RGB kontrolcüsü uzaktan kumanda çipi yandı

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Aşağıda işaretlediğim çip yandı. Bunun ne adı belli ne şekli şemali belli. İnternette onlarca aynısından var. Bunun hangi çip olduğunu nasıl öğrenebilirim? RGB kontrolcüsüne yanlışlıkla başka bir yerden voltaj verip patlattım. Kumandadan kontrol edemiyorum. Kumanda sağlam, çipin içi uçmuş resmen. :D.

1582743544606.png

1582743562903.png

Bunu alsam küçücük parça bana 20₺ gibi bir fiyata geliyor. İşe yarar mı bu?
1582744009159.png

Son düzenleme:
Lehim basit iş hocam da kodlarından kastınız nedir?
Bu da var ama bunda delik yok.

Eki Görüntüle 506689
Islemcilerin, RAM'lerin nasıl seri numaraları ya da kodları varsa, yaktığın entegrenin altında ya da üzerinde kodu yazar. Ona göre ara ya da garantiye yolla onlar yapsın. Attigin entegreler birbirlerinden farklı, ikisi aynı işi görmez.

Islemcilerin, RAM'lerin nasıl seri numaraları ya da kodları varsa, yaktığın entegrenin altında ya da üzerinde kodu yazar. Ona göre ara ya da garantiye yolla onlar yapsın.
İçini falan açtım hocam garantisi çoktan gitmiştir. Kasanın yanında çıktı zaten, sadece RGB kontrol edebiliyordum zaten açıkçası çok da önemli değil.
Entegreyi şimdi söküyorum o halde, kod altında yazarsa sürpriz yumurta gibi olur. :D
Sürpriiiiiiz.... Buraya kadarmış.
1582745079571.png

Lehimle birini eritiyorum diğeri soğuyor sinirlendim altına bıçak takıp çıkardım birden.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı