RGB 360mmlik Sıvı soğutma önerisi

Meh, hala zamanı var 1080p için RAM yükseltmesinin. İşlemciye yönelsen daha iyi.
Aynen benimde aklıma yattı elimdekini satıp 1200 tl gibi para ekleyip ikinci el 5600x alabilirim. Satmak zaman alacak.
Meh, hala zamanı var 1080p için RAM yükseltmesinin. İşlemciye yönelsen daha iyi.

Aklıma bir şey geldi değer mi bilemedim. Bir anda yapılacak bir şey değil tabii ki de aydan aya zamanla filan olacak durum. İşlemciyi ikinci el olarak değiştirdikten sonra üzerine diğer ay RAM diğer ay başka soğutma alsam şeklinde. Elimdeki Artics Liquid 240 satıp MSI MAG 360 alırım. Sizce bu şekil nasıl olur?

Son düzenleme:
Aklıma bir şey geldi değer mi bilemedim. Bir anda yapılacak bir şey değil tabii ki de aydan aya zamanla filan olacak durum. İşlemciyi ikinci el olarak değiştirdikten sonra üzerine diğer ay RAM diğer ay başka soğutma alsam şeklinde. Elimdeki Artics Liquid 240 satıp MSI MAG 360 alırım. Sizce bu şekil nasıl olur?

Çok kötü olur. MSI MAG CoreLiquid düşündüysen baştan uzak dur. Sorunlu modeller 120R 240R ve 360R modelleri.

Soğutucundan niye "kurtulmak" istiyorsun anlamadım açıkçası, performansından memnun değil misin? RAM ilavesine de gerek yok henüz, tüm sistemi yazarsan ben paranı nereye yatırabileceğini söyleyebilirim.

Çok kötü olur. MSI MAG CoreLiquid düşündüysen baştan uzak dur. Sorunlu modeller 120r 240r ve 360r modelleri.

Soğutucundan niye "kurtulmak" istiyorsun anlamadım açıkçası, performansından memnun değil misin? RAM ilavesine de gerek yok henüz, tüm sistemi yazarsan ben paranı nereye yatırabileceğini söyleyebilirim.

B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600, 16 RAM, 5600 X Gaming X. Sıvı soğutmayı 360 mm daha performanslıdır düşünüyorum ve biraz da tasarım bakımından RGB model düşünmekteyim.

B450 Tomahawk Max, Ryzen 5 3600, 16 RAM, 5600 X Gaming X. Sıvı soğutmayı 360 mm daha performanslıdır düşünüyorum ve biraz da tasarım bakımından RGB model düşünmekteyim.

Tam yazmamışsın açıkçası.

Kasa, PSU, depolama aygıtları nedir?

Sadece bunlara bakınca ekran kartını satıp üstüne koyarak yeni kart alabilirsin diyorum, anakart iyi ama belki B550 yonga setli kaliteli bir anakarta da geçiş yapabilirsin. Soğutucu değiştirmelik hiçbir şey göremedim, kasan Mid-tower ATX sanırım. Ön tarafa montajlaman gerekebilir soğutucuyu eğer 360'lık alırsan.

Aynen benim de aklıma yattı elimdekini satıp 1200 TL gibi para ekleyip ikinci el 5600X alabilirim. Satmak zaman alacak.

Doğru diyor. MSI CoreLiquid serisini alma ben kullandım. 3 kere garantiye gönderdim 5.5 ay 6 ay gibi bir sürede bozuluyor. En sonunda para iadesi aldım.

Tam yazmamışsın açıkçası.

Kasa, PSU, depolama aygıtları nedir?

Sadece bunlara bakınca ekran kartını satıp üstüne koyarak yeni kart alabilirsin diyorum, anakart iyi ama belki B550 yonga setli kaliteli bir anakarta da geçiş yapabilirsin. Soğutucu değiştirmelik hiçbir şey göremedim, kasan Mid-tower ATX sanırım. Ön tarafa montajlaman gerekebilir soğutucuyu eğer 360'lık alırsan.
Psu hydro 600w kasada ekleye yapıp koyabileceğim başka depolama yeri yok ve 1 tb hdd 500 gb ssd yetiyor. Ekran kartım 6600 xt ile değişiyor.
Doğru diyor. MSI CoreLiquid serisini alma ben kullandım. 3 kere garantiye gönderdim 5.5 ay 6 ay gibi bir sürede bozuluyor. En sonunda para iadesi aldım.
Raijintek düşünüyordum oda pompa sesi sıkıntısı varmış.

Son düzenleme:
PSU Hydro 600W kasada ekleye yapıp koyabileceğim başka depolama yeri yok ve 1 TB HDD 500 GB SSD yetiyor. Ekran kartım 6600 XT ile değişiyor.

Yani, kasanı belirtmedin bir tek. İşlemci değişimi yeterli olur görünürde, başka bir şeye gerek yok.

Yani, kasanı belirtmedin bir tek. İşlemci değişimi yeterli olur görünürde, başka bir şeye gerek yok.

Kasam tam markası aklımda değil de Xigmatek zeus modeli gibi farklı marka sadece.
Kasam tam markası aklımda değil de Xigmatek zeus modeli gibi farklı marka sadece.
Ekran kartım 6600 xt ile değişiyor. Bundan sonraki ilk işlemim dediğin gibi işlemciyi değiştirmek. Kafamda yer etti bu durum.

Bu mu?

Fotoğraf atabilirsin istersen.

Mobilim şu an. Rush Strike rca 515 modeli ve daha önce belirttiğim gibi kasada modifikasyon yaptım. İşlemci kısmının arka tarafına kasada vida delikleri açtım 2 tane. İşlemcinin arkasına hafa üfleyecek şekilde 1 tane 20 cm fan taktım.
@Sir Benjamin ustam kasaya yaptığım modifiyelerden dolayı şu an PUBG mobiledeyim 40 dereceyi geçmedi daha. Tabii bir de hava durumu da var. 😀
😀😀

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı