RGB'lerin senkronize çalışmasını sağlamak

enessahin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni toplamak istediğim kasa için senkronize RGB yapmak istiyorum fakat net ve tam bilgiye sahip değilim, en önemlisi senkronize olması bu konuda bildiğim kadarıyla Corsair markasının bayağı bir ürünü ve çalışmaları var. Bunun haricinde önerebileceğiniz bir marka veya forum var mı? Okuyup öğrenebileceğimiz en detayına kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın çeşitli şeyler desteklemesi lazım, mesela msi mystic light, asus aurasync, buna uygun bir anakart alıp hangi teknolojiyi kullanıyorsa onunla çalışabilen şeyler almanız lazım. mesela msi mystic light kullanan bir anakart aldınız, yanına da adata xpg spectrix ram aldınız, bu ürünün mystic light desteği olduğu için başka rgb'li ürünler ile senkron çalıştırabilirsiniz.

Bunu yapmak için anakartın RGB yazılımını kullanırız.

MSI: Mystic Light
Asus: Aura Sync/Armoury Create
Gigabyte: RGB Fusion

Anakart yazılımını kullanarak kontrol etmek için de kasanızın içinde bulunan parçaların anakartınıza bağlı olması gerekir.

Haa yani olay anakartta bitiyor, corsair marka parçalar da taksam bir başka marka ürün de taksam anakartta ki yazılım ile uyumluysa direkt anakart rgb yazılımı sayesinde senkronize çalıştırabileceğim doğru mu anlamışım ?

Haa yani olay anakartta bitiyor, corsair marka parçalar da taksam bir başka marka ürün de taksam anakartta ki yazılım ile uyumluysa direkt anakart rgb yazılımı sayesinde senkronize çalıştırabileceğim doğru mu anlamışım ?
Corsair ürünlerini anakart yazılımı dışında iCue ile de kontrol edebilirsiniz.

O iCue"yazılım mı yoksa kumanda gibi bir donanım mı ? Ve bu bahsettiğiniz iCue sayesinde anakarttan bağımsız bir şekilde kontrol sağlayabiliyor muyuz ?
iCue sadece Corsair ürünlerinin kontrol edilebildiği bir yazılım. Eğer Corsair marka ürününüz varsa anakarttan bağımsız olarak kontrol edebilirsiniz.

Anladım peki o zaman anakarttan kısıp corsair marka rgb ekosistem kurmak sizce mantıklı olur mu fiyat açısından yoksa zaten anakarta yatırıp diğer ürünleri rgb alarak aynı şeyi mi elde ederiz?

Anladım peki o zaman anakarttan kısıp corsair marka rgb ekosistem kurmak sizce mantıklı olur mu fiyat açısından yoksa zaten anakarta yatırıp diğer ürünleri rgb alarak aynı şeyi mi elde ederiz?
İleride başka markalar da kullanacaksanız bu teknolojileri destekleyen bir anakart almanız daha iyi olur, acil bir işim çıkmıştı tam açıklayamadım özür dilerim.

O iCUE"yazılım mı yoksa kumanda gibi bir donanım mı? Ve bu bahsettiğiniz iCUE sayesinde anakarttan bağımsız bir şekilde kontrol sağlayabiliyor muyuz?

Dostum Corsair'in kendine Air Lignimg Node Pro dçye bir aleti var bu alete RGB kontrolcünüzü bağlıyorsunuz ve bu alettende anakartınızın USB girişlerinde birine bağlantı yapıyorsunuz ardından masaüstünde iCUE programından kontrolcüye takılı ürünleri senkronize bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Ama buna şart yok anakartınızın aargb girişleri varsa ona 3 pini led/fanlarınızı bağlayıp da anakart markanıza göre uygulamasından kontrol edebilirsiniz.

Geri
Yukarı