YouTube Kaç Telif Hakkı İhtarı Alınırsa Kanal Kapanır?

AhmeTechno

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. YouTube'a 17 saniyelik bir Dying Light videosu attım adam telif atmış. Bende kaldırmasını istedim kaldırdı ama 1 telif hakkı ihtarınız var yazıyor. Sona erme tarihi 18 temmuz 2017 3 aylık sürede 3 veya daha fazla ihtar aldıysanız hesabınız devre dışı bırakılabilir yazıyor. 3 ay içinde telif almazsam ihtar kalkarsa sonra ne olur? zaten içerikler kendime ait ama sadece Dying Light videosu kanalı mahvetti sadece 17 saniyelik. 3 aylık ceza kalktığı zaman sonra kaç hakkımız daha kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telifler 2 ye ayrılıyor YT'da. Biri, telif yediğinde videonun kazancının asıl sahibine gitmesi. Bunu defalarca tekrarlayabilirsin. YouTube otomatik atıyor bu telifi. Ben de 15-16 tane öyle telif var. Kendim kazanmıyorum zaten ama kazansam asıl sahibine gider o para. Ikinci telif olayı ise 'Topluluk Ihtari'. Bu en kötüsü. Sen bundan yemişsin zaten. Bu telif olayını videonun asıl sahibi senin yüklediğin videoya girip " Bu içerik bana aittir, hak talep ediyorum." der. Bundan dolayı 3 kez ceza yersen hesabın süresiz kapatılır. Aklına takılan soru varsa söyle sen belki bu tam aydınlatmamıştır :) Sen dikkat et yinede çok büyük YouTuberların videolarını çalma, zaten çalsan da tutmaz o video çünkü büyük YouTuber dediğimiz şahıs onu herkese izlemiştir:)

Şimdi ben 1 uyarı aldım artık ömür boyu 2 hakkım mı kaldı. Topluluk Ihtarı almadım ama dying light videosunun sahibi videoyu yayından kaldırdı. Kanal kısmına gelince 1 telif hakkı ihtarınız var yazıyor
İHTAR 1Dying Light - Night is Coming Sound Effect (Night Hunter)
Neden: Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma isteği
Juraichloe tarafından 19 Nis 2017 tarihinde kaldırıldı
Sona erme tarihi: 18 Tem 2017
[TBODY] [/TBODY]
3 aylık sürede 3 veya daha fazla ihtar aldıysanız hesabınız devre dışı bırakılabilir. 3 ay içerisinde almazsam ne olur? zaten içerikler kendime ait ama Photoshop derslerindeki fotoğraflarda telif varsa işte o zaman durum ciddi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek uyarida bile kaldirilir. Benny Benassi'nin Satisfaction klibine altyazi yapmistik zamaninda, cok tuttu ve bir milyona yakin görüntülenme aldi bir kac ay icerisinde.

Sonucu malum, cok sikayet üzerine hem videoyu hem kanalini sildiler arkadasin.

Tek uyarida bile kaldirilir. Benny Benassi'nin Satisfaction klibine altyazi yapmistik zamaninda, cok tuttu ve bir milyona yakin görüntülenme aldi bir kac ay icerisinde.

Sonucu malum, cok sikayet üzerine hem videoyu hem kanalini sildiler arkadasin.
Kullandığım müzikler YouTube kendisine ait olan müzikler. Bu şarkıyı kullanmakta ve videonuzdan para kazanmakta serbestsiniz ancak şunları video açıklamanıza eklemeniz gerekir: yazan yerde linkler ve yazılar var açıklama kısmına ekleyince sorun olmuyor diye biliyorum.

3 ay içinde 3'den fazla ihlal durumu söz konusu ise kanal kapatılır. Diyelim ki ; Sen bu 3 ay içerisinde 2 kez ihlal de bulundun. 3 ay sonra 2 ihlal de silinir. Yani 3 hakkın olur. Kısacası 3 ay da bir ihlaller sıfırlanır.

Geri
Yukarı