Render ve oyun için 32 bin TL ekran kartı tavsiyesi

AngelEyess4

Centipat
Daha fazla  
Sık sık Blender, 3DS Max gibi programlar kullanacağım. Bunun yanında ara sıra oyun da oynuyorum, monitörüm 2K fakat oyun için bir adet FHD monitör alacağım sanırım.
Size sorum 4060 Ti 8 GB mı, 4060 Ti 16 GB mı, yoksa 4070 mi tercih etmeliyim? Tavsiye verirken dikkat etmenizi isterim ki bütçem maksimum 32-35 bin civarında. Sistem tavsiyeleri de alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 7800XT veya RX 7900XT düşünür müsünüz 4060 16 GB para tuzağıdır, bu bütçeye dediğim ekran kartları daha yakışır. PSU kaç watt.

RX 7800XT veya RX 7900XT düşünür müsünüz 4060 16 GB para tuzağıdır, bu bütçeye dediğim ekran kartları daha yakışır. PSU kaç watt.
650w alacağım PSU'yu. AMD ekran kartları düşünmüyorum, adobe ve render programları için nvidia kadar optimize olacağını sanmam.

35 bin ₺ 7700 XT ya da 4060 Ti'lı bir sistem alabilirsiniz.

Render alacağınızı göz önünde bulundurursak 4060 Ti öne çıkar. O fiyatlara 4070'li bir sistem bulabilirseniz hemen alın. Sistem tavsiyesi için konuyu bilgisayar toplama bölümüne açabilirsiniz.

35 bin ₺ 7700 XT ya da 4060 Ti'lı bir sistem alabilirsiniz.

Render alacağınızı göz önünde bulundurursak 4060 Ti öne çıkar. O fiyatlara 4070'li bir sistem bulabilirseniz hemen alın. Sistem tavsiyesi için konuyu bilgisayar toplama bölümüne açabilirsiniz.

Aklımda bu var, işlemcisi de oldukça mâkul.
İlerleyen süreçte işlemciye ek soğutucu ve SSD takviyesi yaparım diye düşünüyorum.

Aklımda bu var, işlemcisi de oldukça mâkul.
İlerleyen süreçte işlemciye ek soğutucu ve SSD takviyesi yaparım diye düşünüyorum.

Bunlardan birini alıp 2x16 RAM ve SSD değiştirmek daha makul gibi ama 4070 var.
Bütçenize 2.5 daha ekleyip RAM yükseltebilirseniz güzel sistem seçmişsiniz.

Bunlardan birini alıp 2x16 RAM ve SSD değiştirmek daha makul gibi.
Önerdiğiniz sistem arasında 4K fark var ve ekran kartı 8 GB VRAM'e sahip uzun ömürlü değil ve daha az performansılı saçmalık.

İleride RAM takviyesi yapabilir aynı marka aynı model alması daha iyi olacaktır tek slot idare eder.

Önerdiğiniz sistem arasında 4K fark var ve ekran kartı 8 GB VRAM'e sahip uzun ömürlü değil ve daha az performansılı saçmalık.

İleride RAM takviyesi yapabilir aynı marka aynı model alması daha iyi olacaktır tek slot idare eder.

Düzelttim, bir an 4070 görmemişim.
Saçmalık değil, dikkatsizlik bay memo.

Geri
Yukarı