Çözüldü Repack oyun nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efe6781

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Sorumu lütfen yanlış anlamayın korsanlık emek hırsızlığıdır ve asla övülecek bir şey değildir zor kaldığım durumlar haricinde hayatımda 2-3 defa korsan oyun kullandım kullanmayı da önermiyorum korsana daima karşıyım lakin bugün çok farklı bir sorum olacak.
Repack nedir? Xatab fitgirl RG mechanics gibi repack oyunlardaki eksiklik nedir acaba?
Dediğim gibi öncelikle merak ettiğim için birkaç yerde okuduğuma göre internet kotası düşük olanlar için ideal falan yazmışlar.
Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.
Hayırlı ramazanlar olsun herkese.
:)

Çözüm
Oyundan görev silme video silme vb. şeyler olmuyor sanırsam.
Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

E o kadar da olmasın artık...

1589134347679.png
Pack, İngilizce paketlemek anlamına gelen kelimedir. Re-pack, yeniden paketlemektir.

Repack oyunlardaki amaç, oyunun dosya boyutunu küçültmektir. Bu, birden çok yöntemle yapılabilir. Bunlar arasında aşağıdaki yöntemler yer alır:
  • Oyun dosyalarını daha gelişmiş bir algoritma ile sıkıştırma
  • Oyunun içinden İngilizce dışındaki dilleri çıkarma (bu en sık yapılandır)
  • Oyunun sinematik videolarını yeniden kodlama (kaliteyi düşürebilir)
  • Bazen oyunun seslerini yeniden kodlama (bu da kaliteyi düşürebilir)
Repack oyunlar bana göre korsan oyun dünyasında bile alt bir seviyedir. Scene grupları oyunlara ellerinden geldiğince müdahale etmezler. Ama Repack yapanlar bütün bu kuralları hiçe sayarlar.

Zaten çoğunlukla Repack indirenler oyun açılmayınca bilgisayarına DLL dosyası kopyalar, diğer oyunları da bozar vs vs...

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı