Reno 5 Lite nasıldır?

Realme UI 2.0 ile biraz daha farklılaştı.
Stabilizasyon ve optimizasyon olarak Realme UI bir One UI ya da EMUI olmasa da MIUI'ye göre çok daha iyi.

Zaten Oppo markasından ayrıldığı için 1-2 sürüm sonra ColorOS'dan tamamen farklılaşır büyük ihtimalle.

Realme UI bilemem ama (Redmi deki) MIUI'yi ya kullanmadınız ya da kullanmadınız. Redmi Note 8 olsun Note 9 Note 10 olsun hepsini kullanma fırsatım oldu ve yazılımından memnun kalan tek bir kişi (ben dahil) görmedim. MIUI'a sahip olan bir cihaz alınacaksa kesinlikle mi serisinden alınmalı. Realme UI ise yine color OS'dan kötü bir yazılım. Color OS ve Oxygen OS Android bakımından en stabil 2 yazılım. Çok telefon deiştirmiş biri olarak söylüyorum bir markanın yan modelinden telefon almayın. Ya bir süre sonra kasar ya da güncelleme almaz, veya ana seriden çok sonra alır.

Realme UI bilemem ama (Redmi deki) MIUI'yi ya kullanmadınız ya da kullanmadınız. Redmi Note 8 olsun Note 9 Note 10 olsun hepsini kullanma fırsatım oldu ve yazılımından memnun kalan tek bir kişi (ben dahil) görmedim. MIUI'a sahip olan bir cihaz alınacaksa kesinlikle mi serisinden alınmalı. Realme UI ise yine color OS'dan kötü bir yazılım. Color OS ve Oxygen OS Android bakımından en stabil 2 yazılım. Çok telefon deiştirmiş biri olarak söylüyorum bir markanın yan modelinden telefon almayın. Ya bir süre sonra kasar ya da güncelleme almaz, veya ana seriden çok sonra alır.

Realme UI aktif olarak kullanıyorum.
Realme UI kullanmadan önce 10 gün falan MIUI kullandım.

Realme UI aslında color OS'un birebir kopyası gibi bir şey, dosyalar kısmında ismi bile değiştirmemişler "ColorOS" diye geçiyor çoğu sistem dosyası :D

Aralarında çok ufak farklar var sadece o kadar, stabilite vb. bakımından ikisi de aynı.
Bizzat her gün uzunca muhabbet ettiğim kuzenim Oppo cihaz kullanıyor, oradan karşılaştırabildiğim için net olarak biliyorum aradaki ufak farkları.

Ayrıca stabilite olarak sıralama yapmak gerekirse Oxygen OS One UI > EMUI > color OS/Realme UI > MIUI.
Oxygen OS cihazlarda deneyimledim yakın zamanda, adamlar biraz daha zorlasa IOS'a kafa tutacak , cidden çok hafif bir yazılım.

Fakat artık OnePlus cihazlarda ColorOS kullanacak :(

Realme UI aktif olarak kullanıyorum.
Realme UI kullanmadan önce 10 gün falan MIUI kullandım.

Realme UI aslında color OS'un birebir kopyası gibi bir şey, dosyalar kısmında ismi bile değiştirmemişler "ColorOS" diye geçiyor çoğu sistem dosyası :D

Aralarında çok ufak farklar var sadece o kadar, stabilite vb. bakımından ikisi de aynı.
Bizzat her gün uzunca muhabbet ettiğim kuzenim Oppo cihaz kullanıyor, oradan karşılaştırabildiğim için net olarak biliyorum aradaki ufak farkları.

Ayrıca stabilite olarak sıralama yapmak gerekirse Oxygen OS One UI > EMUI > color OS/Realme UI > MIUI.
Oxygen OS cihazlarda deneyimledim yakın zamanda, adamlar biraz daha zorlasa IOS'a kafa tutacak, cidden çok hafif bir yazılım.

Fakat artık OnePlus cihazlarda ColorOS kullanacak :(

Bence dediğin doğru Oxygen OS hepsinden iyi ama sanırım OnePlus hala Oxygen OS kullanmaya devam edebilecek. Kullanıcının isteğine bağlı sanırım. Ayrıca EMUI ve One UI da iyi ama color OS'dan iyi olduğunu sanmıyorum. Stabilite anlamında doğru sıralama olabilir ama (Realme UI'yı tam bilmiyorum) Oxygen OS ve color OS tema, kişileştirme vs. anlamında diğer arayüzlerden daha iyidir bence😀

Realme 7'yi unutmuşum ben, Note 10s yerine tercih ederim. En azından MIUI değil; Realme UI'da stabilite sorunu pek duymadım, ki kendisi ColorOS ile neredeyse aynı diye biliyorum.

Ben Realme 7'den yazıyorum evet güzel bir cihaz fakat 1-2 saat oyun oynadıktan sonra biraz fazla ısınıyor onun nedeni de galiba işlemcisi MediaTek işlemciler biraz fazla ısınıyormuş diye duydum.
@s.aksoy eğer kameraya önem veriyorsan ve az oyun oynanacaksa.
Realme 7 veya reno 5 Lite tercih edebilirsin ben Realme 7 kullanıyorum gayet memnunum. Ve reno 5 Lite'da 48MP kamera bulunuyor Realme 7 de 64 kamera olarak biraz önde Realme 7 işlemci açısındanda Realme 7 hafif bir şekilde önde olduğu görülüyor testlerde ekran olarak sizin kararınız diyebiliriz reno 5 Lite'da AMOLED ama 60Hz ekran bulunuyor Realme 7 de ise 90Hz IPS LCD ekran bulunuyor oğlunuza bir sorun hangisini beğeniyor bakalım ona göre alırsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı