktır.

GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA 4X

RAM'ler 4X olacak. Fiyat: 8966,08 eğer bütçeyi çok aştıysa 1 adet RAM'i iptal edebilirsiniz.

GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA 4X

RAM'ler 4X olacak. Fiyat: 8966,08 eğer bütçeyi çok aştıysa 1 adet RAM'i iptal edebilirsiniz.
Ryzen 7 3700x sitesinde ram için dual channel diyor, 4 tane ram kullanmak sıkıntı yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı