Çözüldü Riot Games Vanguard

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

hakannnn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Geçtiğimiz haftalarda Riot Games anti hile yazılımı Vanguard isimli programın bir sürücü gibi bilgisayarımıza yerleştiği ortaya çıkmıştı. Bu gün aldığım bir güncelleme sonrası CPU-Z isimli programa girerken hata almaya başladım. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda ekteki uyarıları aldım. Vanguard açıkken CPU-Z ve HW monitör programları düzgün çalışmıyordu, Vanguard'ı kapatınca programlar düzgün şekilde çalışmaya devam etti.
Bu süreç içerisinde iki defa page fault in nonpaged area isimli mavi ekran hatasını aldım fakat programla ilgili mi bilmiyorum bakmak isterseniz mini dump dosyalarını da ekledim.

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 92
  • cpuzmem.png
    cpuzmem.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 83
  • hwmpn.png
    hwmpn.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 87
  • vanguard.png
    vanguard.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 82
  • vgcpuz.png
    vgcpuz.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 97
Çözüm
Ben de Valorant'ı kaldırarak çözdüm. :D Riot agresif davranarak çok iyi yapmıyor bence, bir oyun oynamak için sistem programlarını engelleyemem. Bu arada 4. AMD kullanıcısı. :) laptopa indiriyorum Valorant'ı bakalım nasıl tepki verecek?

Küçük ekleme;
Üşenmedim Valorant'ı laptopa(i5 7200U) kurdum sonuç aynı @4PieD arkadaşın da dediği gibi sorun yazılımsal. Donanımsal olarak şüphelerim boşa çıktı. :)
Sırf şu Vanguard saçmalığı için, Valorant'ı kaldırdım.

Bende aynısını yaptım. :) Bu kadar agresifliğe rağmen hileler piyasaya çıkmış oyun betaya açılalı 1 ay olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Ben de bir Intel kullanıcısı olarak aynı problemleri yaşıyordum, Valorant'ı kaldırarak çözdüm bütün problemleri. Buyurun, bu da konu;

Merhaba,
Geçtiğimiz haftalarda Riot Games anti hile yazılımı Vanguard isimli programın bir sürücü gibi bilgisayarımıza yerleştiği ortaya çıkmıştı. Bu gün aldığım bir güncelleme sonrası CPU-Z isimli programa girerken hata almaya başladım. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda ekteki uyarıları aldım. Vanguard açıkken CPU-Z ve HW monitör programları düzgün çalışmıyordu, Vanguard'ı kapatınca programlar düzgün şekilde çalışmaya devam etti.
Bu süreç içerisinde iki defa page fault in nonpaged area isimli mavi ekran hatasını aldım fakat programla ilgili mi bilmiyorum bakmak isterseniz mini dump dosyalarını da ekledim.

Aynı olay bana da oldu MSI Dragon Center ve Afterburner'da hiçbir şeyi kontrol edemiyorsun ve kendi kendine voltaj arttırıyor azaltıyor ve fan hızları da aynı şekilde artıp azalıyor ve adamların buna verdiği tepki "oynamadığınız zaman programı kapatın" :D komik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı