Repo güncelleme sorunu

Byfoot

Centipat
Daha fazla  
Repo güncellerken böylesi hatalar aldığım gibi aynı zamanda Repo ekleyemiyorum. Linux'ta yeniyim; nasıl çözülür bu sorun?

Screenshot_20201031_144048.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Kubuntu bu. sudo kubuntu-driver-manager yazın. Karşınıza çıkan ekranda "Diğer yazılımlar." sekmesinden hata veren PPA'ları kaldırın. "Ubuntu Software" sekmesinin en altlarında "Şuradan indir:" tarzı bir yer olması gerek. Oradan yazılım sunucusunu "Main Server" olarak değiştirin ve tekrardan aynı komutu yazın.

Sanırım Kubuntu bu. sudo kubuntu-driver-manager yazın. Karşınıza çıkan ekranda "Diğer yazılımlar." Sekmesinden hata veren PPA'ları kaldırın. "Ubuntu Software" sekmesinin en altlarında "Şuradan indir:" Tarzı bir yer olması gerek. Oradan yazılım sunucusunu "Main Server" olarak değiştirin ve tekrardan aynı komutu yazın.

Server Türkiye serveri olarak seçilmiş. Main server nasıl yapacağım tıklayına ülkeler çıkıyor. Dİğer dediğinizide silme işlemi yaptım ama kaydedemedim galiba hata devam ediyor

"sudo apt-get update" yazıp dener misiniz?
aynı hatalar çıkıyor
Hocam bu sorunu Xubuntu kullanırken bende yaşadım, ama maalesef bir çözüm yolu bulamamıştım. Linux Mint'e geçerek çözdüm.
kubuntu kullanıyorum ve kubutuntu kullanan birkaç arkadaş var. Çözümü vardır ya bence
Paket listeleri okunuyor... Bitti
E: 'cdrom://Kubuntu 20.10 _Groovy Gorilla_ - Release amd64 (20201022) groovy
Release' deposunda Release dosyası yok.
N: Böyle bir depodan güvenli bir şekilde güncelleme yapılamaz, bu nedenle de
po devre dışı bırakılmıştır.
N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için
apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.
E: 'Index of /nilarimogard/webupd8/ubuntu groovy Release' dep
osunda Release dosyası yok.
N: Böyle bir depodan güvenli bir şekilde güncelleme yapılamaz, bu nedenle de
po devre dışı bırakılmıştır.
N: Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için
apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.

hatalı olanları sildim şimdi ise eksik olanlar var galiba fazla silmiş olabilirim. Yardımları bekliyorum

Son düzenleme:
Yazılım kaynaklarını açın. Yazılım ve Güncelleştirmeler - Ubuntu Türkiye Wiki

Diğer yazılımlar kısmında eklediğiniz Webupd8 ve Fingerprint ile ilgili PPA depoları ile birlikte, CD-DVD/rom depolarını kaldırın/pasifleştirin. Bu PPA depolarının 20.10 groovy desteği olmadığı için hata alıyorsunuz.

Linux Mint'te bu tür sorunların yaşanmaması, desteği olmayan PPA depolarının eklenmesini engellemesi sebebiyledir. Linux Mint kendine özel bir yazılım kaynağı aracı kullanıyor. Ayrıca Linux Mint'teki yazılım kaynakları aracı ile, genel olarak yaşanabilecek bir çok paket yönetimi sorununu grafik arayüzle kolayca çözebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• mintsources.png
    mintsources.png
    9 KB · Görüntüleme: 53
Çözüldü. sources.list.d yi sildim başka bir hata var. Onuda başka konuda açayım.

Çözülmemiş, sorunu daha büyütmüşsünüz, alttaki komutu uçbirime girin, en azından orjinal yapısını geri getirmiş olursunuz.
Kod:
sudo mkdir /etc/apt/sources.list.d

Geri
Yukarı