Resident Evil 3 Nemesis & Remake İncelemesi

Mechanic Man

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle bu konu hem Resident Evil 3 Nemesis 1999 hem de Remake üstünkörü incelemesini içerir.
Oyun temelde aynı olduğundan doğrudan hikayeye geçelim.

Hikaye 6\10
Hikayede S.T.A.R.S üyesi Jill Valentine'nin Resident Evil 1 olaylarından yaklaşık 3 ay sonra kaldığı apartmanına Nemesis adlı Tyrantın saldırması hem de şehirde zombi salgınının ortaya çıkmasından kaçmasını konu ediyor.
RE3R Nemesis odanıza doğrudan saldırırken RE3 1999'da odanıza/apartmanınıza bir şey saldırmaz.
Hikayenin daha çok noktası var da spoiler girmek istemiyorum oynarken zaten fark edeceksiniz.

Map/Bölgeler (Pek bir fark yok)
RE3R birçok yer oyundan çıkartılmış. Örneğin Clock Tower, Park, Graveyard, Factory, R.P.D(Jill)
Bunu RE3R için bir eksi sayabiliriz ancak orjinal oyunda da akla gelemeyecek yerlerden geçiyordunuz.
Örneğin RE3R Carlos Jill'i Hastaneye götürürken orijinal oyunda Clock Tower'in alt katındaki kliseye benzer bir yere bırakıyor.
RE3R de Clock Tower'ın önünden geçeriz. R.P.D'ye Carlos girer.
RE3R'de bana göre sadece Factory'nin çıkması iyi olmuş. RE3R laboratuvar teması daha iyi işlenmiş.
RE3R sokaklar daha iyi olmuş. RE3 1999 de sokaklar dar koridor gibiydi.

Karakterler (Remake daha iyi)
Nemesis
Orijinalinde daha çok korkunç ve daha hızlı.
Orijinal teması daha iyi dinlemenizi tavsiye ederim. Yeni temada iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Orijinal tipi daha korkunç görünüyor ama yenisinin daha büyük bir havası var ağır ama güçlü.

Nemesis0.png

indir (1).jpg

Jill Valentine:
+Dış görünüşü, seslendirme daha iyi (Remake)
+Mükemmel tepkiler (yüz ifadeleri, mimiker vb). Şu ana kadar gördüğüm en gerçekçi, insana benzer yüz ifadeleri bu oyundaydı. (Remake)

+Tokat atma😀 (1999)

images.jpg

j.jpg

Carlos Oliveira
+Daha mantıklı bir kişiliği var. (Remake)
+Carlos'suz bir dünya. (Remake)
+R.P.D ye girme. (Remake için artı, 1999 için eksi)
- RE3 1999 da çocuksu tavırları var.
-İhtiyacımızın olduğu zamanda gelmez. (1999)

+Capcom bu adama parayı basmış, adam gerçekten evrim geçirmiş. (Remake)

utu1_10-1.jpg

Mikhail Viktor:
+Rus aksanı
+Sakal

Orijinal oyunun ortalarında Remake'de ise oyunun başında görülür.
Orijinaline en çok uyan karakter bu.

indir.jpg

-victor.jpg

Brad Vickers:
-Remake'de zombiler tarafından öldürülür. Orijinalinde ise Nemesis tarafından.
Anlatmaya gerek bile yok

Nikholai:
+
Bu adam Remake'de daha sık işlenmiş.

17575.png

re3nicholai.png

Seçim Ekranı
Remake'de kaldırılması gereksiz olmuş. Orijinalinde Nemesis size geldiği an oyun size iki seçenek verir. Ya belli bir süre boyunca Nemesis'ten kurtul ya da Nemesis'i bir süre boyunca etkisiz hale getir ve item düşür. Ama item düşürdüğü andan belli bir süre sonra sizi kovalamaya devam edecektir. Eğer kurtulmayı seçerseniz oyunun size sunduğu yere kadar güvenli gidebilirsiniz.
Seçim ekranı beyaz değildir.😉

6.jpg
choices-1.jpg
n.jpg

Oyun sonları
Remake'de 1 oyun sonu bulunurken orijinalinde temeli kaçmak üzere olan 3 veya 4 farklı son bulunmaktadır.
Bunlar(1999)
Nikolai ile anlaş. Nikholai gider.
Nikolai'nin helikopterini patlat.
Carlos ile kurtul. Helikopteri süren Carlos.
Carlos ile kurtul. Helikopteri süren kişi Barry YEAH!
Nikholai'i öldürdürdükten veya anlaştıktan sonrada kurtuluyorlar

Son sözler:

Tek oyun olsaydı daha ayrıntılı yapabilirdim temelde aynı gibi görünen iki oyunu kıyaslayınca biri altta gibi kalıyor ama ikiside iyi oyunlar.
Bazı yerlerde eksiğim hatam olabilir kusura bakmayın. Biri 3 yıllık diğeri ise 24 yıllık oyun, eskisini bu zamana göre değerlendirmek ayıp olurdu. Elimden geldiği kadar çıktığı yıla göre davrandım.
Benim gibi serinin sıkı fanıysanız orijinalini oynayabilirsiniz.
Tüm oyunlarınını bitirmeme az kaldı serinin en az sorun çıkaran oyunlarından birisi.
Oyunun tek eksiği süresi,6.5 saate bitirebiliyorsunuz. Hatta bir adam görmüştüm iki saat içinde bitirip iade ediyordu.
Tüm seri içinde bende yeri ayrıdır.

Sonuç: Oynayın oynattırın (Uygun fiyata veya...).

Yeni konular

Geri
Yukarı