Dolgu acıtır mı?

Kırığa dolgu yapmıyorlar sanırım. Dolgu çürüğe yapılır.
Kanal tedavisinden de korkmanıza gerek yok bu arada yapılması gerekiyorsa öyle aman aman korkunç bir şey değil. Adı rahatsız edici sadece. Bahsettiğin şikayetlerin kırıktan dolayıdır.

Bazı kişiler acıdığını söylüyor o yüzden.

Sinirlerin açıktaysa iğne yaparlar ve uyuştururlar, çünkü sinirlere dokunmak zorunda kalırlar dolgu yaparken ve bu felaket derece de canını yakar lakin uyuştururlarsa problem olmaz. Sinirler açıkta değilse, iğne yapmazlar ve canın acımaz ufak huylanırsın sadece ve hallederler. Kanal tedavisinde ise sadece o iğne anlık olarak acıtıyor, yani saniyelik bir batma gibi düşünün.

Bu acıların hepsi katlanılacak seviyede merak etmeyin, bu yüzden endişeli olmanıza gerek yok. Öyle aman aman canınız yanmayacak, halledersiniz.

Be Cool.

Sinirlerin açıktaysa iğne yaparlar ve uyuştururlar, çünkü sinirlere dokunmak zorunda kalırlar dolgu yaparken ve bu felaket derece de canını yakar lakin uyuştururlarsa problem olmaz. Sinirler açıkta değilse, iğne yapmazlar ve canın acımaz ufak huylanırsın sadece ve hallederler. Kanal tedavisinde ise sadece o iğne anlık olarak acıtıyor, yani saniyelik bir batma gibi düşünün.

Bu acıların hepsi katlanılacak seviyede merak etmeyin, bu yüzden endişeli olmanıza gerek yok. Öyle aman aman canınız yanmayacak, halledersiniz.

Be cool.

Randevu verseler gideceğim vermiyorlar 1 haftadır arayarak deneyeceğim o da olmazsa özele gideceğim artık.

Hocam özel yada devlet olsun fark etmez iş gittiğiniz doktorda bitiyor. Ben 2 dişime kanal tedavisi yaptırmıştım. Doktor ilk başta ağzıma sprey sıktı meyveli. Bu ağzını yeteri kadar uyuşturmaz iğne acıtmasın diye sıktım dedi. Sonra iğne vurdu hiç hissetmedim. 2 Seans'ta bitirdi işi. Benim normalde diş doktoruna fobim var, dişçi tabelası bile görsem tansiyonum düşüyor o derece. Mecburiyetten gittim. Adam sürekli bir şeyler anlattı ben adamı dinlemekten dişi unuttum, adam bitti kalkabilirsin dedi. Ne olduğunu anlamadım. Yani korkacak bir şey yok. Senin hissedeceğin en fazla iğnenin acısı olur oda çok acıtmaz zaten gerisini duymuyorsun bile.

Yakın zamanda dolgu için dişçiye gideceğim. Daha önce hiç diş doktoruna gitmemiştim o yüzden bu konuyu açıyorum. Bazı kişiler acıtıyor bazı kişiler acıtmıyor diyor anlayamadım. Doktora çürükten dolayi gitmiyorum. Ufak bir kırığım var muhtemelen dolgu yaparlar diye düşünüyorum. Bir de iğne yapıyorlar mı onu merak ettim.

Çok çekiniyorsan fısfıs sıktırt ama önerim iğne olur. Acıtmıyor dersem yalan olur ama öyle abartılacak bir acı değil refleks olarak a dersin o kadar. 6-7 tane dolgum var biride kırıktan dolayı oldu onu da makineyle düzeltip dolgu ile diş şekli verdi çok ciddi değilse seninkini de öyle yaparlar.

Defalarca dişçiye gitmiş birisi olarak söylüyorum, ağız sağlığı çok önemli!

O koltuğa oturup 10 dakikada kalkan da var, benim gibi en az 1 saat oturan da. Sadece dolgu deyip geçmeyin! Ağrısı günler, hatta haftalar sürebiliyor.

Geri
Yukarı