Renk Doygunluğu İyi Olan Oyun Monitörü Tavsiyesi

Oguzhan Oguz

Hectopat
Daha fazla  
Benim sorum şu; oyun için 1ms 144Hz bir monitör almak istiyorum fakat bu monitörlerin renk kalitesi konusunda şüpheliyim, aynı marka olmasına rağmen bazı 5m 60 FPS monitörler daha pahalı. Bu konuda kafam çok karıştı. Çok online ve FPS oynayan birisi değilim, daha çok monitörde renk kalitesine önem veriyorum. Sizce 1ms 144Hz değerindeki monitörlerin renk kalitesi nasıldır? Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz ve kaliteli renk. Üzgünüm ama iki beklentinizi de karşılayacak model bulmak imkansız. Olsa da çok çok pahalı olur emin olun.

İkisinden birini seçmelisiniz zira monitör seçimlerinde bu yazdığınız iki şey, beklenti skalasının en ucundaki, birbirine en uzak beklentiler.

144 Hz ve kaliteli renk. Üzgünüm ama iki beklentinizi de karşılayacak model bulmak imkansız. Olsa da çok çok pahalı olur emin olun.

İkisinden birini seçmelisiniz zira monitör seçimlerinde bu yazdığınız iki şey, beklenti skalasının en ucundaki, birbirine en uzak beklentiler.

Teşekkür ederim bilgilendirme için, bir kaç soru daha sormak istiyorum. 144Hz monitör alıp hızı 60Hz düşürsem renk kalitesi artar mı? 144Hz monitörler renk konusunda gerçekten kötü mü? milisaniyenin renk kalitesine çok etkisi var mı? Bir kez monitör alacağım ve almışken güzel olsun istiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim gerçekten bilmiyorum.

Teşekkür ederim bilgilendirme için, bir kaç soru daha sormak istiyorum. 144Hz monitör alıp hızı 60Hz düşürsem renk kalitesi artar mı? 144Hz monitörler renk konusunda gerçekten kötü mü? milisaniyenin renk kalitesine çok etkisi var mı? Bir kez monitör alacağım ve almışken güzel olsun istiyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim gerçekten bilmiyorum.
Pek etki edeceğini sanmıyorum. Fakat dediğiniz kriterlerde monitör bulmanız zor. Bulsanız bile bütçenizi aşacaktır. En iyisi 1ms 75Hz, GPU'nuz ne ise ona uygun, FreeSYNC (AMD) veya G-SYNC (Nvidia), olarak tercih edebilirsiniz.

Renk kalitesi artmaz. Sadece gördüğün FPS değeri değişir.
Monitörden monitöre göre değişir. 1300 TL civarlarında ki monitörler ortalama bir renk dolgunluğu sunar. Bir mağaza da denersen daha net karar verebilirsin.
Ms "Ghosting" denen olayı etkiler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı