Remix müziklerde telif hakkı olur mu?

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Daha fazla  
Biz herhangi bir şarkının remixini istediğimiz platformda kullanabilir miyiz? (YouTube, Twitch gibi.)

YouTube' da telif istemeyen kanallar var. "NoCopyrightSounds" diye tabir ettiğimiz remixleri kullanabilirsin. Bu şekilde aratırsan bulabilirsin ama açıklama kısmını kontrol et. "Free" ibaresi büyük ihtimal vardır ama yine de dikkat et. "NCS" adıyla arama yapabilirsin, kolay gelsin.

Kullanamazsın kanka. Neyi kastettiğini anladım.

Trap Music tarzı bir kanaldan mal almak istiyorsun. Ama derhal uyarı alırsın söyleyeyim.

Evde yarı çıplak komidinin tepesine çık.
Ilgaz Anadolu'nun Sen Yüce Bir Dağısın'ı çığır.

Yarım saate hem atlet - zıbın sanayi, hem komidin şirketi, hem Ilgaz dağları, hem de türkünün aranjörü senden davacı olur.

Youtube öyle bi' yer. Hiç uğraşma derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanamazsın kanka. Neyi kastettiğini anladım.

Trap Music tarzı bir kanaldan mal almak istiyorsun. Ama derhal uyarı alırsın söyleyeyim.

Evde yarı çıplak komidinin tepesine çık.
Ilgaz Anadolu'nun Sen Yüce Bir Dağısın'ı çığır.

Yarım saate hem atlet - zıbın sanayi, hem komidin şirketi, hem Ilgaz dağları, hem de türkünün aranjörü senden davacı olur.

Youtube öyle bi' yer. Hiç uğraşma derim.

Aynen işte bende onu dedim ama adı üstünde "telif haksız sesler" anlamında ama yine de olabilir, bilmiyor olabilirim.

Bu arada örnek muazzam [emoji23] YouTube hakkaten öyle bir yer [emoji106]

Soruya verilen cevaplar ne kadar seviyesiz hiç yönlendirme tavsiye yok anca göz korkutmak var vazgeçirme isteği. Belki soruyu soran arkadaş kendisi bazı şarkıları çeşitli programlar aracılığı ile remix yapıp kullanmayı kast ediyor görende yorumda ki herkesi YouTuber sanar şu sıralar bile şarkıyı biraz hızlandırıp teliflerden sıyrılan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı