Retro görünümlü Linux dağıtımı önerisi

321147

Hectopat
Makaleler
6
Retro görünümlü ve Minecraft Java açsın yeter.

AMD Ryzen 3 2200G.
Asus Prime A320M-K.
Crucial Ballistix RGB LED 2x8 GB 3200 MHz.
Seagate FireCuda 510 250 GB.

Retro görünümlü ve Minecraft Java açsın yeter.

AMD Ryzen 3 2200G.
Asus Prime A320M-K.
Crucial Ballistix RGB LED 2x8 GB 3200 MHz.
Seagate FireCuda 510 250 GB.
Artix, Void, Arch gibi bir dagitim kurup istediginiz seyi reddit'ten bulup yapabilirsiniz ama zor olabilir. Internette biraz arastirin. Reddit'te Linux ozellestirmesiyle ilgili sayfalar var, onlara goz atin. Kurulumlarda yardim ederim.
Bu tarz birsey mi ariyorsunuz?

Son düzenleme:
Artix, Void, Arch gubi bir dagitim kurup istediginiz seyi reddit'ten bulup yapabilirsiniz ama zor olabilir. Internette biraz arastirin. Reddit'te Linux ozellestirmesiyle ilgili sayfalar var, onlara goz atin. Kurulumlarda yardim ederim.
Özelleştirme değil de genel olarak retro görünmesini istiyorum. 2005 Ubuntu gibi.

Özelleştirme değil de genel olarak retro görünmesini istiyorum. 2005 Ubuntu gibi.
Ubuntu-unity olabilir o zaman.
Windows 9x tarzi birsey istiyorsaniz boyle bir tema varmis.

GNOME 2 görünümünden bahsediyorsanız. Ubuntu Mate veya Mate arayüzünü kullanan herhangi bir dağıtım tercih edebilirsiniz. Tabii bunların güncel sürümlerinde yine de bir güncelleme söz konusu olduğu için o kadar eski bir görünüm vermeyecektir ama bir göz atmakta fayda var. Resimlerine size uygunsa tercih edebilirsiniz. En kötü ihtimalle eski bir GTK teması ile sistemi o görünüme kavuşturabilirsiniz.

Artix, Void, Arch gibi bir dagitim kurup istediginiz seyi Reddit'ten bulup yapabilirsiniz ama zor olabilir. Internette biraz arastirin. Reddit'te Linux ozellestirmesiyle ilgili sayfalar var, onlara goz atin. Kurulumlarda yardim ederim.
Bu tarz bir şey mi ariyorsunuz?

Buna ek olarak yukarıda arkadaşın attığı temanın kurulumu çok basit. Şahsen kullanmıştım isterseniz onu Xubuntu veya Xfce arayüzlü bir dağıtıma kurabilirsiniz. Kurmanın zorlu olacağını düşünüyor ve çekiniyorsanız. ( Tek yapmanız gereken GitHub sayfasında bulunan setup.py dosyasını çalıştırmak. Çalıştırmanın ardından size eski Windows .exe kurulum dosyası şeklinde bir kurulum ekranı ile kolaylıkla kurmanıza yardım edecek.)

Son olarak KDE üzerinde şu temayı bulmuştum;

Reactionary

Bu temayı da Kubuntu, KDE Neon veya KDE arayüzünü kullanan herhangi bir dağıtıma kurabilirsiniz.

Bu yöntemlerin dışında yöntemler mevcut. Tabii ama bunlar benim bildiğim en kolayları.

Yeni konular

Geri
Yukarı