Repack oyun oynamak FPS düşürür mü?

fatihylmzz

Hectopat
Yer
Adana, Seyhan
Repack oyunlar sıkıştırılarak yapılıyor. Dolayısıyla repack oyun oynamak FPS düşüşüne neden olur mu? Arkadaşlar repack oyun indirmeyi henüz düşünmüyorum sadece merakımdan soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açar mısınız hocam DRM nedir? Çok yaşadım crackli oyun oynadım orjinal ile arasında fark gördüm.
Kısaca oyunun kırılmasına engel olmak amacıyla konulan koruma. Ciddi donma ve takılmalara sebep verebiliyor. FPS'i de düşüyor.

@Maedhros19 Bir şey soracağım DP'deki Ecthelion siz misiniz?

PlanetDP, altyazı paylaşım platformu. Ecthelion isminde bir çevirmen var da siz misiniz diye merak ettim. :D
O çevirmen mi, yok hocam :D Onu ben de görmüştüm. Ben orta dünya aşığı bir insanım. Tolkien'in evrenine hayranım. Steam ismim Anairë, discord ismim Maedhros, burada Ecthelion :D Fakat anime Fansub'ında çalışmışlığım oldu İngilizcemi geliştirmek için.

@MisakiTaro kendi gördüğüm şeyi anlatayım ve bildiğim şu şekilde yanlış olabilir kendi bildiğim. Örnek crackli bir oyunda CPU kullanımı %100'de geziyor. Dün bir arkadaş CPU kullanımım %100 diye bir konu açmıştı. Witcher3'ü crackli indirmiş bir tek o oyunda sorun var. Şöyle bir şeyde biliyorum. Oyun yapımcıları oyunu yaparken oyunu ağırlaştırıyorlar. Daha sonra oyun kırıldıktan sonra güncelleme ile oyunu hafifletiyorlar. Yani kırık oynayanlar ağırlaştırılmış oyunu kullanıyorlar bazen oyunu tekrardan kırıp güncelleme almış halini paylaşıyorlar. Ben böyle biliyorum yanlış biliyorda olabilirim.

@MisakiTaro kendi gördüğüm şeyi anlatayım ve bildiğim şu şekilde yanlış olabilir kendi bildiğim. Örnek crackli bir oyunda CPU kullanımı %100'de geziyor. Dün bir arkadaş CPU kullanımım %100 diye bir konu açmıştı. Witcher3'ü crackli indirmiş bir tek o oyunda sorun var. Şöyle bir şeyde biliyorum. Oyun yapımcıları oyunu yaparken oyunu ağırlaştırıyorlar. Daha sonra oyun kırıldıktan sonra güncelleme ile oyunu hafifletiyorlar. Yani kırık oynayanlar ağırlaştırılmış oyunu kullanıyorlar bazen oyunu tekrardan kırıp güncelleme almış halini paylaşıyorlar. Ben böyle biliyorum yanlış biliyorda olabilirim.
İndirdiği siteden virüs girmiş olabilir. Kırılmış eski bir sürümünü kullanıyor olabilir dediğiniz gibi.

Geri
Yukarı