Riot Destek Ekibi raporlanan oyuncuya işlem uygulamadı

Kardeşim bu küfürlere birden fazla rapor mu gerekiyor? Bu küfrü eden adamı terörist şüphesi diye polise şikayet etsem yarın evden alırlar adamı. Basit bir bilgisayar oyununda bu küfürlere ceza vermek için bu kadar çok şey gerekiyorsa kimse bu rapor sistemini umursamaz ki ben dahil kimse umursamıyor görünüyor :D.

Haklısın tabii de sistem öyle çalışmıyor maalesef.

Riot Games perma ban atmaz ve o oyunda Türkiye'deki gibi torpil işleri dönmez 1 kişinin raporu ile banlanıcağını pek sanmıyorum çok kişiye yapmış olması lazım burada Riot çalışanıda olsa o kişiyi şimdi gidip banlayamaz.
Perma ban yemişliğim var.

Birincisi ben bu Riot ekibine en az 4 tane oyunu troll'leyen (bilerek ölen, troll sıçra, şifa, ultı atan) herifleri raporladım. Riot ekibi ise bana inceleme başlattığını söyledi sadece. Riot destek ekibi ise hiçbir ceza yaptırımı uygulamadı bu insanlara. Nereden biliyorsun diyecek olursanız ben bu insanların isimlerini kaydedip 2 ay boyunca sürekli karşılaşma geçmişini kontrol ettim ve hepsi her gün en az 3 maç atıyordu. Adamların yaptığı troll davranışların cezası normalde 15 gün ban ya da perma ban. Riot TR ekibi bu insanları neden cezalandırmıyor? Bunun sebebini öğrenmek istiyorum. İkincisi eğer aranızda Riot destek ekibinden arkadaşlar varsa, bir kişiyi daha raporlamak istiyorum kendisi bizzat ilgilenebilir mi?
Anlaşılan bayağı tilt olmuşsun. Atacağım videoları izle. İzlemezsen ben özet geçebilirim. Raporların %99.99'u yapay zeka tarafından kontrol edilir. Yapay zeka raporlanan kişiyi süzgeçe alır. Algoritmanın belirlediği rapor sistemindeki eşiğe ulaşınca rapor nedenine göre ban yer. Şu şekilde: Bilerek besleme ve Nefret söylemi 14 günden başlayıp perma bana gider. AFK, LeaverBuster ile başlar, 14 güne kadar gider. Küfür ve hakaret chat ban ile başlar, oyuncunun davranış biçimine bağlı olarak tekrarlar veya ilerler. Perma bana kadar. Sen Riot Support'a manuel olarak birini raporladığında o kişiyi süzgeçten alır ve yeniden itersin yani o oyuncu sen o ticketı atmasan banlanacaktı belki ama sen manuel bir işlem başlattığın için ban profili sıfırlandı ve ban yemedi. Anlayacağın doğru ve isabetli raporlarla oyuncuları banlatabilirsin. Her oyuncunun kendi ban ve güvenilirlik profili vardır. Bu profil senin yediğin raporlar veya doğru attığın raporlar ile dengelenir. Eğer doğru rapor sayın çok yüksek ve çok az rapor yemişsen güvenilir bir oyuncusundur ve senin raporların öncelik kazanır. Daha detaylı bilgiyi videolarda bulabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben daha geçen gün birini banlattım. Oyuna girdiğimde "Raporladığın bir oyuncu cezalandırıldı" dedi. Ama belki de hileden raporladığım içindir çünkü oyunda bir defa hile kullanan bir oyuncuya denk geldim. Ağlıyorsun falan demeyin adam cidden hile kendi de dahil oyundaki 10 kişinin 10'u da hile olduğunu söyledi hep beraber raporladık adamı demek ki ban yemiş.

Bir kişiyi banlatmak istiyorsanız takım arkadaşlarınıza hatta gerekirse chat'ten rakipteki oyunculara da söyleyin, bu adam trollüyor, Atatürk'e sövüyor vs. diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı