RGB LED şerit önerisi

ahmetecemis_51

Decapat
Makaleler
1
İyi günler, masa arkası için yaklaşık 10 metre uzunluğunda RGB LED arıyorum.
Tek kumandadan kontrol edebilmek ve birkaç animasyon modu olması yeterli.
Bütçe 150'ye yakın ne kadar az olursa o kadar iyi.
Araştırdığıma göre 3 çipli double PCB veya direkt 3 çipli 5050 bana uygun duruyor.
Nasıl bir şey alacağıma karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'den alıyorsanız pek bir seçeneğiniz yok zaten. Herhangi bir tam set (Adaptör, kontrolcü ve 5050 şerit LED) işinizi görür.

Bu arada belirteyim SMD 5050 ve türevleri RGB ancak ARGB değil. Yani her LED ayrı kontrol edilemez. Yani turuncu seçerseniz bütün şerit turuncu olur, mavi seçerseniz mavi olur. Bir şeritte birden fazla rengi aynı anda kullanamazsınız.

ARGB olsun diyorsanız; yani her LED'i farklı renk yansın, bol animasyonlu olsun, o zaman Aliexpress'ten almanızı öneririm. Çünkü Türkiye'de uçuk derecede pahalılar. 10M'si size iyimser bakarsak minimum 500'e mâl ulur. Ki buna yine Türkiye'de manyak pahalı olan kontrolcü ve minimum 20A adaptör de dahil değil.

Türkiye'den alıyorsanız pek bir seçeneğiniz yok zaten. Herhangi bir tam set (Adaptör, kontrolcü ve 5050 şerit LED) işinizi görür.

Bu arada belirteyim SMD 5050 ve türevleri RGB ancak ARGB değil. Yani her LED ayrı kontrol edilemez. Yani turuncu seçerseniz bütün şerit turuncu olur, mavi seçerseniz mavi olur. Bir şeritte birden fazla rengi aynı anda kullanamazsınız.

ARGB olsun diyorsanız; yani her LED'i farklı renk yansın, bol animasyonlu olsun, o zaman Aliexpress'ten almanızı öneririm. Çünkü Türkiye'de uçuk derecede pahalılar. 10M'si size iyimser bakarsak minimum 500'e mâl ulur. Ki buna kontrolcü ve adaptör de dahil değil.

RGB istiyorum ARGB pahalı zaten.

İyi günler, masa arkası için yaklaşık 10 metre uzunluğunda RGB LED arıyorum.
Tek kumandadan kontrol edebilmek ve birkaç animasyon modu olması yeterli.
Bütçe 150'ye yakın ne kadar az olursa o kadar iyi.
Araştırdığıma göre 3 çipli double PCB veya direkt 3 çipli 5050 bana uygun duruyor.
Nasıl bir şey alacağıma karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden herkese teşekkürler.
RGB ŞERİT LED TAK ÇALIŞTIR SET 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 METRE Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)
Bunu alabilirsiniz. Yorumları güzel.

Dediğim gibi. Bu durumda herhangi bir tam set işinizi görür. Marka önerisi yapamıyorum zaten Türkiyede şerit LED satıcılarının %99.8'i marka belirtmiyorlar.

Dediğim gibi. Bu durumda herhangi bir tam set işinizi görür. Marka önerisi yapamıyorum zaten Türkiye'de şerit LED satıcılarının %99.8'i marka belirtmiyorlar.

Bir sıkıntı benzeri bir şey yaşar mıyım peki?
Çok bilgim yok bu konuda kusura bakmayın.
Örneğin bu ürün işimi görür mü 2-3 adet alsam

Bir sıkıntı benzeri bir şey yaşar mıyım peki?
Çok bilgim yok bu konuda kusura bakmayın.
Örneğin bu ürün işimi görür mü 2-3 adet alsam
Tek kumandan olmayacak 3 kumandan olacak. Attığım ürünü al işte.

Geri
Yukarı