Ryzen 5 2600 ve RX 5700 XT Darboğaz Olur mu?

SandanistaS

Hectopat
Merhabalar, MSI 5700XT Gaming X ekran kartını satın aldım yakın zamanda. R5 2600 overclock ile yeter diye düşündüm ama darboğaz yaşama konusunda endişelerim var. BIOS ayarlarından optimum seçeneği ile 3.85 GHz değerine yükselttim işlemciyi, ekstra voltaj işlemleri falan yapmadım. RDR2 gibi yeni oyunların yanında CS:GO MGS ve indie tarzı oyunlar da oynuyorum. Sorum şu; R5 3600 almaya değer mi yoksa yeni nesil gelene kadar idare eder mi?

AMD R5 2600, MSI GTX1050Tİ Gaming X, ASUS TUF B450 GAMING Plus, Corsair Vengance LPX 3000MHz (8x2) 16 GB, WD Blue 1TB HDD, 500W Zalman MX

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 3600 alman mantıklı olur.Yeni nesil işlemcilerin 2021 yılında çıkacağı söyleniyor. Beklerim dersen 2600 rahatlıkla besler diye düşünüyorum.

Fazla olacağını zannetmiyorum. Ben geçen kasım R7 2700x aldım hemen bütün ekran kartlarıyla sağlıklı çalışıyor. Bir model altın da öyle inanılmaz bir darboğaz olacağını düşünmüyorum.

Soğutucu iyiyse güzel bir O.C ile çözülür. Fakat maddi imkanınız el veriyorsa Ryzen'in 3.nesil işlemcilerini almaya değer.

Ekran kartıyla mevcut işlemcimi sattığım gibi yukseltebilirim aslinda. Peki B450 anakartta 3700x gibi xli işlemcilerin performansı nasıl olur. Almışken biraz daha para koyup bu işlemciler alınır mı?

Dostlarım o işlemci darboğaz yapmaz sanki sananda adam FX-8350 kullanıyor :) Zen+ kolay kolay o ekran kartında darboğaz yapmaz. Zen 2 nasıl güçlüyse Zen+'da onun kadar güçlü. İlk çıkan Zen bile hayla çok güçlü. Fakat Zen ile Zen+ 1080p'de kötüde değil iyide değil. Zen 2 1080p'de çok güçlü inanılmaz güçlü ben Zen 3'ü bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı