Reno 4 vs Realme 7 Pro

OnurKrkc

Hectopat
Ortalama bu bütçelerde bir telefon arıyorum. Biraz daha artırabilirim bütçeyi. Ne tavsiye edersiniz? Reno 4'ü Amazon'dan almak gibi bir ayrıcalıkta var. Şarj durumları nasıl? Reno 4 bir saat olmadan doluyor dediler. Realme 7'de yarım saatte oluyordu. Şarj olması yakın duruyor önemli olan batarya performansı. Hangisi ne kadar ekran süresi alıyor daha başarılı? Malzeme kalitesi hangisinin daha iyi? M51 malzemesi bayağı kötüydü. Kısacası hangisini tavsiye edersiniz?

Ortalama bu bütçelerde bir telefon arıyorum. Biraz daha artırabilirim bütçeyi. Ne tavsiye edersiniz? Reno 4'ü Amazon'dan almak gibi bir ayrıcalıkta var. Şarj durumları nasıl? Reno 4 bir saat olmadan doluyor dediler. Realme 7'de yarım saatte oluyordu. Şarj olması yakın duruyor önemli olan batarya performansı. Hangisi ne kadar ekran süresi alıyor daha başarılı? Malzeme kalitesi hangisinin daha iyi? M51 malzemesi bayağı kötüydü. Kısacası hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam reno 4 bildiğim kadar ile plastik idi. Realme 7 Pro da öyle. Eğer kılıfsız kullanacaksanız sinir bozucu yani.

Hocam kamera harici çoğu yönde Realme 7 Pro, kamera yönünde reno 4 daha iyi ama size önerim Realme 7 Pro almayın. 4000 TL etmez o cihaz. Tam olarak bütçeniz ne kadar?

(Bir de Realme 7 Pro daha fazla ekran süresi alır gibi)

Giriş seviyesinde tatmin edici malzeme kalitesi yok gibi bir şey. Sizin bütçenize en uygun M51 ve reno 4 var. M51 herne kadar malzeme kalitesi kötü olsa da yamulup bükülecek bir teledon değil. En iyi ekran süreside m 52 de.

Kısacası malzeme kalitesi olarak reno 4 ile M51 arasında uçurum yok. Son tercih sizin. Daha iyi batarya için m 51, daha kibar bir telefon isterseniz reno 4.

Bir hafta önce gelseydiniz hocam ben de birebir şöyle derdim:
Kamera önemliyse Oppo reno 4, değilse Realme 7 Pro alınabilir.
Fakat Realme 7 Pro'nun şu anki fiyatını düşünürsek tek seçencek Oppo Reno 4. İhtiyaçlarınızı karşılar, memnun da kalırsınız. Ama denildiği elinizdeki hissiyatı önemsiyorsanız kılıf kullanmalısınız her iki telefon için de. 5 binin altına malzeme genelde plastik, değişmiyor.

Hocam reno 4 bildiğim kadar ile plastik idi. Realme 7 Pro da öyle. Eğer kılıfsız kullanacaksanız sinir bozucu yani.

Hocam kamera harici çoğu yönde Realme 7 Pro, kamera yönünde reno 4 daha iyi ama size önerim Realme 7 Pro almayın. 4000 TL etmez o cihaz. Tam olarak bütçeniz ne kadar?

(Bir de Realme 7 Pro daha fazla ekran süresi alır gibi)

Bütçem ucu açıktı ama dedim ki 7000TL'ye telefon alacağıma bu bütçelere alıp 3 yıl kadar kullanıp değiştireyim. Bana böyle mantıklı geldi bilmem katılır mısınız? Tabi farklı tavsiyelerinizi de bekliyorum.
Bu arada Realme 7 Pro şu an 3650 TL.

Bütçem ucu açıktı ama dedim ki 7000TL'ye telefon alacağıma bu bütçelere alıp 3 yıl kadar kullanıp değiştireyim. Bana böyle mantıklı geldi bilmem katılır mısınız? Tabi farklı tavsiyelerinizi de bekliyorum.

3900 TL halen. Dediğiniz mantıklı. Bence reno 4 ya da ya da M51 alabilirsiniz.

Hocam bu telefonu 3 seneden fazla kullanırsınız. Tabii bu kişisel bir şey, "Değiştiriyorum ben, sıkıldım." diyebilirsiniz elbet. Demek istediğim, isterseniz daha fazla da kullanabilirsiniz bu telefonu. Benim düşüncem, Türk lirasının da her geçen sene değer kaybetmesi nedeniyle şu an elinizde lira olarak bulunan bütçeyi bir maddiyata dönüştürmeniz. Yani bütçenizi artırabiliyorsanız daha iyi modellere bakın bence, 4-5 sene telefonunuzdan daha tatmin edici getiri almanız, iki sene sonra yeni telefon almaktan iyidir diye düşünüyorum ben.

Hocam bu telefonu 3 seneden fazla kullanırsınız. Tabii bu kişisel bir şey, "değiştiriyorum ben, sıkıldım." diyebilirsiniz elbet. Demek istediğim, isterseniz daha fazla da kullanabilirsiniz bu telefonu. Benim düşüncem, Türk lirasının da her geçen sene değer kaybetmesi nedeniyle şu an elinizde lira olarak bulunan bütçeyi bir maddiyata dönüştürmeniz. Yani bütçenizi artırabiliyorsanız daha iyi modellere bakın bence, 4-5 sene telefonunuzdan daha tatmin edici getiri almanız, iki sene sonra yeni telefon almaktan iyidir diye düşünüyorum ben.

Parayı dolara çevirip kenara atabilir. Telefon alacağı zaman pek değer kaybetmemiş olur.

Geri
Yukarı