Çözüldü Riot Games Vanguard

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

hakannnn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Geçtiğimiz haftalarda Riot Games anti hile yazılımı Vanguard isimli programın bir sürücü gibi bilgisayarımıza yerleştiği ortaya çıkmıştı. Bu gün aldığım bir güncelleme sonrası CPU-Z isimli programa girerken hata almaya başladım. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda ekteki uyarıları aldım. Vanguard açıkken CPU-Z ve HW monitör programları düzgün çalışmıyordu, Vanguard'ı kapatınca programlar düzgün şekilde çalışmaya devam etti.
Bu süreç içerisinde iki defa page fault in nonpaged area isimli mavi ekran hatasını aldım fakat programla ilgili mi bilmiyorum bakmak isterseniz mini dump dosyalarını da ekledim.

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 95
  • cpuzmem.png
    cpuzmem.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 84
  • hwmpn.png
    hwmpn.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 87
  • vanguard.png
    vanguard.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 83
  • vgcpuz.png
    vgcpuz.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 99
Çözüm
Ben de Valorant'ı kaldırarak çözdüm. :D Riot agresif davranarak çok iyi yapmıyor bence, bir oyun oynamak için sistem programlarını engelleyemem. Bu arada 4. AMD kullanıcısı. :) laptopa indiriyorum Valorant'ı bakalım nasıl tepki verecek?

Küçük ekleme;
Üşenmedim Valorant'ı laptopa(i5 7200U) kurdum sonuç aynı @4PieD arkadaşın da dediği gibi sorun yazılımsal. Donanımsal olarak şüphelerim boşa çıktı. :)
Aynı şekilde Core Temp yazılımının da çalışmasını engelliyor. Bunun önüne geçmeleri gerekiyor böyle kafasına göre kullandığımız yazılımları engelleyemez bir hile koruma programı.

Aynı şekilde benim Gigabyte için kullanmakta olduğum Smart Fan uygulamasını da engelliyor, fan devirleri kafasına göre hareket etmeye başladı.

İlginç, sensörlere erişimi engelliyor gibi. Yarın ofiste MSI Dragon Center, Afterburner gibi programları deneyeceğim.
Bir de bu sorunu yaşayan 3 kişiyiz ve hepimiz AMD işlemci kullanıyoruz Intel cephesinde durum nasıl acaba? Sorun donanım bazlı olabilir mi?
@Recep Baltaş garip bir sorun gibi geldi bir bakabilir misin?

Ben de Valorant'ı kaldırarak çözdüm. :D Riot agresif davranarak çok iyi yapmıyor bence, bir oyun oynamak için sistem programlarını engelleyemem. Bu arada 4. AMD kullanıcısı. :) laptopa indiriyorum Valorant'ı bakalım nasıl tepki verecek?

Küçük ekleme;
Üşenmedim Valorant'ı laptopa(i5 7200U) kurdum sonuç aynı @4PieD arkadaşın da dediği gibi sorun yazılımsal. Donanımsal olarak şüphelerim boşa çıktı. :)

Çözüm
Sorun yazılımsal evet donanımsal çok zor, antiguard yazılımı engelliyor büyük ihtimal hem MSI tarafına hem de Riot tarafına bildirim ama bir şeyler yapmaları zor çünkü Riot Beta bitene kadar yama yok dedi.

Hocam tamamen aynı sorunları yaşadım. Vanguard yüzünden olduğunu düşünüyordum ben de. Mavi ekran verince belleklerde bir sıkıntı var diye korkmuştum. Bu konuyu görünce içim rahatladı açıkçası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı