Render için sistem önerisi

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
NirvanA1 söylediğin için teşekkürler. Evet LGA 2011 soket üzerine gideceğiz galiba. Ben extreme'e pek girmeden i7-3820 düşündüm başta. Zira O.C yapılmayacak ve bunla ilgili hiç bir uğraş verilmeyecek. Bu durumda QUADRO serisi ekran kartlarına yönelinebilir belki. YAMYAM abi nerde ya onun konusu bu :D

Bu bütçe ile tek çözüm QUADRO 4000 olabilir.

Örnek fiyat linki aşağıdadır.
Pny Nvidia Quadro 4000 2GB GDDR5 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı - Bilgisayar - Hepsiburada.com

PNY Quadro 4000 VCQ4000-PB Workstation Video Card - Newegg.com
Amerika da daha uygun imiş:D

Türkiyedeki yaklaşık satış fiyatı 1000 dolar civarındadır. Haliyle iyi bir işlemci de gereklidir. Ancak iyi bir işlemci tek başına kullanılmasından ziyade çift işlemcili anakartlardan bulunabilirse çok iyi olacaktır. İyi bir işlemcinin fiyatı 1000$ civarı olurken aynı kapasitenin daha üzerine çıkmak genellikle 2 adet 300$ lık işlemcilerle olabilmektedir.
Konu, aslında uzun süredir benim de ilgilenmekte olduğum konudur. Ancak ben çift işlemci destekli ve yeteri kadar PCI ve PCI EXPX1 slotları bulunan bir anakart bulamadım.

Sizin için araştırma yaparken iyi bir makina gördüm. Doğrusu oldukça beğendim.
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16859152021
Bütçenizden 1000$ civarı fazlalığı sözkonusu olsa da çift XEON destekli sistem olmasından ve entegre QUADRO 4000 olmasından dolayı tüm işleriniz için iyi bir çözüm gibi görünmektedir.
Eğer Türkiye'de olsaydı hemen ben de düşünürdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçe ile tek çözüm QUADRO 4000 olabilir.

Örnek fiyat linki aşağıdadır.
Pny Nvidia Quadro 4000 2GB GDDR5 Pci-e x16 Profesyonel Ekran Kartı - Bilgisayar - Hepsiburada.com

PNY Quadro 4000 VCQ4000-PB Workstation Video Card - Newegg.com
Amerika da daha uygun imiş:D

Türkiyedeki yaklaşık satış fiyatı 1000 dolar civarındadır. Haliyle iyi bir işlemci de gereklidir. Ancak iyi bir işlemci tek başına kullanılmasından ziyade çift işlemcili anakartlardan bulunabilirse çok iyi olacaktır. İyi bir işlemcinin fiyatı 1000$ civarı olurken aynı kapasitenin daha üzerine çıkmak genellikle 2 adet 300$ lık işlemcilerle olabilmektedir.
Konu, aslında uzun süredir benim de ilgilenmekte olduğum konudur. Ancak ben çift işlemci destekli ve yeteri kadar PCI ve PCI EXPX1 slotları bulunan bir anakart bulamadım.

Sizin için araştırma yaparken iyi bir makina gördüm. Doğrusu oldukça beğendim.
SUPERMICRO Mid-Tower Server System 2 x Intel Xeon E5-2630 2.3GHz 6C/12T 16GB (4 x 4GB) 1.0TB SATA 6Gb/s 3.5" 7.2K RPM Win 7 Pro 64-bit PIO-737A-I-MA015 Fortissimo Hot-Swap drive bays - Newegg.com
Bütçenizden 1000$ civarı fazlalığı sözkonusu olsa da çift XEON destekli sistem olmasından ve entegre QUADRO 4000 olmasından dolayı tüm işleriniz için iyi bir çözüm gibi görünmektedir.
Eğer Türkiye'de olsaydı hemen ben de düşünürdüm.

Valla YAMYAM Abim ben bütçe konusunda konuşurum. Ne kadar kabul ederler bilemem ama zannetmiyorum bütçede artışa gideceklerini. Ama deneyeceğim şansımı

Valla YAMYAM Abim ben bütçe konusunda konuşurum. Ne kadar kabul ederler bilemem ama zannetmiyorum bütçede artışa gideceklerini. Ama deneyeceğim şansımı

Bütçeyi artırabilirsen iyi bir çözüm olacaktır. Çünkü çift işlemcili bir kasa her halükarda şart gibi görünmektedir. Elbette tek işlemcili sistemlerle de işlerini halledebilirsin. Ama işler yavaşlayacaktır. İleriye yönelik olması da tercih edilmelidir.
Eğer bütçe işini halledemezsen uygun bir çözüm için ben araştırmalarımı sürdürmekteyim.

Bütçeyi artırabilirsen iyi bir çözüm olacaktır. Çünkü çift işlemcili bir kasa her halükarda şart gibi görünmektedir. Elbette tek işlemcili sistemlerle de işlerini halledebilirsin. Ama işler yavaşlayacaktır. İleriye yönelik olması da tercih edilmelidir.
Eğer bütçe işini halledemezsen uygun bir çözüm için ben araştırmalarımı sürdürmekteyim.
Abi 3970X ile bir sistem toplasak olmaz mı?

XEON daha iyi bendede XEON işlemci var render için en uygun bu ama 3973X'de alabilirsin ama tavsiyem XEON.

- - - Güncellendi - - -

YAMYAM abi bence Quadro 4000'de pahalı gelecektir. Çünkü XEON işlemcili almaya kalksa fiyat fırlar anca Quadro 600.

Abi 3970X ile bir sistem toplasak olmaz mı?

2011 soket yapısında olmadığı takdirde sonuç tatminkar olmayacaktır. 2011 soketli işlemciler ise 700$ civarı. Uygun bir anakart ta gereklidir haliyle. Dolayısı ile işi ciddiye alıp bu yönde de toplama yapsak bütçeyi hayli aşmış olacağız.
Ancak uygun çözüm önerileri kafamda mevcut.
1 GTX660 veya benzeri SLI
2 Çift 1155 soketli anakart. Haliyle 300$ lık iki adet işlemci.
Eğer anakartı bulabilirsek sorun uygun fiyatla halledilmiş olacaktır. SLI yapmak yerine QUADRO 4000 i tercih etmek te mantıklı olacaktır çünkü fiyat hemen hemen aynıdır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı