Reyzen 5 2600 ve RX 5700 XT Darboğaz Olur mu?

Aşırı olmaz fakat AAA oyunlarda sorun yaşayabilirsiniz. 3600 almanız önerim.

Dünyanın en iyi ve en yeni işlemcilerinden birisi + dünyanın en yeni ve en iyi ekran kartlarından birisi...

Bunlara hangi oyun kolay kolay darboğaz yapabilir ki? Yaparsa da o, oyunu yapanların sorunudur, sistemin değil.

Ryzen 5 3600 veya 3600x alabilirsen çok iyi olur.Bende Ryzen 5 2600 ve RX 5700 XT yapacaktım bilgisayarımda ssd ve hdd olacaktı artık sadece ssd olcak ve 256 gb daha az :D bence mantıklı bir fedakarlık 3600 karsılıgında.

Çok sorun olur mu bu ikili?
Ben sorun olacağını düşünmüyorum çünkü bende fx8300+RX 580 8gb sistem var bir çok kişi darboğaz in kiralini yaşarsın diyor bu sistem icin ama ben oyun testlerinde işlemcinin sadece %60-70 kullandığını gördüm ultra ayarlarda. Yani senin işlemcinin yeni nesil üst bir işlemci olduğunu düşündüğümüzde ben darboğaz olacağını düşünmüyorum (oyun testleri 1080p ultrada yapılmıştır cevap yazacak arkadaşların bilgisine)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı