Reno 5 Lite nasıldır?

Reno 5 Lite iyi telefondur. İyi kameralı telefon ararken karşılaşmıştık kendisiyle, incelediğim kadarıyla ve okuduğum yorumlara göre güzeldi.

Ayrıca kamerası da kötü.

Bende Galaxy M31 var 64 MP, Teknosa'da reno 5 Lite(48MP)ile aynı bölgeyi çektik reno 5 Lite daha canlı ve güzel, işlemcisi, yonga seti(Media tek helio P95) nasıldır bilemediğim için size danışmak istedim. Oğlum 15 yaşında liseyi daha yeni başladı çok oyun oynayamaz ama yine de hafta sonları oynar sanırım.

Bende Galaxy M31 var 64 MP, Teknosa'da reno 5 Lite(48MP)ile aynı bölgeyi çektik reno 5 Lite daha canlı ve güzel, işlemcisi, yonga seti(Media tek helio P95) nasıldır bilemediğim için size danışmak istedim. Oğlum 15 yaşında liseyi daha yeni başladı çok oyun oynayamaz ama yine de hafta sonları oynar sanırım.

O telefon yerine Redmi Note 10s ya da Realme 7 öneririm.

Kamera, performans ve işlemci olarak çok daha iyi cihazlar, reno 5 Lite o parayı haketmiyor.

Oğluma bu telefonu almak istiyorum kullanıcı yorumları nasıl acaba, tavsiye eder misiniz?
Oyun oynamak için daha iyi cihazlar var, günlük kullanım ve kamera için iyi seçim. Reno4 Lite ve Reno5 Lite'lara verilen ColorOS 11 gayet stabil. MIUI ne kadar stabildir bilmem ama Redmi Note 10S ve Poco X3 serisi de var. Garantiden feragat edip Custom ROM atabilirseniz X3 Pro da tavsiye ederim. Poco'lara verilen MIUI'leri fazla önemsemiyorlar gibi.

Oyun oynamak için daha iyi cihazlar var, günlük kullanım ve kamera için iyi seçim. Reno4 Lite ve reno5 Lite'lara verilen ColorOS 11 gayet stabil. MIUI ne kadar stabildir bilmem ama Redmi Note 10s ve POCO X3 serisi de var. Garantiden feragat edip Custom ROM atabilirseniz X3 Pro da tavsiye ederim. POCO'lara verilen MIUI'leri fazla önemsemiyorlar gibi.

Hocam kamera olarak reno 5 Lite ve reno 4 Lite modelinin rakipleri olan X3 NFC, Realme 7, Note 10s gibi cihazlardan öyle çok bir farkı yok.

Ekran ve batarya olarak yine özel bir farkları olmadığı için cihazlar yine tercih edilmez dediğimiz cihazlardan oluyor çünkü özel bir esprisi yok ve işlemcisi rakiplerine göre fazla zayıf.

Realme 7 veya Note 10s her türlü daha iyi olur.

Hocam kamera olarak reno 5 Lite ve reno 4 Lite modelinin rakipleri olan X3 NFC, Realme 7, Note 10s gibi cihazlardan öyle çok bir farkı yok.

Ekran ve batarya olarak yine özel bir farkları olmadığı için cihazlar yine tercih edilmez dediğimiz cihazlardan oluyor çünkü özel bir esprisi yok ve işlemcisi rakiplerine göre fazla zayıf.

Realme 7 veya Note 10s her türlü daha iyi olur.
Realme 7'yi unutmuşum ben, Note 10S yerine tercih ederim. En azından MIUI değil; Realme UI'da stabilite sorunu pek duymadım, ki kendisi ColorOS ile neredeyse aynı diye biliyorum.

Realme 7'yi unutmuşum ben, Note 10s yerine tercih ederim. En azından MIUI değil; Realme UI'da stabilite sorunu pek duymadım, ki kendisi ColorOS ile neredeyse aynı diye biliyorum.

Realme UI 2.0 ile biraz daha farklılaştı.
Stabilizasyon ve optimizasyon olarak Realme UI bir One UI ya da EMUI olmasa da MIUI'ye göre çok daha iyi.

Zaten Oppo markasından ayrıldığı için 1-2 sürüm sonra ColorOS'dan tamamen farklılaşır büyük ihtimalle.

Realme UI 2.0 ile biraz daha farklılaştı.
Stabilizasyon ve optimizasyon olarak Realme UI bir One UI ya da EMUI olmasa da MIUI'ye göre çok daha iyi.

Zaten Oppo markasından ayrıldığı için 1-2 sürüm sonra ColorOS'dan tamamen farklılaşır büyük ihtimalle.

Realme 7Pro'mu ya da Realme 8Pro'mu tavsiye edersiniz.

Geri
Yukarı