Replika akıllı saat SAR değeri nasıldır?

Komutan_Gamer

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem:Windows 7 Ultimate Ram:8 GB DDR3 İşlemci:intel core i5 4200m Sabit disk:120 GB SSD + 1. Ekran kartı:Intel HD grafikleri 4600

2.ekran kartı:Nvidia Gt 740m
Bende N76 var bu ve bunun gibi saatlerin ileride kısır bırakma ya da hücre parçalanması yapabilirim ve sağlık açısından bir problem yaratır mı? Duyduğum kadarıyla saatlerde telefonlara göre üçte biri kadar radyasyon oluyormuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam genelde replika cihazlar da SAR değeri yüksek oluyor. Bütçenize uygun replika yerine orijinal bir saat alırsanız daha iyi olacaktır.
Edit: Moderatörler keşke Ekin abiden yaptığım alıntıyı silmeseydiniz sansürlemiştim de. Komik ama etkili bir sözdü.

Son düzenleme:
Hücre parçalanması ve kısır bırakma gibi durumlar insanların abartarak anlatmasından ibaret. Yine de hat takmanı önermem.

Onlar uç örnekler zaten. Fakat Çin'in merdiven altı bir yerinde dandik piller ile yapılmış çakma bir saat sağlıklı değil. Apple çakması takmakta mantıklı değil, zaten yazılım olarak berbat oluyorlar. Görüntü olarak da Apple'a zaten benzemiyor. Arkadaşın dediği saat 500 TL, gidip o paraya Xiaomi alsa en azından daha güvenli. O çakma saat kolundayken dandik bataryasının bile patlayamayacağının garantisini kimse veremez. Çakma ürün övmeyin.

Onlar uç örnekler zaten. Fakat Çin'in merdiven altı bir yerinde dandik piller ile yapılmış çakma bir saat sağlıklı değil. Apple çakması takmakta mantıklı değil, zaten yazılım olarak berbat oluyorlar. Görüntü olarak da Apple'a zaten benzemiyor. Arkadaşın dediği saat 500 TL, gidip o paraya Xiaomi alsa en azından daha güvenli. O çakma saat kolundayken dandik bataryasının bile patlayamayacağının garantisini kimse veremez. Çakma ürün övmeyin.
Çakma ürün övmüyorum. Arkadaş bir defa hata edip almış, bu vakitten sonra yapacak bir şey yok. Hat takmadığı sürece zaten cep telefonundan bile az radyasyon yayar. Bu ürünlerin dediğin gibi pilleri açısından daha tehlikeli olduğu bir gerçek. Suya karşı dayanıklılıkları da yok, şu alırsa nasıl tepki vereceği belli değil. Ben çakma ürün övmüyorum, sadece kısır kalma ve hücre parçalanması gibi örneklerin abarti olduğunu söylüyorum. Zaten hat takilmadigi sürece o risk de ortadan kalkmış oluyor.

Çakma ürün övmüyorum. Arkadaş bir defa hata edip almış, bu vakitten sonra yapacak bir şey yok. Hat takmadığı sürece zaten cep telefonundan bile az radyasyon yayar. Bu ürünlerin dediğin gibi pilleri açısından daha tehlikeli olduğu bir gerçek. Suya karşı dayanıklılıkları da yok, şu alırsa nasıl tepki vereceği belli değil. Ben çakma ürün övmüyorum, sadece kısır kalma ve hücre parçalanması gibi örneklerin abarti olduğunu söylüyorum. Zaten hat takilmadigi sürece o risk de ortadan kalkmış oluyor.

Hocam cihaza hat takılmıyor sadece Bluetooth ile çalışıyor.

Sar değeri muhabbeti uzun süreler kullanımda sağlığına etki edecek bir durumdur arkadaşın da dediği gibi. Biraz takılır salarım diyorsan problem olmaz ama ben unu 5-10 yıl takarım dakika kolumdan çıkmaz dersen evet o saatin yaydığı radyasyon miktarı artık önlenemez hasarlara yol açmaya başlar. Bunların yanı sıra çakma ürünlere asla güvenme. Tamamen denetimsiz ve sertifikasız üretimler olduğu için kolunda gerçek bir saatli bomba taşımak istemezsin. En iyi senaryoda kolunda büyük acılar çekeceğin yanıklar oluşur, en kötü ihtimalle patlamanın şiddetine, yanmasına, dandikliğine bağlı olarak kolunda patlayıp geri dönülemez hasarlar da bırakabilir. Kısaca, kurtul ondan.

Geri
Yukarı