Revo Uninstaller bilgisayar dosyalarını bozdu

Windows'un normal kaldırma aracı malum çok kaliteli değil açıkçası çok fazla artık dosya bırakıyor geride o yüzden böyle programlar kullanmak zorunda kalıyoruz ama dilerseniz size bahsettiğim programı kullanın şans tanıyın eğer beğenmezseniz bir daha kullanmazsınız eğer format atmadan düzeltebilirseniz internet sorununuzu hiç uğraşmayın formatla hocam.

Bir de şu uygulamayı dener misiniz internet sorununuz için belki çözüm olabilir sorununuza, ama bu işlemleri yapmadan önce dilerseniz sistem geri yükleme noktası oluşturun sıfırdan ne olur ne olmaz ondan sonra deneyin denemek isterseniz.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için, yine aynı sorun olursa son çözüm bunu yükleyeceğim. Format atamıyorum ne yazık ki şuanlık. Ve üşendirici bir iş oldu artık :D

Şu an yine aynısı olmuştu yaptığım yöntem ile uygulamayı denedim 3 tane tik dışında hepsini işaretledim fakat static IP ayarı çıkmıştı bende kabul ettim sorun olur mu?

Tam olarak neden bahsetttiğinizi anlayamadım hocam özür dilerim biraz daha açıklayıcı şekilde yazabilir misiniz acaba rica etsem.

Hocam her türlü yolu deniyorum vallahi bildiğiniz başka bir şey var mı yardım edebilecek acaba?

Bir de son olarak şunu dener misiniz internet ayarlarını sıfırlamayı yani, bunun dışında aklıma başkada bir çözüm gelmiyor açıkçası tam olarak belki nasıl bir problem yaşadığınızı biraz daha detaylı tarif edebilirseniz eğer biraz onunla ilgili araştırma yapabiliriz, yani sorununuz ping, internet yavaşlığı, sürekli internet kesilmesi, gibi vb. nasıl yorumluyorsunuz sıkıntınızı?

Bir de son olarak şunu dener misiniz internet ayarlarını sıfırlamayı yani, bunun dışında aklıma başkada bir çözüm gelmiyor açıkçası tam olarak belki nasıl bir problem yaşadığınızı biraz daha detaylı tarif edebilirseniz eğer biraz onunla ilgili araştırma yapabiliriz, yani sorununuz ping, internet yavaşlığı, sürekli internet kesilmesi, gibi vb. nasıl yorumluyorsunuz sıkıntınızı?

İlginç bir şekilde bir tane antivirüs uygulamasını sil dediğimde silinmediğini fark ettim. Zaten uygulamasını yükleyip anca kaldırabildim dosya bozuk olduğu için uninstall yoktu, zararlılar böyle bir şey yapamaz sanırım. 2 tane popüler antivirüs vardı bilgisayarımda, ilk hangisinden olduğunu tespit ettim sonra ikisini de sildim. Ama şu anda scf /scannow yaptığımda "Windows resource protection found corrupt files but was unable to fix some of them." bu hatayı alıyorum. Fakat scanhealth gibi komutlar yaptığımda ise olmadığını söylüyor kafam çok karıştı ne yapmalıyım nasıl düzeltirim acaba? Şu anlık sorun yok internet hakkında tüm sorunlar gitti.

Windows kaynak koruması bozuk dosyaları buldu ancak bazılarını düzeltemedi adlı bir hata almışsınız, sistem dosyalarında hata olduğunu belirtiyor Windows imaj dosyasını bir de onarmayı deneyebilir misiniz? Başarılı olursa ondan sonra SFC/SCANNOW uygulamasını yapmaya çalışın.

Sırasıyla CMD'yi yönetici olarak başlatarak;
DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth
DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
En sonda ise sorunsuz bir şekilde tamamlanırsa SFC-scannow uygulamasını yapın sonra başarılı olursa sistemi tekrardan yeniden başlatır mısınız bir de bunu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı