RevoLand sistem topluyor!

• Konuyu başlatan Mert Ercan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 261
  • Görüntüleme 25B

R9 280X ya da GTX770 mi alayım yoksa R9 290 mı bekleyeyim?

• Oy verenlerin toplamı
    59
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
PSU Etiketi
xQk8R.jpg

- - - Güncellendi - - -

__1.jpg

Çok güzel bence.

Bence Corsair 300R veya 400R güç kaynağı dahil şaşmamalı .

Zaten anakarta fazla para yatırma konusu hiç bir zaman beni sarmamıştır. Güzel servis desteği sunan dayanıklı bir anakart almak yeterlidir, ki zaten hepsinin 2 sene garantisi var anakart kolay kolay bozulmaz.

Yani tavsiyem FX 6300 veya FX 8320 işlemci alıp, GTX 770 ekran kartı almak.

Anakart olarak ta 300-250 TL arası bir fiyata sahip anakart almak.
Bende tam onu sorguluyordum acaba ne kadar ihtiyacım var benim R9 290'a diye, şimdi bir R9 280X ya da GTX 770 alayım 2 sene 3 sene sonra sistem yetmemeye başladığında yine ekran kartını güncellerim o günün koşullarına göre diye düşünüyorum, anket oluştursam mı bende %30 indirim başlamadan son kararı vermem lazım ki daha fazla beklemeyeyim. :D

R9 290 alınca sistemin kalanını dizebilecek misin? Bütçe 2300 liraysa her şeyden kısman gerekecek. Bütçeyi artıramıyorsan 280X ya da GTX 770 al. Tamam ekran kartı önemli ama her şeyden kısarsan da bir anlamı kalmaz.

- - - Güncellendi - - -

Hacı sen zaten CS GO oynuyon paso ne yapacaksın o kadar pahalı ekran kartını? :D

R9 290 alınca sistemin kalanını dizebilecek misin? Bütçe 2300 liraysa her şeyden kısman gerekecek. Bütçeyi artıramıyorsan 280X ya da GTX 770 al. Tamam ekran kartı önemli ama her şeyden kısarsan da bir anlamı kalmaz.

- - - Güncellendi - - -

Hacı sen zaten CS GO oynuyon paso ne yapacaksın o kadar pahalı ekran kartını? :D
Ekran kartı yetmediğinden cs:go oynuyoruz, yoksa oynama listemde onlarca oyun var. :D

Ek olarak şuanda 2100 ₺ gibi bir rakama GTX770 ya da R9 280X li sistem dizip bir kaç ay fazladan bekleyeceğime bir sonraki sistem için para biriktirmeye başlasam 5 sene sonra araba alırım o paraya, yani demem o ki bilmiyorum fazla beklemek istemiyorum çünkü R9 290'ı bitcoin ve litecoin madencileri hiç ediyor yurtdışı stoklarını hiçliyorlar amazon fiyatları falan coşmuş durumda R9 290'ın bu yüzden bilmiyorum yani. :(

- - - Güncellendi - - -

Güncelleme: 30 lira daha fazla verip 4gb ram ile başlamak yerine 8gb ram aldım. :D

GSkill RipjawsX 8GB 1866MHz CL9 2x4GB Ram (152,57 TL):
http://www.gold.com.tr/gskill-ripjawsx-f3-14900cl9d-8gbxl-ram_u

Hocam RAM CL11, beleşe verseler almamak lazım, buna bakın: Gskill RipjawsX F3-10666CL9S-8GBXL Ram - Gold.com.tr

Ek olarak kasadaki güç kaynağı 80+ değil. :D

Ve senin yazdıklarına ek olarak açık çarpanlı AMD işlemciyi stok fanla kullanacaksın..

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartı yetmediğinden cs:go oynuyoruz, yoksa oynama listemde onlarca oyun var. :D

Ek olarak şuanda 2100 ₺ gibi bir rakama GTX770 ya da R9 280X li sistem dizip bir kaç ay fazladan bekleyeceğime bir sonraki sistem için para biriktirmeye başlasam 5 sene sonra araba alırım o paraya, yani demem o ki bilmiyorum fazla beklemek istemiyorum çünkü R9 290'ı bitcoin ve litecoin madencileri hiç ediyor yurtdışı stoklarını hiçliyorlar amazon fiyatları falan coşmuş durumda R9 290'ın bu yüzden bilmiyorum yani. :(

- - - Güncellendi - - -

Güncelleme: 30 lira daha fazla verip 4gb ram ile başlamak yerine 8gb ram aldım. :D

http://www.gold.com.tr/gskill-ripjawsx-f3-14900cl9d-8gbxl-ram_u

Bellekler çok iyi fiyata almışsın yav..

http://www.gold.com.tr/gskill-ripjaw...9d-8gbxl-ram_u

O fiyata o bellekler, helal olsun... Bu arada, al GTX 770'ini keyfine bak hocam, Asus'la MSI'ın keyfini mi bekleyeceksin? Bir buçuk ay önce sistem toplayacaklara 20 gün sonra Vatan'a gelir dedik, sabırlı olmalarını tavsiye ettik, hepsi gitti GTX 770 ya da 280X aldı. Hani, nerede bizim 290'lar? Fazla abartmaya gerek yok, GTX 770 günümüz oyunlarının anasını ağlatıyorken...

O fiyata o bellekler, helal olsun... Bu arada, al GTX 770'ini keyfine bak hocam, Asus'la MSI'ın keyfini mi bekleyeceksin? Bir buçuk ay önce sistem toplayacaklara 20 gün sonra Vatan'a gelir dedik, sabırlı olmalarını tavsiye ettik, hepsi gitti GTX 770 ya da 280X aldı. Hani, nerede bizim 290'lar? Fazla abartmaya gerek yok, GTX 770 günümüz oyunlarının anasını ağlatıyorken...
Gecenin köründe 152 liradan aldım bellekleri şimdi 148,5 TL'ye düşmüş ama alacak arkadaşlara benden uyarı aynı gün kargo yazmayan ürünlerde Gold'dan uzak durun. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı