ReviOS'e veri kaybedilmeden geçiş yapılabilir mi?

Ne tarz veri olduğuna bağlı. Bilgisayar ayarları gibi şeyler gidecek, Microsoft hesabına bağlayamayacaksın ve Regedit'e bağlı uygulamalarda sorun ihtimali var ancak oyun, resim gibi şeylerse sorun olmaz. 2 disk varsa ikinciye, tek disk varsa diski bölüp belli bir kısmını depo yapacaksın.

2 kere uzun süreli ReviOS deneyimim oldu ikisinde de bir süre sonra PC saati geri kalmaya başladı. Ne yaptıysam çözemedim, PC'den saati düzeltinde BIOS saati bozuluyordu, BIOS'tan düzeltince PC saati bozuluyordu en son normal Windows'a döndüm tüm sorunlar düzeldi. Pek sağlıklı bir işletim sistemi değil.

Ne tarz veri olduğuna bağlı. Bilgisayar ayarları gibi şeyler gidecek, Microsoft hesabına bağlayamayacaksın ve Regedit'e bağlı uygulamalarda sorun ihtimali var ancak oyun, resim gibi şeylerse sorun olmaz. 2 disk varsa ikinciye, tek disk varsa diski bölüp belli bir kısmını depo yapacaksın.

2. diskim yok kalmasını istediğim şeyler Microsoft Office programları ve oyunlar bilgisayar ayarları gitse sıkıntı olmaz.

2. diskim yok kalmasını istediğim şeyler Microsoft Office programları ve oyunlar bilgisayar ayarları gitse sıkıntı olmaz.
Office'i tekrar kurman gerekecek. Oyunları da depoya atarsan sorun olmaz.
2 kere uzun süreli ReviOS deneyimim oldu ikisinde de bir süre sonra PC saati geri kalmaya başladı. Ne yaptıysam çözemedim, PC'den saati düzeltinde BIOS saati bozuluyordu, BIOS'tan düzeltince PC saati bozuluyordu en son normal Windows'a döndüm tüm sorunlar düzeldi. Pek sağlıklı bir işletim sistemi değil.
AtlasOS deneyebilirsin. Önerebileceğim en iyilerinden.

Bir FiveM roleplay sunucusunda xxrp tweaks adı altında 150 TL isteniyordu ve bilgisayarımızı optimize ettiğini söylüyordu. Sonradan bir sunucu bu arkadaşların yaptığı şeyi sızdırdı ve oradan gördüm. Feedbacklarinde bir sorun yoktu.
Office'i tekrar kurman gerekecek. Oyunları da depoya atarsan sorun olmaz.

AtlasOS deneyebilirsin. Önerebileceğim en iyilerinden.
AtlasOS ve ReviOS'un isoları bilgisayarda şuan. 2.si arasında kararsız kaldım.

@w0sennelchavo AtlasOS kullandığım en stabiliydi ama hesap bağlamak gibi şeylere girmeyip orijinal iyidir diyerek normale döndüm ama performans için sınırları zorlamak isteseydim onda kalırdım.

Piyasadaki en hızlısı FoxOS Windows 7
En az RAM tüketeni KernelOS (sadece İngilizce klavye)
En az kaynak ve en yüksek hızlarda Windows 10, RekOS + FoxOS 1709
En az değişim görmüş, Ghost Spectre
En az güvenilir ama fena olmayan, XtremeOS Lite ve NexusLite OS
Her şeyi çalıştırabilir ve optimizasyonu fena olmayanlar, ReviOS-AtlasOS (AtlasOS gözle görülür şekilde Revi'den daha optimize tabii)
En güvenilir, AtlasOS-FoxOS

Diskinizi 2'ye bölerek yapabilirsiniz. Benim tek diskim var böldüm birini yedek yaptım oyunları oraya yüklüyorum. İlk diski de biçimlendirip windows'u oraya kuruyorum. İnternetten araştırabilirsiniz.

2 aydır ReviOS ullanıyorum. Windows Update kaldırılmış olmasına rağmen sistem güncellemeleri kendiliğinden indirip kurmaya devam ediyordu. Ayarlarda üstte Windows Update güncelleştirmeleri kontrol ettiğini, en son ne zaman güncelleme yaptığını bile söylüyordu fakat üstüne tıklayınca herhangi bir menü açılmıyordu.

İlk kurulum yaptığımda sistem bomboştu. Gayet seri çalışıyordu fakat oyunlarda normalde olmayan ani droplar oluyordu. 1 gün sonra kendiliğinden düzeldi.

İlk kurulum sonrası Windows boyutu 10.4 GB, RAM kullanımı ise 2.1GB idi.

Kurulumdan sonra birkaç dakika ayar çekmeniz gerekiyor. ReviOS'un kendi internet sitesinde neler yapacağınız tek tek yazıyor. Önerdikleri BIOS ayarlarını yapmayı unutmayın.

Son 1 haftadır sistem genelinde hafif hantallaşma var. Valorant oynarken 300 küsur FPS alırken 40-90 arasına düşüyorum ve bu 1-2 dakika devam ediyor. Maç içinde 4 veya 5 kez oluyor. Diğer oyunlarda da aynı şey söz konusu. Format atıp normal Windows kullanmaya devam ederim herhalde.

Son olarak Microsoft Edge nasıl olduysa kendiliğinden kuruldu. Modlu Windows kullanırken bile kurtulamadık şu lanet tarayıcıdan. Artık ne yaptılarsa sistemden kökten kazısak bile geri geliyor her güncelleme ile birlikte. Israrla kullandırmaya çalışıyorlar ama kullanmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı