Dolgu acıtır mı?

Kvtlu

Decapat
Yer
Eskişehir
Yakın zamanda dolgu için dişçiye gideceğim. Daha önce hiç diş doktoruna gitmemiştim o yüzden bu konuyu açıyorum. Bazı kişiler acıtıyor bazı kişiler acıtmıyor diyor anlayamadım. Doktora çürükten dolayi gitmiyorum. Ufak bir kırığım var muhtemelen dolgu yaparlar diye düşünüyorum. Bir de iğne yapıyorlar mı onu merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 saniye cızırdatan bir makineyle dokunuyor o biraz huylandırıyor ama acıtan bir durum yok. 15 20 kere gitmişimdir rahat :) için rahat olsun. Uyuşturduğu için işlem sonrası 1 2 saat hissetmiyorsun ondan yemek yiyemezsin. Ne aç ne tok git

Için rahat olsun ama güzel bir yere git ben özele gittim yaptıkları dolguda birinde boşluk kaldı birinde çatlak oldu. Özel diye direk güvenmeyin.

Görünüşü iğne gibi ama alakası yok dokundurunca hisler gidiyor zaten. Korkmanıza gerek yok dediğim gibi :)

Hocam peki ufak kırıga dolgu yaparlar değil mi? Kanal tedavi yaparlarsa sıkıntı çünkü. Şikayetlerimi hemen söyleyeyim.

1-bazen diş nabız gibi ufak bir ağrı giriyor.
2-gece ağrı yapmıyor 1-2 kez yaptı şu ana kadar.
3-çiğnerken acı hissetmiyorum ama çok sert çiğnersem ufak acı geliyor.
4-şu an soğuk şeylerde pek bir hassasiyet hissetmiyorum ve dişimde çürük değil ufak kırık var.

@Fullmetal Alchemist

@Fullmetal Alchemist

Son düzenleme:
Hocam peki ufak kırıga dolgu yaparlar değil mi? Kanal tedavi yaparlarsa sıkıntı çünkü. Şikayetlerimi hemen söyleyeyim.

1-bazen diş nabız gibi ufak bir ağrı giriyor.
2-gece ağrı yapmıyor 1-2 kez yaptı şu ana kadar.
3-çiğnerken acı hissetmiyorum ama çok sert çiğnersem ufak acı geliyor.
4-şu an soğuk şeylerde pek bir hassasiyet hissetmiyorum ve dişimde çürük değil ufak kırık var.

@Fullmetal Alchemist

@Fullmetal Alchemist

Kırığa dolgu yapmıyorlar sanırım. Dolgu çürüğe yapılır.
Kanal tedavisinden de korkmanıza gerek yok bu arada yapılması gerekiyorsa öyle aman aman korkunç bir şey değil. Adı rahatsız edici sadece. Bahsettiğin şikayetlerin kırıktan dolayıdır.

@Kvtlu

Kırığa dolgu yapmıyorlar sanırım. Dolgu çürüğe yapılır.
Kanal tedavisinden de korkmanıza gerek yok bu arada yapılması gerekiyorsa öyle aman aman korkunç bir şey değil. Adı rahatsız edici sadece. Bahsettiğin şikayetlerin kırıktan dolayıdır.

Kırığa ne yapılıyor peki yani çok kırık değil.

Ön iki dişim kırılmıştı küçükken dolgu yapmışlardı hala da o şekilde benim o dişlerin sinirleri de öldüğü için kanal tedavisi ile sinirleri almışlardı ama acı çekeceğin bir durum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı