Replika akıllı saat su geçirdi

Alper Güngör

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600x, Gainward 1660ti ghost oc, GSkill TridentZ RGB 8X2 3200mhz, MSI A320m-a pro, Jamesdonkey 240gb sata SSD, WD 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Apple Watch Ultra çakması denilen saatlerden olan GS8+ Ultra saatim vardı normalde de suya tutuyorum bir şey olmuyordu fakat bugün 1 dakika kadar suda kaldı sonra bir anda ekran titremeye başladı, gitti geldi derken şu an ekranda ışık dahi yok telefona bağlanıyor titreşim vesaire veriyor uygulamalara bazen girebiliyorum ve sensörleri çalışıyor, 5 dakika kadar saç kurutma makinesi tuttum şu an bir şekilde kurtarabilir miyim yoksa çöp mu oldu? Ağzımla ekran kısmından hava çekmeye çalıştığımda üst ve yanlar tamamen kapalıyken alt taraftan çok rahat hava geliyor muhtemelen ben göremesem de sorunsuz çalışıyor ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Servisi vs var mı nerden aldınız bilmiyorum ama. Varsa keşke direk götürseydiniz, veya gönderseydiniz hangisi mümkünse. Kurtarmak zor olabilir bu saatten sonra ama, bi servisi varsa eğer mutlaka tamiri olur.

Kurutma makinası olayı konusunda bir türlü herkesi bilinçlendiremedik. Sıvı teması olan cihaza hava üflenmez. Daha kötü yaparsınız. En temizi pirinç ya da mümkünse sıcak kalorifer peteği gibi hava akımının olduğu nazaran daha sıcak yerlerde bekletmektir. Belki kuruduktan sonra sıvı temaslı bir kısa devre varsa, kısa devre ortadan kalktıktan sonra tekrar gelir şu an açık tutarak geleceği varsa da gelmez hale getiriyorsunuz.

Pirince batırmak suyu çekecektir. İsterseniz deneyin.

Pirince batırmak kısa vadeli bir çözüm uzun vadede başka bir soruna sebep oluyor.
Edit: Pirincin tozu zarar verme ihtimali bulunuyor o yüzden en ideali birkaç gün kullanmadan kurumaya bırakmak. Kardeşimin çamaşır makinesına attığı AirPods'u o şekil çözmüştüm.

Garantisi yoksa içini dikkatlice açıp silebilirsiniz. AMA ÇOOK dikkatli olun!

Yeni konular

Geri
Yukarı