Çözüldü riceDroid 8.0 SM-G955F yüklenmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara / Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo IdeaCentre AIO 24 inç, Intel Core i5-12450H, Intel UHD Graphics, 8 GB RAM, 256 GB / 480 GB SSD, Windows 10 Single Language.
Meslek
Öğrenci
Cihazım: Samsung Galaxy S8+
Cihazda şu an yüklü olan Android sürüm: SM-G955F Stock One Ui 1.0 Android 9 ( Custom ROM ve Custom Recovery'den Stock recovery ve ROM'a geri dönüş yapılmıştır )
Romdaki Android Sürümü: Android 13
Custom ROM: https://forum.xda-developers.com/t/...-unofficial-ricedroid-8-0-10-11-2022.4499025/

Arkadaşlar sizce yükleyemeli miyim?
Android Auto çalışır mı?
Not: Bir Citroen C5 Aircross'da Android Auto çalıştırılıdı.
@Umut Nas

Son düzenleme:
Çözüm
@ahmetakarhalleder,
Daha önceden kullanmış olduğun Recovery dosyasını kullanabilirsin.

Root:

Root attıktan sonra Magisk'i açıp modül kısmından bunu kurun ve yeniden başlatın.

@Umut Nas hocama ulaşıp sordum, ROM'un kurulmasında bir sorun görmüyormuş. Android Auto için net bir cevap verememekte. Büyük ihtimalle çalışacaktır. Telefona ek olarak root atıp, safetynet fix kurmasını tavsiye ediyor.

@Umut Nas hocama ulaşıp sordum, ROM'un kurulmasında bir sorun görmüyormuş. Android Auto için net bir cevap verememekte. Büyük ihtimalle çalışacaktır. Telefona ek olarak root atıp, safetynet fix kurmasını tavsiye ediyor.
Ben bir ara kurmuştum. Sorunsuz bir şekilde yüklenmişti. safetynet fix nedir veya başka önerebileceğiniz Android 11+ Romlar var mı?

Google ile alakalı bir durum. Mesela fix kurulu değilken Netflix çıkmazken kurulu olduğu zaman Netflix çıkar.

Bunu öneriyor, memnun kalır diye belirtti.
hangi rom'u öneriyor? benim gönderdiğim riceDroid mi?

Tamam o zaman bana nasıl root yapılır ve safety fix yapılır onu anlatır mısın bir de recovery önerir misin

@ahmetakarhalleder,

Root:

Root attıktan sonra Magisk'i açıp modül kısmından bunu kurun ve yeniden başlatın.

Çözüm
@ahmetakarhalleder,

Root:

sağolun

Geri
Yukarı