İnceleme Resident Evil 3 remake inceleme

Musap Tarhan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RX 6600 DUAL-RX6600-8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı / Intel Core i3 12100F / 2X XPG 8GB (1x8GB) Gammix D30 Kırmızı DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC Ram / ASUS PRIME H610M-K D4 / Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 1900MB Yazma) / Power Boost BST-ATX650WEU Fury 650W 80+ APFC 12cm Fanlı ATX Power Supply
Bugün oyun arayan ve öğrenmek isteyenler için bir inceleme yapayım dedim ve aklıma Resident Evil 3 geldi. Haydi incelmeye geçelim!

GENEL BAKIŞ
Oyun 1999 yılında çıkan Resident Evil 3: Nemesis, ikinci oyundan yalnızca bir yıl sonra yayınlanmış ve racoon City'nin geri kalanını da oyunculara açmış bir oyundu. Büyük kısmı polis karakolunda geçen ikinci oyunun aksine, karakterimiz ile gezebileceğimiz bir şehir ve bu şehri bize dar edecek düşman ile karşı karşıyaydık. Bildiğimiz üzere oyun Capcom şirketine ait ve yine çok iyi işler çıkardığını söyliyebiliriz.

KONUSU VE HİKAYE
Bu defa, ilk oyundan tanıdığımız S. T. A. R. S üyesi jill Valentine'ın hikayesini tecrübe ediyoruz. Birinci oyunda gerçekleşen olayların ardından açığa alınan valentine, şehirden ayrılmak için gün sayarken salgın ortaya çıkıyor. Şehirden kurtulmak için verdiğimiz mücadelede yalnız değiliz. Umbrella şirketinin taktik kuvvetlerinin bir üyesi olan carlos Oliveira'da, sivilleri kurtarmak ve yukarıdan gelen emirleri yerine getirmek için bizimle birlikte savaşıyor. Virüsün ele geçirdiği şehir halkı yetmezmiş gibi, yalnızca Jill'i hedef alan devasa bir yaratık da, şehirde başlayıp umbrella laboratuvarlarına kadar giden maceramızda bize eşlik ediyor. Orijinal oyuna adını veren nemesis, tek amacı jill Valentine'ı avlamak olan bir ölüm makinesı. Kesinlikle durdurulamaz bir düşman olan Nemesis'i gördüğünüzde, elinizdeki tek seçenek kaçmak.

GRAFİKLER VE OYNANIŞ
Daha önce Resident Evil serisi oynamış bir kişi için sorun olmayacağını, daha önce oynamayanlar için ise zamanla Resident Evil serisinin diğer oyunlarına nazaran oyunun havasına oynanışına kolayca alışılabilecek bir durum olduğunu düşünüyoruz. Grafiklere gelirsek gerçekten kötü anlamda diyecek bir şey olmadığını biliyoruz. Aşırı akıcı ve güzel grafikleri RX6600 olan bir sistem ile deneyimlediğimizi söyleyebilirim.

OYUNA VERİLEN PARA DEĞER Mİ ?
Oyunu indirimsiz almak gerçekten gereksiz olduğunu çünkü o ederde olduğunu düşünmüyorum. Açıkçası 403 TL verilmez en fazla 10 saate takılmadan rahat bitirilebilecek bir oyun. (bu saat kavramı standart mod için belirtilmiştir.) Oyunu oynamak isteyenler varsa crack bulaşmanızı tavsiye etmiyorum. Oyun sürekli olarak 100 TL civarında bir fiyata indiğini belirtebilirim. Ama oda size uygun gelmezse 149 TL'ye; re 2 remake + re 3 remake + re resistance gibi bir pakedi alıp her iki oyunuda rahatlıkla oynayabilirsiniz.

SON DOKUNUŞ ( GENEL AĞIZLA )
Bence oyun gerçekten çok güzel ve alınmalı ki bence fiyatı gayet uygun. Bu fiyata böyle oyunları almak günümüzde imkansız ve campom güzel indirimler ile buna fırsat sunuyor. Almam diyenler bence re serisi gibi oyunları sevmiyordur ya da remake karşıtı biridir diye düşünüyorum. Nemesisin bizi salmadan üstümüze atladığı boğazımızı sıktığı anlarda çok geriliyor ve adete oyunu kapatmak istiyorsunuz. Oyun gerilim alanında gerçekten çok iyi ve alınmayı sonuna kadar hak ediyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ​

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: WINDOWS® 10 (64-BIT Required)
    • İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 or AMD FX™-6300 or better
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 960 or AMD Radeon™ RX 460
    • DirectX: Sürüm 12
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: Anticipated performance at these specifications is 1080p/30FPS for Resident Evil 3 and 720p/30FPS for Resident Evil Resistance. If you don't have enough graphics memory to run the game at your selected texture quality, you must go to Options > Graphics and lower the texture quality or shadow quality, or decrease the resolution. An internet connection is required for product activation. In addition, an internet connection is required at all times when playing Resident Evil Resistance. (Network connectivity uses Steam® developed by Valve® Corporation.)
  • ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: WINDOWS® 10 (64-BIT Required)
    • İşlemci: Intel® Core™ i7-3770 or AMD FX™-9590 or better
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 or AMD Radeon™ RX 480 with 3GB VRAM
    • DirectX: Sürüm 12
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: Anticipated performance at these specifications is 1080p/60FPS. An internet connection is required for product activation. In addition, an internet connection is required at all times when playing Resident Evil Resistance. (Network connectivity uses Steam® developed by Valve® Corporation.)

952060_screenshots_20230430235340_1.jpg

Geri
Yukarı