Renault Clio 2015 veya Suzuki Swift GLX 2019

"Araba diye binmem" söylemi ne kadar hoş değil ise, benim verdiğim yanıt araba kalitesinden anladığımı göstermektedir. Mal mülk gösteriminde bulunmuyorum, idrak seviyenin yüksek olduğunu varsayarsak ne demek istediğim kolayca anlaşılabilir.

Malını ve mülkünü sayan kişi mal mülk gösterimde bulunur. Maalesef sahip olduğun donanım ve zekan "Araba diye binmem" lafını Clio'nun kötü bir araba olduğunu söylemek istediğimi anlamıyorsa maalesef bu şekilde fazla ileriye gidebileceğini sanmıyorum. Ayrıca konuyu da iyi açmaman maalesef bu görüşümü kanıtlar nitelikte.

Konuyu, arabayı üniversiteye gitmek için alacağını ve 5-6 ay sonra satacağını söyleseydin. Ben sana bizzat 2005 Clio al derdim. 5-6 ay için bu kadar para vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Ama tabii sizin daha önce Passat'ınız olduğu için 2005 Clio'ya maalesef binmezsiniz.

Üzgünüm gerçekten üzülerek söylemeliyim ki çok vasat bir insansınız.

Zor olsa da size hayatta başarılar diliyor, Passat gibi bir çok arabayı garajınıza sokmanızı temenni ediyorum. İyi geceler. Sağlıklı seneler.

Bu denli hype'lanmaya lüzum yok, 20 yaşındayım ve uluslarası ticaret yapıyorum Alman bir firmada. Hayatın ne denli zor olduğunu da biliyorum. Bana kalsa eski kasa ucuz yollu manuel bir araç alırım. Buradaki ince husus, üstünde zarar etmeden kar ile hızlı satış yapmak. Otomatik olma zorundalığı aile ferdimden dolayı mevcut. İnsanları vasat gibi etiketleme lüksüne sahip bir şahıs değilsin, ardından yumuşatırcasına iyi dileklerde bulunuyorsun. Bırak bu ayakları yavrum, Passat - Insigna dedik, bunlara binen zengin olmuyorsa 2005 Clio'ya binen de fakir olmaz :) Broadway ile büyüdüm. Edebini ve hayanı sakla, kimseyi tanımadan kişiliği üzerinden sıfatlandırma. Zonguldak'ta medeniyet yok sanırım. :O
Citroen C4 düşünür müsünüz?
Citroen C4 segment olarak yüksek kalıyor, ve uygun fiyatlarda da tramerleri ve kilometreleri yüksek oluyor. Citroen C1 istiyordum ben küçük ve kompakt fakat annem çok güvensiz gördü, 60.000 TL idi ve tertemizdi.

Son düzenleme:
Düşük hacim ve atmosferik bir motor demek rampalarda ve ara hızlanmalarda yüksek devir çevirerek kullanmak demek. Renault’ların servis rahatlığı ve ikinci el olayı cezbedici geliyor .

Bende ev üniversite arası reanult fluence 1.5dci motorlu araç kullanıyorum. Icon modelini alacaksanız 75hp olanı önermem alacaksanız turbo icon ya da GT Line olan modeli tercih edin. 75 beygir yeterli diyenlere bakmayın. Ülkemizin yol şartları malum aracı zorlayacak yerlerle karşılaşabilirsiniz ve sollamalarda hızlanmanız fazlasıyla gerekiyor aralara girebilmek için. En kötü 90 beygir işinizi görecektir. Ayrıca dizel ile yapacağınız kilometre benzinli olan araçlardan daha fazla. Yakıt önemli bir unsursa dizel de düşünülebilir. Sonuçta renault dizel motorlarıyla ün yapmış marka.

Benzinli 1.2 Turbo versiyonuna bakıyorum. 120 beygir gücünde. Yeni jenerasyon motorlar benzinli olarak geliyor biliyorsunuz. Emisyon ile ilgili bir atılım aslında bu. Öneriniz çok mantıklı, 1.2 Turbo benzin 120 HP hakkında düşünceleriniz nedir?

Benzinli 1.2 Turbo versiyonuna bakıyorum. 120 beygir gücünde. Yeni jenerasyon motorlar benzinli olarak geliyor biliyorsunuz. Emisyon ile ilgili bir atılım aslında bu. Öneriniz çok mantıklı, 1.2 Turbo benzin 120 HP hakkında düşünceleriniz nedir?
Son 3 senemi renault markasıyla geçirdim bir çok modelini kullandım. Kullandıklarım arasında 1.2 benzinli büyük ihtimalle olmamıştır. Baktığınız model 2015 anladığım kadarıyla 190nm Tork 120 beygir verileri söylenmiş. Şehir içinde fazlasıyla yeterli olucaktır(Ağır yük taşımadığınızı varsayıyorum). Arka fren diskleri yok diye biliyorum kampana olarak geçiyor clio modelinde. Belki baktığınız icon paketinde vardır yanlış bilgilendirme olmasın. Konfora fazla etkisini hissetmeyebilirsiniz ilk aracınızda ama önemli bir etken bana göre fren mesafesinde ve güvenliğinde. Şehir içi yakıt tüketimi 6.6 söylenmiş şehir trafiğinde ve kullanımınıza bağlı olarak MAX 7-8 civarını görür. Kendi kullandığım 1.5 dci motorda 5.3 (fabrika verisi 5.2) verilerini yakalayabildim. Bu usta muhabbetine çok takılmaya gerek yok her aracın ustası var. Aldığınız araç bir kaza veya başka durum olmadıkça usta gerektirmeyecek. Kaza durumunda zaten sigorta devreye giriyor elden yaptırmayacaksanız. Senelik yağ değişimleri 300-400 lira civarı tutacaktır sanayide. Aldığınız aracın lastik durumu da önemli masraf olmaması açısından. Açıkcası günümüzde aracın özelliklerinden çok temizliği önemli bana göre. Aracın motor performansı expertizde düşük çıktığında 200 beygir bile olsa fayda etmez o yüzden araçların linklerini veya tam özelliklerini görebilsek karşılaştırma yaparak hangisi daha çok fayda/zarar sağlar tartışabiliriz. Benim anlatımım uzun sürer siz aklınızda sorular olursa sorun forum eşliğinde yardımcı oluruz.

Son düzenleme:
Eğer bu 3 seçenekten birisi olacaksa 12 bindeki clio en iyi seçenektir düşük km ve tramersiz hatasız boyasız araba Türkiye'de 20 yaşında da olsa satılırken fark atar erken elden çıkar çok km yapmaz iseniz 108 binlik clio alınır bakımı aksatılmadan sınırları zorlanmadan binilir 60-70 bine gelince satılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı