RGB desteği olmayan anakarta Wraith Prism takmak

mehmet.akbaş

Decapat
Yer
Bursa
Anakartımda RGB desteği yok, fakat RGB'li RAM ve RGB aydınlatması olan AMD Wraith Prism işlemci fanı takmak istiyorum. RGB'ler standart şekilde ışık geçişi olacak gibi yanıp söner mi yoksa hiç yanmazlar mı?
Yoksa sabit bir renkte yanıp öylece kalırlar mı?
Destek olursanız sevinirim, sevgiler.

Anakartımda RGB desteği yok, fakat RGB'li RAM ve RGB aydınlatması olan AMD Wraith Prism işlemci fanı takmak istiyorum. RGB'ler standart şekilde ışık geçişi olacak gibi yanıp söner mi yoksa hiç yanmazlar mı?

Standart olarak yanarlar. Gökkuşağı efekti gibi yani.

RGB desteği yoksa sadece kırmızı yanar (emin değilim).

O zaman adresleme yapmayacağım için anakartı değiştirmeden kullanabilirim...
Ben sabit bir şekilde yanıp öylece kalırlar diye düşünüyordum o yüzden anakartı değiştirecektim, teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video da ki gibi yanacaktır.

Prism soğutucu ön panel USB 2.0 konnektörü ile de bağlanabiliyor. Onunla bağlayıp Cooler Master yazılımı ile kontrol edebilirsiniz.
Konudan birazcık farklı ama Wraith Max'i yani Prism olmayanı nasıl RGB yapabilirim? Maalesef anakartımda RGB yok, JLED var ve modeli B450M Pro M2 V2.

Konudan birazcık farklı ama Wraith Max'i yani Prism olmayanı nasıl RGB yapabilirim? Maalesef anakartımda RGB yok, JLED var ve modeli B450M Pro M2 V2.
Wraith Max da o seçenek var mı bilmiyorum.

Benim için gökkuşağı efektinde kendiliğinden renk değiştirmesi yeterli adresleme yapmak istemiyorum. Işıkları kendi kendine değişse tamamdır.
Kontrol etmek güzel aslında ama siz bilirsiniz tabii. Yanacaktır.

Yanmazsa bile benim dediğim şekilde yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı