Riot hesabım çalındı

yunusback

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-10500 CPU @ 3.10GHz 3.10 GHz
Takılı RAM 8,00 GB
Windows 11
Anakart Gigabyte H410M H V3
Ekran Karti Asus Tuf Gtx 1650
Selamünaleyküm arkadaşlar. Bilgisayarima 1 hafta once truva atı girdi ve Riot hesabim hacklenmis. Adam e-postayi ve sifreyi degistirdi otomatik kurtarma aracina girdim her bilgiyi dogru yazdim ancak bir şey olmuyor. Ticket da attim yanit daha gelmedi siber suclarada gittim ancak komiserlerde sirket alman tercumanlar 30-40k 5 bin liralik hesap kurtarmak icin savci boyle bir talimat cikartmaz diyorlar. Hackleyen adam da 200 lira para istiyor vermek icin ne yapacağım? Ne olur bana akil verin.

Adamın fidye isteğini gönderdiği platformdan durumu izah ederek IP bilgisi iste.
Sonra Riot desteğe fidye mesajı ve IP bilgisini durumu anlatarak gönder. Onlardan son girişteki IP ile karşılaştırmalarını ve kendini kanıtlayabileceğini anlat. Tahminimce yardımcı olurlar.

Selamünaleyküm arkadaşlar. Bilgisayarima 1 hafta once truva atı girdi ve Riot hesabim hacklenmis. Adam e-postayi ve sifreyi degistirdi otomatik kurtarma aracina girdim her bilgiyi dogru yazdim ancak bir şey olmuyor. Ticket da attim yanit daha gelmedi siber suclarada gittim ancak komiserlerde sirket alman tercumanlar 30-40k 5 bin liralik hesap kurtarmak icin savci boyle bir talimat cikartmaz diyorlar. Hackleyen adam da 200 lira para istiyor vermek icin ne yapacağım? Ne olur bana akil verin.
15 yaşındaki türemeler genellikle Discord üzerinden size bir link indirtir sonra da böyle yaparlar. Ona 200 lira attığın zaman sana hesabı geri vermeyecek, yapman gereken tek şey Riot'un cevabını beklemek.

Riot'a bilet at, cevap gelir hocam. Ne zamandır bekliyorsunuz? 24 saate, bilemediniz 1.5 güne geliyor cevap. Size bilette hesapla ilgili sorular soracak. Aralarında bilmediğiniz sorular olabilir, mühim değil. Cevaplayabildiğiniz kadarını cevaplayın.

Olaydan 1 hafta geçiyor ve şimdi mi fark ediyorsunuz kaybettiğiniz tek şey sanırım Riot hesabı değil.

Adamın fidye isteğini gönderdiği platformdan durumu izah ederek IP bilgisi iste.
Sonra Riot desteğe fidye mesajı ve IP bilgisini durumu anlatarak gönder. Onlardan son girişteki IP ile karşılaştırmalarını ve kendini kanıtlayabileceğini anlat. Tahminimce yardımcı olurlar.
Discord kişisel bilgileri paylaşmaz ( eğer olay Discord'dan gerçekleştiyse )

Bu kadar bilgi vermesine gerek yok hocam. Hesabım çalındı dese yeterli. Zaten yardımcı oluyorlar.

Size bunu yapan kişiye savcılığa gittiğinizi v.s bazı bilgiler verin belki gözü korkar geri verir hesabı.

Riot Türkiye de ofisi olan, şahsen çok beğenmediğim bir şirket. Lakin sorunlara çözüm bulma konusunda başarılılar. Riot'u bekleyin ve üstteki arkadaşlarımın dediği gibi her türlü lehinize olan kanıtı sunun. Siber suçlar bana biraz abartı gelmedi değil bu arada. xD.

Yeni konular

Geri
Yukarı