Rektal muayene acıtır mı?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yarın genel cerrahi muayene olacak. Nedeni kaka yaparken kan geliyor. Kakamda kan yok. Gideceğim ve büyük ihtimalle rektal muayene edecek. Acaba acıtır mı? Ya da rektal muayeneden başka muayene eder mi? Cevaplarınızı beklerim.

Zamanında bana da yapılan muayeneden bahsediyorsak can acıtı bir şeyi yok. Eldivenine krem sürüp parmağını içeri daldırıp sağa sola çevirecek ve hissedilir bir şey arayacak. Ben hemoroid şikayeti için gittiğimde böyle kontrol etmişti. Doktordan çıkınca da iddaa bayine gittim belki parmakta keramet vardır diye kupon yaptım ama tutmadıydı.

Dışkıda kan yoksa makatta çatlak vardır. Aynı sorunu aylarca çektim. İlk önce krem veriyorlar ve yumuşak dışkılaman için ilaç.
Doktordan geldim az geldi.Durumu anlattım böyle böyle.Randevu almadan girdim anlattım kan tahlili ve kaka tahlili istedi.Randevu alıp girince iyice anlattım.Bi bakalım dedi açtım.İyice baktı rektal muayene yapmadı uzaktan çatlak var dedi.Kaka tahlili ve kan tahlili istemedi çok şükür.Krem fln verdi geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı